Проти кого переозброюється путінська Росія?
Брюссель – Нещодавно президент Росії Володимир Путін вкотре заявив про наміри кардинально наростити військову потужність його країни. Але проти кого, власне, переозброюється Росія? Та й як ці можливі багатомільярдні інвестиції у модернізацію збройних сил слід сприймати на Заході? Радіо Свобода звернулося з такими питаннями до політичного аналітика з французької Фундації стратегічних досліджень Ізабель Факон. Вона вважає, що цими проектами Путіна нехтувати не слід.
Чи існують паралелі між сучасним станом України та яскравим зразком застійности — часами правління Леоніда Брежнєва? В сучасній Україні маємо, з одного боку, неефективний політичний режим, з другого — інертну суспільну масу. Майже як у брежнєвські часи. Але режим Брежнєва не був так явно окупаційним щодо гуманітарної, економічної та деяких інших галузей суспільного розвитку, хоч у сфері національної, культурної політики таким, безумовно, був. Нинішня ж влада на всіх векторах поводить себе як режим окупаційний, про що свідчить тотальне пограбування, обезкровлення суспільства, кроки до позбавлення країни економічного суверенітету, руйнування демократичних прав і свобод. Складається ситуація, коли правляча еліта стає ворожою народові й країні та становить загрозу самому існуванню країни на 20-му році її незалежности.
Гриценко: Будь-який закон написаний для громадянина, а не для рабів
"Якщо, приміром, 12 тис. людей приїдуть з відкріпними талонами з одного округу в інший, і голосуватимуть лише в одному окрузі, тут порушення закону немає. Проте є порушення моралі, внутрішня слабкість". Таку думку в інтерв’ю "5" каналу висловив Анатолій Гриценко (Об’єднана опозиція "Батьківщина")
Він переконаний, слабкими можуть бути лише раби, населення, а сильними - громадяни, народ.
"Тому якщо хтось іде на такі порушення, боїться влади, я їм співчуваю, бо вони і їхні діти житимуть у цій країні, залишаться без робочого місця. Звісно, можна звертатися до їхньої моралі, говорити про людину, яка повинна ходити з прямою спиною, адже будь-який закон написаний насамперед для громадянина, а не для рабів. Тож нехай люди прокидаються", - закликав Гриценко.
Яценюк: "Парламент помер"
Те, що Верховна Рада сьогодні так швидко закрила засідання, означає, що її робота підтримується "на штучному диханні".
Про це на брифінгу у парламенті сказав "нунсівець" Арсеній Яценюк.
"Парламент помер. Сьогодні було відкриття похорону Верховної Ради... Україні потрібна нова Верховна Рада. Ми йдемо на вибори для того, щоб оновити українську політику, викинути з парламенту тих, хто є працівниками Адміністрації президента, та ручними політиканами в кишені президента Віктора Януковича", - зазначив він.
За його словами, опозиція йде в округи та їде до людей задля здобуття перемоги.
Нелюди знущаються наді мною, але мій політичний хребет не пошкоджений, - Юлія Тимошенко
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що нові кримінальні звинувачення на її адресу є визнанням діючого режиму Януковича факту неможливості перемогти її як політика.
"Остання ідея Януковича за звинуваченням мене в організації вбивства Євгена Щербаня в 1996 році є, по суті, його визнанням того факту, що йому не вдалося знищити мене як політика", - сказала Юлія Тимошенко.
Екс-прем'єр-міністр вважає, що влада намагається довести будь-яким чином, за своїми поняттями, її причетність хоча б до якихось злочинів.
"Якщо депутатів обираємо за 20 грн чи кіло гречки, то і маємо таку владу, у якій розчаровуємося"
Аби протистояти пустопорожнім обіцянкам та зіштовхуванню по мові, вірі перед парламентськими виборами, потрібно не продавати свій голос. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет.
"Бо той, хто йде в народні депутати і купує голоси людей, – уже злочинець. Від такого добра не буде. Повинні бути чесність та порядність і з боку кандидатів, і з боку виборців. Якщо депутатів обираємо за 20 гривень чи кіло гречки, то і маємо таку владу, у якій розчаровуємося. Громадянам треба не піддаватися спокусам, а вибирати кращих, порядніших, чесніших. Такі завжди є", - наголосив він.
Холодний "екватор" Віктора Януковича
Цього тижня тихо й непомітно перевалила через екватор каденція нашого президента. Серед студентів і солдатів строкової служби таку віху прийнято відзначати, як "золоту середину". Зазвичай друга половина строку легша і цікавіша від першої. Успішні політики-реформатори теж хочуть зробити максимум одразу після приходу до влади, щоб потім, ближче до виборів, почивати на лаврах і пожинати плоди. Втім, їх смак залежить від того, що саме сіяли. Як-то кажуть, що посієш, те й пожнеш.
Закінчення статті (початок див. тут)
ГАК благополучно пережив мера, Л. Черновецького. "Космос" прийшов на територію, вже зайняту Хмельницьким. І заходився його витісняти найбрутальнішими методами. Почав із Васильового "Київенергохолдингу", якому Омельченко передав належні місту акції "Київенерго", водоканалу і "Київгазу". Своїм першим розпорядженням Черновецький відмінив створення холдингу. Але не надовго.
У сьогоднішніх українських реаліях політична аксіома античності "Хто володіє Римом, той володіє імперією" не лише не втратила свого значення, а й загострилась. Нинішній політичний режим, перемістивши штаби зі Сходу в Київ так і не зумів завоювати його симпатії. За двадцять років Столиця стала потужним бастіоном національно-демократичних сил країни, своєрідним островом європейськості. Тут є значний матеріальний ресурс, зосереджений інтелект, солідні опозиційні сили, є стійкі демократичні традиції. У повітрі ще присутній дух Майдану. Провінційно-обмежене і тому маргінально-гонорове "Усё будет Донбасс" тут не проходить.
Олег ЧОРНОГУЗ
ВАВИЛОНСЬКИЙ КЛОПІТ
(Лист до Януковича В. Ф.)
У першому рядку свого листа прошу у Вас вибачення, Вікторе Федоровичу. Бо так, як я Вас розумію, не розуміє навіть Ганна Герман. У другому рядку хочу сказати, що я, як ніхто, здогадуюся, як зараз Вам важко. З одного боку, вибори на носі, а з другого - після Харківських угод... Ще раз вибачте... Я не за російський газ і чергову історичну здачу Севастополя. Я про Вашу сміливу заяву у Харкові, що Ви й надалі, де б не виступали, розмовлятимете виключно на регіональних мовах, перед народами і народностями, які в Україні нібито щезають, як роса на сонці.
|
|