ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon 45 років тому в Нью-Йорку відбувся Перший Світовий Конгрес Вільних Українців (архівне відео)

   Історія
Світовий конгрес вільних українців (СКВУ) як праорганізація Світового конгресу українців був створений у Нью-Йорку 16 листопада 1967 р.
Головним завданням Конгресу було визначено допомогу українському народові в боротьбі за державну незалежність.
З проголошенням незалежності України СКВУ в 1992 р. змінив назву на Світовий конгрес українців (СКУ). У тому ж році на першому Всесвітньому форумі українців СКУ виступив засновником Української всесвітньої координаційної ради (УВКР), колективним членом якої є до цього часу.
Світовий конгрес українців сьогодні є спілкою громадських (неурядових) організацій, яка діє з метою координації діяльності об'єднань української діаспори у 40 країнах світу.
Дивитись архівне відео 1967 р. про СКВУ "Встане Україна" ("Ukraine Wil Rise
"):  ч.1ч.2ч.3

 

 

PostHeaderIcon Потрібна не зміна прізвищ у ВР, а докорінні зміни в суспільстві

   Політика
Від зміни прізвищ на місцях у Верховній Раді ситуація в країні просто так не зміниться. І багатьом пересічним громадянам, на превеликий жаль, байдуже, хто буде сидіти у залі і як спритно критикуватиме владу.
Зміна облич опозиції не убезпечить від появи нових "тушок". Тож прикро усвідомлювати, що "імплементовані" у партійні та мажоритарні списки "троянські коні" дуже швидко завдадуть нищівного удару в спину.
Важливо досягти змін у суспільстві. Бо саме за ці зміни голосували люди.

 

PostHeaderIcon Громадські організації не виконують своєї ролі в суспільстві

   Громадянське суспільство
Альона СКИБА, журналіст, Воля народу
Станом на 31 жовтня 2012 року офіційний сайт Міністерства юстиції України подає в єдиному реєстрі громадських формувань 3541 громадську організацію. Що сьогодні відбувається в кулуарах подібних установ, спеціально для “Волі народу” дізнавалася Альона Скиба.
Діяльність громадських організацій люди, як правило, не сприймають серйозно, а то й взагалі не можуть пригадати назви жодної з них. У кращому випадку називають розкручені Фонд Віктора Пінчука та Фонд Олени Франчук “Антиснід”, не визнаючи  їхнього впливу на формування громадянського суспільства. Після “амнезії” владних авторитетів на обіцянки, дані народові, дехто в громадські організації взагалі не вірить. А дехто обурюється і відмовляється розмовляти на цю тему.
 

PostHeaderIcon Зламати хребет корупції в Україні можна за два місяці, - Джумбер ДЗІҐУА

   Політика
altПро механізм приходу до влади опозиції на останніх виборах, майбутні можливості Грузії та уроки для України розповів учасникам Дискусійного клубу у Львові голова грузинської громади Львова Джумбер ДЗІҐУА.
— Який саме механізм потрібно активувати українцям, щоб усе запрацювало?

— Рецепт дуже простий: потрібно створити, умови, коли люди не відчували би безкарності. Потрібна тотальна війна з корупцією, особливо в державних установах. Якщо немає корупції, то вважайте, що 90% справи вже вирішено, а після цього вже починається рутинна робота. Щоб зламати хребет старій системи, потрібно починати з двох місяців. Один місяць я дав би прокуратурі на перевірку конкретних даних (у тому числі статті, передачі зі ЗМІ), протягом другого місяця — тотальні арешти корумпованих чиновників (у тому числі й правоохоронців) за п’ять останніх років. Реформи не можна розтягувати надовго. Швидка чистка прокуратури теж входить у ці два місяці. Уявляєте, як українці прокидатимуться?!   Детальніше
 
 

PostHeaderIcon Мова - один із найголовніших державних символів,- Василь Маляренко

   Політика
НАЙПЕРШИЙ СИМВОЛ 
За наругу над офіційними державними символами — гербом, прапором, гімном — українське законодавство передбачає досить суворе покарання, а знущання з мови, не менш символічної величини, залишається безкарним. "Чому?" — запитує у статті "Про мову, троянди та білих орлів, або Дещо про забутий символ держави" (Голос України, 29.09.2012 р.) Василь МАЛЯРЕНКО, ректор Національної школи суддів, Голова Верховного Суду України в 2002—2006 роках, і пропонує зарахувати українську мову до числа національних символів, визначених у статті 20 Конституції України.
 

PostHeaderIcon Україні необхідна кооперація з НАТО для зменшення претензій з боку Москви

   Політика
В Україні існує проблема трансформації суспільства від тоталітаризму до демократії
"Північно-Атлантичний Альянс занепокоєний ходом політичних процесів в Україні. Особливо нас непокоїть наявність політичних в’язнів". Про це заявив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожел під час організованої Інститутом Європейського Поступу інтерактивної конференції  "Зміцнення безпеки через співробітництво", присвячену питанню співпраці між Україною та НАТО в ситуації позаблокового статусу нашої країни.
 

PostHeaderIcon Україна відзначила 100-річчя з дня народження геніального поета Андрія Малишка

   Культура і духовність
14 листопада 2012 року Україна відсвяткувала 100-річчя від дня народження видатного українського поета Андрія Малишка, з нагоди якого відбувся урочистий ювілейний вечір.
Свято пройшло в стінах Колонної зали Національної філармонії України.
Цього вечора гості свята отримали нагоду вкотре почути нетлінні пісні на слова Малишка, які вже давно перейшли в статус "народних".
“Ми повинні відзначати такі урочисті дати на державному рівні. І не тільки святкувати ювілеї, а й зберігати все, що пов'язано з відомими співвітчизниками”, – наголосив у своєму вітальному слові Микола Томенко.

 

PostHeaderIcon Колишній посол США поставив під сумнів увесь виборчий процес в Україні

   Вибори
Стівен Пайфер: Весь електоральний процес був сумнівним
Свою оцінку виборам дають різноманітні експерти. Зокрема, журнал "Український тиждень" опублікував інтерв`ю із закордонним експертом, колишнім послом Сполучених Штатів Стівеном Пайфером, який зазначив: "Влада використовувала адмінресурс упродовж кампанії, кандидати не мали рівного доступу до ЗМІ. Є питання щодо прозорості роботи Центральної виборчої комісії. Та й зрозуміло, що можна сказати про вибори в країні, де два лідери опозиції - Юлія Тимошенко і Юрій Луценко знаходяться за гратами. Весь електоральний процес був сумнівний, особливо, якщо порівнювати із президентськими 2010 року та парламентськими 2007".   Інф.: TVI.UAнф. 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1057
mod_vvisit_counterВчора3122
mod_vvisit_counterЦього тижня18204
mod_vvisit_counterМинулого тижня29023
mod_vvisit_counterЦього місяця51127
mod_vvisit_counterМинулого місяця104282
mod_vvisit_counterЗа весь час25855958