Російську православну церкву створив Сталін у 1943 році
Із часу хрещення Русі з центром у Києві минула понад тисяча років. І понад 500 років церковні правителі в Києві, Константинополі та Москві сперечаються і борються за владу і статус.
Як же розвивалися відносини між церквами із самої появи християнства на Русі?
|
 На території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври 17 грудня розпочалося позачергове засідання священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату.
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
Зазначається, що засідання очолює митрополит Онуфрій.
"Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк,
Виступ Президента України на Всеукраїнському Православному Об’єднавчому Соборі
Ваше Високопреосвященство,
Ваші Преосвященства - високоповажні представники Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія!
Ваша Святосте!
Ваші блаженства!
Високоповажні владики!
Шановні учасники Собору!
Дорогі українці!
Участь у Соборі беруть близько 200 представників
У Софії Київській представники УПЦ Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви, УПЦ Московського патріархату, миряни проведуть Об'єднавчий собор. На ньому буде обраний глава церкви, Статут нової церкви. За попередньою інформацією, нова релігійна структура отримає назву Православна Церква в Україні.
Служба безпеки України (СБУ) має матеріали, які свідчать про те, що митрополит Павло, який є намісником Києво-Печерської лаври, був координатором провокацій у столиці та інших регіонах України.
Про це на брифінгу в четвер, 13 грудня, заявив заступник голови відомства Віктор Кононенко, повідомляють "Патріоти України" з посиланням на УНН.
 Собор Української православної церкви Київського патріархату проголосував за митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля Єдиної православної української церкви.
Про це повідомляє 24tv.ua з посиланням на "Українську правду" та її власні джерела.
Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року
Про це заявив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).
Про це повідомляє BBC.
УПЦ КП провела 13 грудня свій архієрейський собор для підготовки до об'єднавчого собору та визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої церкви.
У Києві починаються консультації з майбутніми учасниками Об'єднавчого собору
Собор має відбутися вже у найближчу суботу.
До української столиці має прибути екзарх вселенського патріарха Митрополит Емануїл. Саме він, за інформацією ТСН, має презентувати архієреям пропозиції до статуту. Від дискусії, яка триватиме наступні дні, і залежатиме доля Собору.
Об'єднавчий Собор, на якому буде створена нова православна церква, відбудеться в найближчу суботу 15 грудня
У цей же день, як очікується, єпископи оберуть предстоятеля церкви, який пізніше отримає Томос про автокефалію від Константинопольського Патріарха Варфоломія. Навколо статуту нової церкви і виборів її голови йде напружена боротьба між різними церковними і навколоцерковними групами. Про шанси глави УПЦ (КП) Філарета очолити єдину помісну церкву та інших кандидатів на цей пост, суперечки щодо формату голосування, дату отримання Томосу, реакцію з боку УПЦ (МП) і роль Вселенського патріархату – у матеріалі РБК-Україна.
Катерина Щоткіна: Церква наша — пострадянська структура, уламок Системи, який потребує глибоких змін
Автокефалія і Томос, якими лихоманить публіку з квітня, набувають завершених рис і ось-ось остаточно втіляться. Залишився останній крок, а для когось — останній бій. Що, звісно ж, найважчий.
Дата вже відома — 15 грудня. Окремі — можливо, основні — положення Статуту, попри те, що були засекречені (а може, й завдяки цьому) опинилися у відкритому доступі і стали предметом гучного обговорення та маніпуляцій.
|
|