Один професор-киянин, який часто буває в Донбасі, стверджував, що в донецьких живе козацький дух – треба його лише розбудити. Правда, як на мене, цей український дух серйозно приглушений. Зрештою, продовжує глушитися.
А з Донбасу ж походив Володимир Сосюра – автор знаного вірша "Любіть Україну"; тут виріс і сформувався Василь Стус, звідти походить Іван Дзюба, відомий, зокрема, своєю книгою "Інтернаціоналізм чи русифікація'. Ці люди так і не поціновані належним чином на своїй малій батьківщині.
Про "Особливості донбаської міфології" йдеться у статті Петра Кралюка на Радіо Свобода
"Я дуже вас люблю і до останнього подиху буду вам служити!" - звернулась Юлія Тимошенко до прихильників
Екс-міністр Ю.Тимошенко подякувала своїм прихильникам за підтримку та привітання із днем народження.
"Перші люди, котрі прийшли до мене сьогодні (27 листопада - ред.) вранці в тюремну палату повідомили мені, що біля лікарні зібралися ви, мої рідні! Зібралися із квітами та вітаннями. Ця новина зігріла мені душу, зміцнила мої сили та додала впевненості. Вже вранці я знала, що завдяки вам я не буду самотньою, ізольованою від життя та світла в цей день. Сьогодні, завдяки вам я в колі рідних для мене людей, які з повагою та любов'ю приїхали мене привітати", - подякувала вона, повідомляє прес-служба БЮТ.
Художник зобразив Тимошенко, наслідуючи Делакруа
Як повідомляють ЗМІ, з нагоди Дня народження Юлії Тимошенко у Харкові біля Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» відбувся святковий феєрверк. На мітинг перед лікарнею зібралося близько 500 прихильників Ю.Тимошенко з Києва, Київської, Одеської, Чернігівської, Сумської, Луганської, Львівської та інших областей України. Під час мітингу прихильники Тимошенко випустили у повітря голубів як символ свободи та миру, а також на повітряних кульках - банер із написом "Юля, з днем народження!"
Люди намагаються креативно поздоровити Тимошенко і через портал "Воля народу". Фотохудожник Михайло Ольшанський вважає, що сама Юлія Тимошенко є символом свободи і віри в перемогу. Він створив колаж на основі відомої картини Ежена Делакруа "Свобода веде народ на барикади", перефразувавши її назву так: "Юлія веде народ до свободи".
Вікторія БЕКЕШКО, журналіст, м. Донецьк, для Волі народу
Змінити політиків недостатньо, потрібно змінити країну, - донецькі студенти
Більшість українців чомусь думає, що обов'язково всі донбасівці проголосували за Партію Регіонів. Але всі забувають про таку непередбачувану рушійну силу як молодь. Звісно, у кабінку з виборцем ніхто не заходив, тому більшість залишилася непохитною у своєму виборі.
Молодь же, особливо студенти, виражали недовіру до цієї партії та особливе невдоволення, коли їх примушували голосувати за будь-кого, а перед цим вели на агітацію Бахтєєвої, яка балотувалася від тих самих "регіонів".
Депутат вважає питання про персональне голосування "абсолютно штучним"
Для забезпечення персонального голосування народних депутатів Верховної Ради достатньо розпорядження спікера. Литвину, якби він не боровся за свою посаду, знадобилася б усього-на-всього одна хвилина, щоб із цим питанням покінчити. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив народний депутат від НУНС Юрій КАРМАЗІН.
"У нас є чітка норма Конституції (ст. 84, ч.3), яка передбачає, що всі голосують особисто. Тому мова йде тільки про те, виконувати Конституцію, чи не виконувати", - наголошує він.
Ми незчулися, як трапилось так, що не просто бізнесмени пішли в політику, а вже політика сама стала бізнесом. Великим, брудним і дуже прибутковим. І раптом в український політикум увірвалася нова політична сила – партія "Свобода". Шалений супротив і дика ненависть функціонерів і найманих політиків не могли зупинити її проходження в парламент.
Про європейські принципи демократії зараз говорить кожен, а особливо той, хто в Європі не бував або приїжджав як турист.
Я не політик, я вчений. І роками працюючи з французькими колегами над спільними проектами, я не міг бути осторонь політичного життя цієї країни, колиски світової демократії…Шляхом простих порівнянь, я прихожу до висновку, який для багатьох буде несподіваним. Я стверджую, що "Свобода" – поки що єдина в українському парламенті політична партія європейського типу, - пише доктор біологічних наук Олександр Демченко (на фото) у своїй статті на Українській правді.
Адже влада і своїм догодити мусить, і опозиції щось залишити. І якщо минулого тижня обговорювалося зменшення кількості парламентських комітетів, то наприкінці цього зароїлися розмови про їх можливе збільшення. Орієнтовна кількість постійних парламентських органів на сьогодні коливається в межах від 28 до 33. Точно визначено долю тільки контрольної комісії з питань приватизації: з високим рівнем імовірності, її не буде.
Влада свої інтереси вже позначила. Вона має намір контролювати не менше 17 комітетів. Причому деякими не має наміру поступатися в жодному разі.
Про проблеми "поділу парламенту" йдеться у статті Сергія Рахманіна в газеті "Дзеркало тижня". Детальніше Про поліл
Янукович не вважає трагедію 32-33 р.р. ані геноцидом, ані Голодомором?
Завтра, у День пам'яті жертв голодоморів, президент України Віктор Янукович звернеться до українського народу. Офіційний сайт уникає загальноприйнятого терміну "Голодомор" (не кажучи вже про поняття "геноциду") й вживає словосполучення "Великий Голод".
Звернення глави держави розпочнеться на "Першому національному" о 19:30. "У символічний час, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду, трагедії, що сталася 80 років тому – у 1932-1933 роках", – повідомила прес-служба Президента.
Відзначимо, що за усталеною традицією загальнонаціональна хвилина мовчання у пам'ять про жертв Голодомору розпочиналася о 16:00.
Зокрема, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав українців до хвилини мовчання в суботу саме о 16:00.
Національна еліта виконує роль голови нації, без ясного стану якої народному тілу не вижити
Сьогодні Україна корумпована і пограбована олігархами держава. Товстосуми нахабно перерозподіляють між собою все, що є в країні, лицемірно прикриваючись гаслами про демократію і реформи. Опозиція не є достатньою противагою нинішнім керманичам, бо не має стратегії розвитку країни і ресурсів для протидії владі, або представляє інтереси інших бізнесових груп. Псевдоеліта привела нас до закономірного і сумного результату.
В кожному суспільстві завжди є група людей, яка визначає характер цього суспільства, спрямовує його, стає основним носієм його ідеї і духу, визначає політичні і геополітичні цілі.
|
|