ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії

   Політика
Наприкінці правління Леоніда Кучми нацдеми стали політичними статистами, що були змушені рятувати себе від суспільного небуття різноманітними альянсами із впливовішими силами. Помаранчева революція 2004-го дала їм останній (унікальний – улюблене слівце Ющенка) шанс здобути друге політичне дихання. Новообраний президент символізував саме цю частину політичного спектру. Результат 2005–2009 років – тріумфальне повернення Януковича до влади. Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії, її схильність до дрібного інтриганства, яке її представники вважають високою політикою. Нині ці люди знову намагаються оживити політичний труп екс-президента, воліють не згадувати, як Ющенко за допомогою «універсалів» та «меморандумів» повертав в українську політику Януковича і Партію регіонів, геть деморалізованих після Майдану.
 

PostHeaderIcon Шляхетна, на перший погляд, мета, яку декларує «Украинский выбор» Медведчука, насправді витончено підступна

   Політика
Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум", для Радіо Свобода
«Украинский выбор»: для кого чи для чого?  
«Борьба за Украину продолжается и будет все больше и больше рызыгрываться… Выход для Украины – это федерализация. Это русский язык – второй государственный, и это компромис», – саме так спрогнозував майбутні стосунки між Києвом і Москвою скандально відомий Костянтин Затулін у березні 2007 року.
Відтоді до основних складових проекту поглинання України, розробленого на Луб’янці і в Кремлі додалися наміри такого собі громадського руху (так званого «Украинского выбора») федералізувати Україну. І не тільки. Йдеться про нагально ініційований (Владіміром Путіним?) політичний проект
 

PostHeaderIcon 28 липня - День святого князя Володимира - творця великої Руської держави зі столицею в Києві

   Гаряча тема
28 липня - день пам'яті святого князя Володимира Великого - свято, яке люблять усі кияни. І не тільки тому, що він сприяв утвердженню християнства на наших землях. Пам'ять рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Багато чого і в топонімії Києва пов'язано з його пам'яттю. "Візитні картки" столиці - Володимирська гірка з пам'ятником князю, однойменна вулиця, руїни княжої Десятинної церкви і, нарешті, Володимирський собор - все це місця, де полюбляють бувати у вільний час кияни і прагнуть відвідати насамперед гості міста.
 

PostHeaderIcon Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

   Вибори
Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

PostHeaderIcon Арештована квартира-музей легендарного українського співака Бориса Гмирі

   Культура і духовність
Врятуймо національну спадщину Великого Бориса Гмирі!
Арештована квартира-музей легендарного українського митця Бориса Гмирі (м. Київ, вул. Хрещатик, 15, кв. 33). Сталося це через не сплачений кредит, що спадкоємиця Гмирі Ганна Принц витратила на видання унікальної праці: «Борис Гмиря. Дневники*Щоденники. 1936-1969» обсягом 890 стор. Наклад книги обіцяло викупити Міністерство культури, та цього не зробило...
На фото: Обкладинка цієї унікальної праці.
Відомо багато випадків ведення щоденників письменниками, поетами, політичними діячами, але зовсім мало – співаками, особливо такого вселенського масштабу, як Б.Гмиря.
 

PostHeaderIcon Україну піднімуть не лідери, а організовані активні громадяни

   Громадянське суспільство
Святослав СТЕЦЕНКО, полковник запасу
Мало літер про головне
1. Про проект "Україна"
Або ж український цивілізаційний проект, візія, український стрибок – не має значення. Шукати цей проект не потрібно. Він є. Він є об'єктивно, як єдиний можливий. Його сутність неодноразово сформульована багатьма мудрими.
Ми не маємо умов для революційних технологічних проривів – тож не слід ними зараз перейматися. Ми не зможемо захопити будь-який стратегічний зовнішній ринок, оскільки нас на нього просто не пустять - тож не слід цим зараз перейматися.
 

PostHeaderIcon Влада здійснює «зачистку» незалежних ЗМІ перед виборами

   Політика
Кримінальні справи проти телеканалу «ТВі» та інтернет-видання «Лівий берег» викликають занепокоєння журналістів напередодні парламентських виборів. Сьогодні представники ЗМІ пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити законність обох кримінальних справ та припинити тиск на ЗМІ.
Мустафа Найєм, журналіст: «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».
 

PostHeaderIcon Українська Національна Рада закликає українців гідно відзначити 20-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

   Звернення
alt22 серпня 1992 року відбулася знаменна подія – історична передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні. Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО "УНР")  напередодні 20-річчя цієї епохальної події  звернулося до національно-демократичних сил України, до всього українського народу із закликом гідно її відзначити, закріпити історичну неперервність Українського державотворення.
"Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення. Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації", - говориться у Зверненні УНР.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2687
mod_vvisit_counterВчора3309
mod_vvisit_counterЦього тижня9898
mod_vvisit_counterМинулого тижня25563
mod_vvisit_counterЦього місяця75308
mod_vvisit_counterМинулого місяця108584
mod_vvisit_counterЗа весь час25304750