"УДАР Віталія Кличка" оприлюднив заяву про зняття частини кандидатів у мажоритарних округах на користь колег по опозиції заради недопущення перемоги висуванців від влади. Також у партії закликають демократів зробити симетричний крок на користь кандидатів "УДАРу" в частині інших округів, повідомляється на офіційному сайті партії.
“Партія “УДАР” заради перемоги, формування демократичної більшості у парламенті нового скликання та відсторонення від влади Партії регіонів, провівши переговори щодо ситуації в одномандатних округах з ВО “Батьківщина”, заявляє: для того, щоб у мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради не перемогли представники влади, “УДАР” і ВО “Батьківщина” повинні зробити все від них залежне”, - говориться в заяві. Повний текст заяви
Дмитро ВИДРІН
Я майже не сумніваюся, що найближчим часом хтось із моїх колег-політологів напише книгу “Уроки Грузії”. Наприклад, про те, як треба і не треба виховувати свій народ. Як гідно ставитися до ворогів і друзів. У яких випадках говорити знамените грузинське “ара”. Але поки ця книга пишеться, я назву кілька уроків, які я особисто виніс і які напевно стануть у пригоді нашим політикам і до виборів у Верховну Раду, і особливо після.
Уроки Грузії
У дні моєї студентської юності була така культова книжка Андрія Бітова “Уроки Вірменії”. В ній він писав, здавалося б, дуже прості, але в той же час сокровенні істини, які виніс, подорожуючи по сонячній Вірменії.
Президент України Віктор Янукович не допустить проведення чесних виборів через страх опинитися у в'язниці, вважає німецький політолог, колишній голова Фонду ім. Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс.
Шнайдер-Детерс не вірить, що офіційний результат виборів принесе більшість опозиції і вважає, що варто очікувати масштабних фальсифікацій.
"Партія регіонів не може собі цього дозволити. Їм доводиться виходити з того, що їх посадять за грати. Як тільки опозиція прийде до влади, вони відчують загрозу собі особисто. В усякому разі - ключові фігури в Партії регіонів і сам Янукович", - сказав політолог, передає Російська редакція Deutsche Welle.
Арсеній Яценюк вважає, що Донецька область є дуже важливою. "Той, хто хоче змінити країну, повинен отримати підтримку Донбасу. І я буду боротися за таку підтримку Донбасу", - сказав один з лідерів Об'єднаної опозиції "Батьківщина" сказав сьогодні на прес-конференції в Донецьку.
"У Донецьку є певна специфіка - люди бояться. І найвищий рівень страху знаходиться в Донецькій області. Але цей рівень страху потім компенсується. Люди не люблять, коли на них тиснуть. Страх обов'язково конвертується в голоси. Скільки візьмемо - побачимо", - додав він.
Переважна більшість самовисуванців – це ті, хто підтримує владу, працює на неї, навмисно балотується на виборах, щоб відібрати голоси в опозиції. Таку думку під час прес-конференції в Умані висловив Анатолій Гриценко (Об'єднана опозиція "Батьківщина"), - інформує персональний сайт Анатолія Гриценка.
"Самовисуванці придумані Януковичем і зрозуміло чому. Якби не змінювали Закон про вибори, то через місяць Януковича б не стало, його влада закінчилася б. Максимум, що б він отримав 25% у парламенті, решта – належали б опозиції", - заявив він.
Саме тому, за словами Гриценка, аби запобігти достроковим виборам президента, які ініціюватиме опозиція у наступній Верховній Раді, політтехнологи вигадали мажоритарників і самовисуванців.
Ми не відстояли перед світом своє право помилятися, погано чи добре обирати владу, самостійно судити своїх політиків і президентів. Нам насмілюються погрожувати невизнанням результатів виборів, які ще не відбулися, не вірячи у здатність народу самостійно вершити демократію. Сильні світу відверто не поважають Україну, говорячи євроштампами, але насправді нам давно визначили роль поганої невістки. Все просто – Україна надто спокуслива мішень із незахищеним суспільством. Вже цілком очевидно, що світом панує інтерес великого гендлярського капіталу, який здатен купити будь-який фальшивий голос захисту свободи слова і прав людини в Україні.
Сергій ЛЕЩЕНКО, журналіст “Української правди”
Новий секрет Януковича
В Україні існують цілі ТЕМИ-ТАБУ, відносно яких ви ніколи не отримаєте інформацію по всій вертикалі влади. Знаєте, що охороняється найбільше? Ні, не дані про військовий потенціал України або золотовалютні резерви. А будь-яка інформація, пов'язана з власністю президента Януковича, оформлена через його підставні фірми. Навіть офіційна версія влади про те, що Янукович володіє у "Межигір'ї" тільки ділянкою землі площею 1,7 га, не знаходить свого документального підтвердження. Але закон про доступ забороняє засекречувати інформацію про розпорядження державним майном – в даному випадку державною землею, яка була передана в приватні руки Януковича. Детальніше
Дмитро ВИДРІН: Уроки політичного шулерства
Колись чудовий Дмитро Мерешковський у своєму блискучому есе “Про мудре жало” сформулював таку поширену загальнонародну якість, як “воля до безглуздя". Суть його полягає в тому, що більшість людей не любить і не сприймає будь-які складні рішення. Нормальні в цьому плані люди (так звані “прості люди") на будь-яке найскладніше запитання вимагають абсолютно простих односкладових відповідей.
Пам'ятається, колись Еріх Фром написав чудову книгу “Втеча від свободи”, де довів, що це в демократичних утопіях всі люди мріють отримати свободу, а по життю від свободи біжать, як від вогню, оскільки свобода - це завжди ризик і відповідальність - а хто ж це любить? А я особисто сформулював цей принцип, як втеча людей від будь-яких сенсів. Адже вони чекають тільки однозначних, однолінійних месседжів і обіцянок. Так дайте ж простим людям те, що вони хочуть! (Тим більше, в епоху есемізаціі всієї країни).
Ігор ЛОСЄВ
Чого чекати?
Ситуація в Україні погіршується навдивовижу стрімко і поки не видно, що може зупинити цей процес. Якщо в Росії та Білорусі демонтаж демократичних норм тривав п’ять-шість років, то Україні на це вистачило лише два з половиною й "успіхи" влади вражають: лідери опозиції за ґратами, частина втекла за кордон, українська мова де-факто втратила державний статус, а одіозний законопроект нардепа Журавського прагне перекреслити свободу слова і преси.
Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що найбільш реальним шляхом виходу зі сформованої ситуації з екс-прем’єром, буде амністія, оскільки помилування Юлії Тимошенко буде проблематичним.
Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що українська влада повинна вирішити проблему з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і екс-главою МВС Юрієм Луценком, звинувачення щодо яких, за її словами, політично мотивовані.
|
|