Мустафа НАЙЕМ, УП
Європа визнала Україну пацієнтом у школі демократії
По всій видимості, поправка про санкції - це найбільше досягнення української опозиції у Страсбурзі. Навколо прийняття цього доповнення розігралася ціла драма.
Мова всеь час ішла про одну й ту ж поправку під горезвісним номером 15. У перекладі вона звучить наступним чином:
"Асамблея вважає, що здійснення рекомендацій, що стосуються кримінального переслідування колишніх членів уряду, буде означати прихильність влади до норм і цінностей Ради Європи. З іншого боку, відмова від реалізації цих рекомендацій у розумні терміни викличе серйозні сумніви щодо прихильності влади до принципів демократії і верховенства закону, що повинно призвести до відповідної реакції Асамблеї. Тому Асамблея закликає Моніторинговий комітет уважно стежити за ситуацією і запропонувати Асамблеї будь-які подальші дії відповідно до вимог ситуації, у тому числі, можливе застосування санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані" Детальніше
По всій видимості, поправка про санкції - це найбільше досягнення української опозиції в Страсбурзі. Навколо прийняття цього доповнення розігралася ціла драма в два акти.
Oles GRYB, public figure, for The Will of the People
Сучасна влада разом з різнокаліберними угодовцями так охоче підтримує «нейтральне» свято «Злуки», щоб уникати гострих питань історії і сьогодення, а українське угодовство, «щоб чогось не трапилось», мовчить про велику подію - про єдиний законний Акт проголошення незалежності України від 1918 року - на радість Януковичу і компанії.
Крутиться наш демократичний український дволикий Янус з такою швидкістю, що два його обличчя мерехтять, так неначе їх безліч, зливаючись у тій круговерті в одну личину безпринципності.
Демократичне об'єднання "Українська Національна Рада" оприлюднило своє бачення зміни системи влади в державі. У концепції ДО "УНР" наголошується на тому, що у відповідності з Конституцією України (ст.5) носієм суверенітету (верховної влади) в Україні є народ. Щоб народові скористатися своїм конституційним правом, повинен бути запроваджений орган народовладдя, який наразі підмінює Верховна Рада України. Адже за Конституцією народ не передає свій суверенітет нікому. Усі гілки чинної влади повинні бути підконтрольні народові і виконувати його волю. Детальніше
ЗАЯВА
з приводу Указу Президента України
щодо об’єднання Дня Сободи з Днем Соборності
13.01.2012 м. Київ
Президент Віктор Янукович Указом №1209/2011 скасував свято День Свободи, яке святкувалось 22 листопада в чергову річницю Помаранчевої революції.
Цим указом Янукович об'єднав День Свободи з Днем Соборності, призначивши їх на 22 січня.
Прес-служба президента мотивувала таке рішення численними зверненнями громадськості.
Проте у відкритому листі інтелігенції (науковців, політиків, народних депутатів, письменників, громадських діячів) від 18.08.2011 «Про необхідність встановлення історичної правди щодо процесу державотворення України», пропонується зовсім інше:
Проголосити 22 січня державним святом – Днем Незалежності і Соборності (одночасно переіменувавши свято 24 серпня на День національного відродження).
Як повідомляли українські ЗМІ, опозиція знаходиться у пошуку формули єднання. Результатом має стати підписання 22-го січня угоди про об'єднану опозицію.
Демократичне об'єднання "Українська Національна Рада" оприлюднило Звернення до КОДу, в якому пропонує проект Угоди про взаємодію громадсько-політичних сил, в якій викладена мета, пріоритети і засади спільної діяльності.
Олександра КУЖЕЛЬ, екс-голова Держкомпідприємництва, для УП
Щурячі Аджиліті
Аджиліті - це біг з подоланням перешкод різного ступеня складності. Щура запускають у лабіринт, де за певний час він повинен подолати смугу перешкод.
Незважаючи на те, що стандарти щурячих змагань ще не визначені остаточно, їх основні цілі та завдання очевидні. Щурячі перегони - захоплююче видовище, здатне до того ж принести чималу вигоду власникам тварин, адже аджиліті - це тоталізатор, де нерідко робляться досить високі ставки.
В основі аджиліті лежать не стільки пристрасті господарів, скільки можливості і схильності самих тварин - все те, що може принести їм задоволення і зробити їхнє життя щасливим.
Левко ЛУК'ЯНЕНКО, Голова "Української Республіканської партії", Герой України, для Волі народу
Майже 2 роки тому до влади прийшла «Партія регіонів», яку «Українська Республіканська партія» розцінює як «п’яту московську колону» в Україні. Вона з першого дня приходу до влади (і, зокрема, Президента) почала діяти в дусі ворогів української нації, в дусі зневаги наших законів, наших традицій, наших інтересів, нашої національної ідеї і т. д.
Ця її антиукраїнська діяльність проявляється в усьому, і ми за цей період переконалися, що вони не носії українського духу, а носії російської політичної культури, яка не знає, що таке демократія, сповідує і в душах має авторитарні методи керівництва суспільством.
Опозиція ще може об'єднатися
На думку лідера партії Громадянська позиція, народного депутата Анатолія Гриценка, хрест на об'єднанні опозиції ставити ще рано.
Спроба об'єднати зусилля всіх, хто рішуче бажає зупинити рух бульдозера нинішньої влади, буде в тому чи іншому форматі обов'язково.
Партія Громадянська позиція вийшла зі складу Комітету опору диктатурі, однак з цього не випливає, що буде припинено співпрацю. Адже мета у всіх одна: не тільки повинні бути усунені від влади ті, хто на ці крісла не має права, а й ті, хто сяде в ті крісла, повинні узгоджено проводити іншу політику, щоб не було розчарувань, що мали місце після виборів 2004 року .
ееееееккккнннЛист-звернення Олександри Кужель
Маніфест Олександри Кужель
Я вірю в парадокс історії. Я знаю, що зможу зробити те - чого не зробили політики після 2004. Я зламаю хребет українській політичній системі і викину його на смітник. Багато років ми фіктивно декларуємо, що влада в Україні належить народу. Найближчим часом це стане реальністю. Після написаних перших п’яти народних законів у сьогоднішньої влади уже не буде вибору.
Нинішня влада має намір продовжувати тиск на опозицію з метою її розколу.
Таку думку висловив науковий директор Школи політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.
На його думку, основна причина проблем нинішньої опозиції полягає в тому, що були поламані формальні і неформальні правила політичної гри. Як пояснив А. Гарань, довгий час влада дотримувалася цих правил гри, і тоді представники опозиції мали можливість, наприклад, очолити важливі парламентські комітети. Проте з часом представники влади почали порушувати правила і все більше тиснути на опонентів.
|
|