ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відзначають як релігійне та національне

Поміж Богородичними празниками церковного року на особливу увагу заслуговує празник Покрова Пресвятої Богородиці
В Україні його відзначають 14 жовтня як свято релігійне, національне, родинне. У народі цей празник ще носить назву "Третя Пречиста".
Встановлений він був як подяка за заступництво Богородиці над Царгородом.
Головний мотив встановлення цього празника — це видіння св. Андрія Юродивого. Царгород, столицю Візантії, облягали араби, повсюди в місті панувала тривога. В храмі Пресвятої Богородиці на Влахернах, де переховували Її ризу, відправляли всенічну, храм був переповнений. Саме тоді після відправи св. Андрій Юродивий та його учень Епіфан мали видіння: від царських дверей (так раніше називали головні двері церкви, через які входили до храму) йшла світлом осяяна Богородиця у супроводі Івана Христителя та Івана Богослова, при співі великого хору святих.
 

Томос для України прибирає всі канонічні перепони для діалогу заради духовної єдності

Синод на Фанарі: Ласкаво просимо додому
Рішення Священного Синоду Константинопольської церкви, що відбувся на Фанарі, можна сприйняти двояко. Когось вони могли розчарувати — тих, хто "чекав Томосу", а когось, навпаки, надихнути. Адже зроблено і сказано було навіть більше, ніж просто "Томос".
У результаті цього Синоду Вселенський патріарх фактично заявив свої права на канонічну територію України. Краса ситуації не в тому, що він на це, нарешті, зважився, і навіть не в тому, як легко і впевнено це було зроблено, а в тому, як Вселенський патріарх перевів розмову з "території" на людей.
 

Томос для України: повний текст історичного рішення Константинополя від 11 жовтня

Україна стала духовно незалежною!
11 жовтня представник Вселенського патріархату зробив заяву щодо Української православної церкви і томосу, який має отримати Україна.
Згідно з рішенням синоду Вселенського патріархату, процедура надання автокефалії помісній Українській православній церкві продовжується. Також було вирішено відновити канонічний сан глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета і глави Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.
 

Офіційне рішення про Томос для України може бути ухвалене до кінця дня, - Екзарх Вселенського патріарха

Екзарх Даниїл про томос Україні: "думаю, що буде щось позитивне"
Екзарх Вселенського патріарха, архієпископ Даниїл Памфілійський зі США, який перебував в Києві у межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві і разом зі своїм колегою звітує з цього питання на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, висловив сподівання на позитивне рішення щодо надання томосу Україні.
Він додав, що обговорення у Стамбулі триває, і припустив, що офіційне рішення може бути ухвалене до кінця дня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
 

У Стамбулі розпочався Синод, який може вирішити долю української автокефалії

У Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити Томос щодо автокефалії української православної церкви
Чергове засідання Синоду - зібрання найвищих ієрархів - відбувається 9-11 жовтня.
За даними співрозмовників ВВС News Україна, на цьому засіданні, швидше за все, розглядатимуть українське питання.
 

30 вересня християни відзначають свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

СЬОГОДНІ СВЯТО ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ І ЇХ МАТЕРІ СОФІ ТА ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ
В останній день першого місяця осені — 30 вересня — християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують празник Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. В Україні цей в цей день подвійне свято — з 2009 року 30 вересня в нашій державі на державному рівні відзначають День усиновлення.
Своїм указом День усиновлення в Україні встановив екс-президент Віктор Ющенко. "Це день поваги до прийомних батьків, вихователів дитячих будинків
 

Вселенський патріархат обґрунтував своє право надати автокефалію Українській церкві

"Документи говорять"
Константинопольський патріархат заявив, що має право одноосібно вирішувати питання надання атокефалії Українській православній церкві.
Про це йдеться у статті "Вселенський трон і церква України - говорять документи", яка підготовлена на базі історичних матеріалів.
Згідно з документами, у 1589 році, коли Вселенський патріарх унормував статус московської патріархії, Київська митрополія не входила в її межі.
 

27 вересня - свято Воздвиження Чесного Хреста

ПРАЗНИК ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА 27 ВЕРЕСНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРАВОСЛАВНІ І ГРЕКО-КАТОЛИКИ
Християни візантійського обряду 27 вересня (14 вересня за старим стилем) святкують празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви та має один день перед- та 7 днів попразництва. Історики Східної Церкви вважають, що насамперед дві події лягли в основу встановлення цього празника: віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.
Саме слово "воздвиження" означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього.
 

21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці

СЬОГОДНІ СВЯТКУЮТЬ РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ
21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Римо-Католицька, Вірменська та більшість Православних Церков світу дотримуються Григоріанського або Неоюліанського календаря і відзначають цю подію на 13 днів раніше, тобто 8 вересня.
Празник Різдва Богородиці у Східній традиції належить до дванадесятих нерухомих свят.
 

З'явився текст листа Патріарха Варфоломія до Президента України

"Тепло вітаємо вас з вірою в чудесний процес"
Лист голови Вселенського патріархату процитував на зустрічі з Петром Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон.
Вселенський патріарх Варфоломій в листі президенту Петру Порошенку повідомив про призначення своїх екзархів в Україні "в рамках вже розпочатого процесу" надання Українській православній церкві статусу автокефалії. Лист Варфоломія процитував на зустрічі з Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента, зазначають Патріоти України.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні995
mod_vvisit_counterВчора2831
mod_vvisit_counterЦього тижня12116
mod_vvisit_counterМинулого тижня29011
mod_vvisit_counterЦього місяця130052
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25584111