Творці препарату сподіваються, що він спрацює і проти штамів, які можуть з'явитися в майбутньому. Якщо дослідження нового препарату пройдуть вдало, на ринок він зможе вийти десь через сім років.
Дослідницька організація CSIRO, Університет Британської Колумбії та Університет Бата представили новий препарат проти грипу. Було доведено, що він запобігає поширенню різних штамів грипу в лабораторних умовах. Засіб спрацював навіть проти резистентних штамів.


Його розробили завдяки доктору Дженні Маккімм-Брешкін (творець перших ліків від грипу Relenza). Підсумком роботи стало відкриття механізму резистентності вірусу грипу та отримання вдосконаленого препарату.

Засіб прикріплюється до вірусу в особливому місці. Це місце є у всіх штамів, тобто, препарат, скоріше за все, спрацює і проти штамів, які з'являться в майбутньому. До прикладу, у всьому світі мільйони птахів заражені грипом. Вчені побоюються, що вірус мутує і почне поширюватися світом, інфікуючи людей.

Згідно ВООЗ, грип вбиває приблизно 500 тис. осіб на рік. Необхідність в універсальних ліках констатується давно. Однак, навіть якщо дослідження нового препарату підуть добре, на ринок він зможе вийти тільки десь через сім років.

Інф.: mobus.com, фото: news.nur.kz

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh