Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що найбільш реальним шляхом виходу зі сформованої ситуації з екс-прем’єром, буде амністія, оскільки помилування Юлії Тимошенко буде проблематичним.
Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що українська влада повинна вирішити проблему з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і екс-главою МВС Юрієм Луценком, звинувачення щодо яких, за її словами, політично мотивовані.
Опозиція презентувала план порятунку економіки України
Для розвитку української економіки необхідне подолання монополії та корупції, скорочення кількості податків, створення нових робочих місць та підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
"Найкращий план економічних реформ викладено у вже парафованій угоді між Україною і ЄС - це зона вільної торгівлі і політична асоціація з європейцями. Там наше майбутнє, там наші ринки, наші технології, якість освіти, медицини, стандарти життя. Чим швидше ми підпишемо і ратифікуємо цю угоду, тим краще буде економічний порядок денний України", - цитує Яценюка прес-служба партії.
Про це Олег СОСКІН, Голова УНКП, професор Національної академії управління, сказав у Львові на круглому столі на тему: "Як подолати режим мафіозної плутократії в Україні? Роль об’єднаних національних сил".
О. СОСКІН: "Оцінка того, що при владі перебуває мафіозний режим плутократії дається не лише нами, власне кажучи, вона пролунала в останньому відеозверненні Юлії Тимошенко як лідера "Батьківщини" і політичного в’язня. Тому ми розуміємо, що домовитися, знайти компроміси з цим режимом не вдасться. Межа уже перейдена.
До виборів залишилося три тижні. Уже зрозуміло, що вони будуть фальсифіковані, також очевидно, що сім’я Януковича уже призначила переможців, і ЦВК їх назве.
Нас вибирають, нами вибираються, як це часто не збігається...
У період виборів частіше говорять про рейтинги та шанси. Мені видається важливішим розмова про мораль і моральність. Тих, кого обирають, і тих, хто обирає.
У країні працюють соціальні ліфти? Вони піднімають найкращих з нас, освічених, відповідальних і моральних на високі посади головлікаря, ректора, мера, депутата, міністра, президента? Ні. Соціальні ліфти знеструмлені.
Хто може їх включити, щоб дати країні перспективу? В рамках виборів, без революцій і потрясінь, ці функції виконують громадянин, громадянське суспільство. По ідеї, ми всі повинні бути зацікавлені в тому, щоб у країні було більше народу - і менше населення.
Відомий український військовий діяч, генерал-полковник, начальник Генерального штабу Збройних Сил України (у 1994-1996 р.р.) Анатолій Васильович ЛОПАТА дав для порталу Воля народу свій коментар щодо висловлювання Путіна про НАТО.
Як уже повідомлялось, Президент РФ В. Путін назвав НАТО атавізмом "холодної війни", який свою основну функцію давно втратив і продовження його існування йому сьогодні не зрозуміле.
Анатолій ЛОПАТА: Я прокоментував би це висловлювання наступним чином. Коли у 1949 р. була створена така структура як Північно-Атлантичний блок, Радянський Союз ще при живому Йосипу Віссаріоновичу Сталіну заявив про свою готовність увійти в НАТО. Звичайно, всі члени НАТО сказали: “Цього бути ніколи не може”.
Путін назвав НАТО атавізмом "холодної війни"
Президент Росії Володимир Путін називає НАТО атавізмом "холодної війни" і сподівається, що альянс трансформується в "чисто" політичну організацію. Путін заявив, що Росія хотіла б, щоб НАТО не виходила за рамки. Як повідомили УНІАН у прес-службі Кремля, про це він сказав у Таджикистані під час зустрічі з військовослужбовцями російської військової бази.
"Я вважаю, що НАТО, яка склалася за часів "холодної війни", свою основну функцію давно втратила і не зрозуміло, заради чого вона існує сьогодні", - сказав В. Путін. Він зазначив, що немає протистояння двох систем, які одна з одною б змагалися.
"Для чого вона залишається - донині, незрозуміло. Я вважаю, що це в значній мірі атавізм холодної війни", - додав В. Путін.
Ростислав НОВОЖЕНЕЦЬ
Коли ми "запануємо у своїй сторонці"?
Чи ви колись чули, щоби у польському сеймі засідали переважно чехи чи канцлером Німеччини обирали якогось французького патріота? Кожна самодостатня нація, маючи незалежну державу, висуває у владу своїх представників. В Україні ж президент – білорус, голова уряду – єврей. І хоч етнічних українців у державі живе 78%, саме така питома вага представників неукраїнців серед депутатів Верховної Ради. Влада фактично належить не українцям. Подібна ситуація не так давно була і в Південно-Африканській республіці, де "чорна" більшість була відсунута від управління державою. Таку політику в світі називають апартеїдом.
Василь МАЛЯРЕНКО, доктор юридичних наук, професор
ЩОДО МОВНИХ ПРОБЛЕМ
Свого часу видатний мовознавець Володимир Даль сказав, що народ створюється із спільності людей, об’єднаних не за походженням, не за назвою, віросповіданням. І навіть не за однією кров’ю. На його думку, хто якою мовою думає, той до того народу і належить.
Намагання спонукати до того,щоб люди думали на різних мовах – це значить спонукати до розколу народу, до того, щоб вони не розуміли один одного. За біблією, коли Господь розгнівався на людей, він наділив їх різними мовами, щоб ті конфліктували та воювали між собою.
"Вишки Бойка" наслідили на Заході
Доки правоохоронні органи Латвії та, можливо, Британії розслідують можливі зловживання при закупівлі "вишок Бойка", український міністр енергетики планує придбати ще.
Навесні стало відомо, що Департамент економічних злочинів Державної поліції Латвії розслідує справу щодо застосування можливих корупційних схем закупівлі морської бурової установки для української державної компанії "Чорноморнафтогаз", у якій брала участь латвійська компанія.
Тиждень.ua вирішив з’ясувати, на якій стадії перебуває розгляд справи. Офіційний представник відомства в Ризі підтвердив, що розслідування триває відповідно до частини 3 статті 195 латвійського закону про "відмивання коштів, здобутих унаслідок злочинів", утім, відмовився уточнити подробиці.
Усі твої, наші, ваші денні справи, нічні справи – справи політичні
Проблема свободи — проблема людини. Історія людини — історія боротьби зі злом. Сума носіїв індивідуальної культури — то і є обличчя свободи.
Свобода як усвідомлений вибір потребує знання своєї історії, культури, літератури не з подачі ворога.
Ремствуємо на відсутність громадянського суспільства. Але воно можливе тільки за наявності громадян, які знають, чого хочуть. Громадянське суспільство — це й підконтрольність влади. Це й знання того, що вона воліє приховувати від своїх громадян.
|
|