Дослідники одного з університетів Ісландії прийшли до відкриття, згідно з яким кофеїн настільки ж шкідливий для здоров'я, як нікотин, або алкоголь.
Саме тому вони рекомендують відрегулювати норми його споживання. Крім того, що кофеїн міститься в чаї і каві, він також знаходиться в газованих і енергетичних напоях, печиві, жувальній гумкці та йогурті. Він також часто зустрічається в противірусних лікарських препаратах, таблетках для схуднення, в косметичних засобах, милі і навіть у коригуючому білизну.

Наслідки надмірного вживання кофеїну можуть бути вкрай негативними. Він значно збуджує нервову систему (особливо у підлітковому віці), що часто є причиною неадекватної поведінки, що призводить до невідворотних наслідків. Існують також докази того, що споживання кофеїну дітьми в майбутньому може призвести до того, що вони почнуть вживати алкоголь і курити.

На разі відсутній чітко регламентований ліміт на кількість вживання кофеїну, однак, на думку дослідників, він просто необхідний. Так, наприклад, доза близько 400 мг на день народжує негативні емоції, почуття страху і викликає проблеми з серцем. Симптоми інтоксикації кофеїном включають в себе дратівливість, тривогу, неспокій, безсоння, розлад шлунка, тремор і прискорене серцебиття. Схожу дією має алкоголь, вживання якого призводить до аналогічних наслідків.

Інф.: mobus.com, фото: factroom.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh