Ціна металевої ложки
Олесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу
Найбільше мене дратують спростовувачі Дарвіна і його теорії еволюції: їм ніяк не вкладається в голові перебування Людини в єдиному біологічному ланцюжку, хоч ще за благословенних еллінських часів хтось з філософів (чи не Арістотель?) прорік знамените: "Людина є соціальною твариною". Мені пригадався цей парадокс у київській 12 лікарні по Підвисоцького, 4-а, де мій перший день перебування означився несподіваною для мене власною здібністю споживати вечерю цілком по– тваринному - без виделки чи ложки - я їв, як собака, чи коза, чи кіт – прямо з миски. Щоправда, миска не стояла долі, і я не наслідував чотирилапих молодших братів, а тримав її однією рукою (друга була скалічена від падіння на нечищених київських вулицях), і це доводило, що Людина все–таки займає найвищу сходинку у еволюційному перегоні живих істот. Мені стало відомо, що в лікарні немає коштів на придбання халатів, бинтів, марлі, пінцетів, скальпелів, ліків, рушників, кухлів, стаканів і, як я це відчув на собі, звичайної металевої ложки. Лікарня, мов за часів блокади, нагодувала мене макаронами без домішок жирових компоненті, напоїла чаєм без цукру, на обід пригостила табірною хлібною пайкою.
Винахідники створили лінзи зі стовбуровими клітинами, які повертають зір після пошкодження рогівки
Британські вчені з Університету Шефілд створили лінзи, які раз і назавжди повертають зір тим, у кого пошкоджена рогівка. Як пише Daily mail, секрет винаходу в спеціальному відсіку зі стовбуровими клітинами. Лінза у формі людської рогівки створена з матеріалу, який з часом розчиняється під дією слизової оболонки ока. Вчені запевняють, що це дозволяє рівномірно наносити стовбурові клітини по всій площі рогівки. Щоб ефект був стовідсотковим, лікарі радять брати стовбурові клітини зі здорового ока пацієнта або з очей його родичів. Тоді ризик, що клітини не приживуться, буде зведений до мінімуму.
Традиційно пошкодження рогівки лікують за допомогою трансплантації, або ж уведенням стовбурових клітин за допомогою донорської людської мембрани, яка виступає в якості тимчасового носія. Інф.: tsn.ua
Максим ХОЛЯВІН
Все починається з голови або як урятувати Україну від загибелі
Що для людини є капіталом відносно самого її життя? Сила, здатність робити щось: задовольняти потреби, здобувати насолоди.
Фактично – можливість виконувати свої біологічні та соціальні функції. Міра цієї можливості й буде кількісною характеристикою вашого капіталу – здоров’я. До цієї думки нас підводить професор Геннадій Леонідович Апанасенко, лікар-санолог, голова кафедри спортивної медицини і санології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Українцям він також відомий як ведучий науково-популярної передачі «Планета здоров’я» на каналі «Інтер».
Отець Ігор БОЙКО
Через репродуктивні технології люди втратили розуміння дитини як дару
Сьогодні Україна перетворюється на «Мекку сурогатного материнства».
Якщо у багатьох європейських країнах і у світі загалом сурогатне материнство забороняє законодавство, то в Україні це явище доволі популярне: жінкам за немалі гроші пропонують вдатися до технології штучного запліднення або ж сурогатного материнства.
Мені здається, що з розвитком репродуктивних технологій, який відбувся за останні роки, люди втратили розуміння дитини як дару.
Австралійсько-німецька група вчених під керівництвом професора Волкера Хаук зробила відкриття, яке обіцяє зробити справжній прорив у справі лікування великої кількості хвороб, включаючи деякі типи раку, бактеріальних, вірусних інфекцій і навіть нервових розладів, пише The Sydney Morning Herald. Фахівці створили дві маленькі молекули, які блокують роботу широко розповсюдженого в клітинах тіла протеїну клатріну.
Питання подальшого функціонування амбулаторій сімейної медицини потребує широкого громадського обговорення, вважають у фракції «БЮТ-Батьківщина» у Київраді.
Як повідомили УНІАН у прес-службі фракції, про це йдеться у депутатському запиті до голови КМДА Олександра ПОПОВА і секретаря Київради Галини ГЕРЕГИ від лідера фракції Тетяни МЕЛІХОВОЇ.
Як ствердужють у фракції «БЮТ-Батьківщина», ініціатива влади щодо відкриття амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров′я на сьогодні є засобом відмивання коштів. Детальніше
УВАГА! ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ!
За останні десять років пивних алкоголіків в Україні стало вдесятеро більше. На зростання пивного буму, на думку наркологів, вплинув міф про безпеку пива і його відносну користь. У залежність все частіше потрапляють підлітки, молодь і "білі комірці".
Корреспондент.net цитує статтю про заложників малих градусів, опубліковану в новому номері всеукраїнського щотижневого журналу "Кореспондент". На думку головного нарколога Київської області, останнім часом в Україні відбувся вибух пивного алкоголізму: якщо 10-15 років тому хворих з такою залежністю було один-два на сто алкоголіків, то зараз - більше десяти.Заручниками малих градусів можна назвати від 15% до 25% жителів мегаполісів.
|
|