Якщо ви мучитеся нічними жахіттями у снах, то, ймовірною причиною цього може бути гостра їжа, яка була вами з'їдена незадовго до сну.
Як з'ясували фахівці з Клівлендського Центру розладів сну, однією з перепон спокійного сну є важка та гостра їжа, яка важко перетравлюється.
Через вечірні або нічні "перекуси", за словами лікарів, обмін речовин в організмі прискорюється, а його температура підвищується, що призводить до зростання активності мозку, особливо під час фази швидкого сну, за якої люди і бачать сновидіння.

Як показали дослідження, в яких брали участь 389 осіб, 8,5% добровольців пояснювали свої нічні кошмари прийнятою перед сном їжею.

"Зазвичай ми рекомендуємо пацієнтам уникати протягом двох-трьох годин перед сном вживання важкої або гострої їжі", - сказала Лайза Медлі, психіатр з лікарні Університету Чикаго, коментуючи дослідження власних колег.

У свою чергу, професор з Монреальського університету Тор Нільсен висловив згоду з аргументами дослідження і вказав на те, що періодичні нічні жахіття, або різні дивні сни можуть викликатися не тільки гострою і жирною їжею, але й молочними продуктами. У деяких людей, на його думку, може бути особлива чутливість до хімічного складу певних продуктів.

Інф.: bienhealth.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh