Музей “Тюрма на Лонцького” відвідали представники СКУ
Світове українство має допомагати становленню таких демократичних інституцій як Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького”, адже він нагадує світові про неприпустимість повторення злочинів минулого – переконані закордонні українці.
4-5 грудня Національний музей “Тюрма на Лонцького” відвідали, зокрема, Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів та виконавчий директор Ліги українців Канади Борис Потапенко.  Нагадаємо, в жовтні цього року Директор музею Руслан Забілий читав публічні лекції в університетах Оттави, Торонто, Альберти, Манітобу, Саскачевану (Канада) та у Гарвардському університеті (США). І на його запрошення в грудні до Львова прибула делегація представників діаспори.

"Це справді унікальне місце, що в теперішніх історичних обставинах слугує збереженню національної пам’яті та сприяє утвердженню прав людини в широкому контексті. Ми бачили як цей музей став одним із головних об'єктів тиску, який здійснюється на національну пам'ять та пам'ять про злочини тоталітаризмів ХХ століття у теперішній Україні", – підкреслив генеральний секретар Світового конгресу українців пан Романів.

Гості були до глибини душі зворушені побаченим у колишній слідчій в’язниці "на Лонцького": "Експозиція дуже вражає. Це не просто озирання у минуле з погляду теперішності, а відкрита пересторога: історію, якою болючою вона би не була, слід досліджувати, вивчати і знати, щоб не повторилося те страхіття”, – сказав Борис Потапенко в інтерв’ю для фільму, що його у музеї "Тюрма на Лонцьког” знімає відомий український кінодокументаліст Віталій Загоруйко.

Сучасний стан таких закладів як архіви та музеї України недарма турбує громадськість, яка воліла бачити б їх більш відкритими майданчиками для суспільних дискусій про минуле.
"Скарбом архівів є правда, яка не повинна приховуватися чи замовчуватися. Знати минуле неможливо без того, щоб відкрити і оприлюднити закриті донині документи. Подолання в Україні наслідків тоталітарного минулого потребує пильної уваги усієї світової спільноти”, – підкреслив у розмові Директор музею Руслан Забілий.

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” створений у колишній катівні для політичних вязнів КҐБ та Гестапо (м. Львів). Це один із двох музеїв-тюрем на теренах колишнього радянського союзу (“Музей Тюрма КҐБ” у Вільнюсі, Литва).  Музей за ініціативи львівської громади, зокрема Центру досліджень визвольного руху, історики якого працювали над вивченням минулого тюрми, відкрито 28 червня 2009 року. 14 жовтня 2009 року музей отримав статус Національного. 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Інф. Українська інформаційна служба
 Фото із сайту: upa.in.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити