9 років тому, 30 листопада 2002 року в Києві було створено Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО «УНР»).
Пропонуємо Вашій увазі актуальне інтерв’ю для порталу Воля народу Голови ДО «УНР» Юрія ПАЛЬЧУКОВСЬКОГО
Ситуація в Україні – тривожна. В чому ж коріння всіх наших негараздів?
- Роз’єднаність демократичних сил дозволяє владі руйнувати Україну. Навіть у самій назві владної «Партії регіонів» закладена ідея роз’єднання української нації.
Якщо пригадати історію (хоча б новітню, з часів УНР), то можна стверджувати, що всі поразки національно-демократичних сил – це закономірний наслідок їх хронічного розбрату. А головні причини цього розбрату, на мій погляд, лише дві – це амбітність лідерів та їх страх перед владою.
Коли на карту поставлена доля України, ми повинні керуватися лише її, а не власними інтересами і подолати страх перед сьгоднішньою владою, яка, як вогню, боїться об’єднання нації.
|
Олег Романчук, шеф-редактор журналу "Універсум"
Кому в Україні вигідний Євразійський союз?
«Розпався Радянський Союз. А що таке Радянський Союз? Це та сама Росія, тільки назва інша» – Володимир Путін
«Сьогодні в Україні відбувається боротьба російського націоналізму та його колаборантів за Україну. Ставкою в боротьбі є життя української нації і справжня незалежність України». Ці думки видатний український історик Ярослав Дашкевич висловив ще далекого 1994 року. Та особливо актуально звучать вони нині, коли антиукраїнські сили в Україні активізували свої прагнення реанімувати російську імперію.
Попов знищує Київ?
Інтернет- ресурс OSP-UA.INFO вирішив дізнатися у провідних українських громадських діячів, експертів, що вони думають про діяльність Олександра Попова як голови Київської міської державної адміністрації.
Юрій Пальчуковський,
Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»
Як киянин я не відчуваю задоволення від діяльності нової команди Олександра Попова. Голова Київської міської державної адміністрації не киянин, і не обраний киянами, а призначений "згори", тому не може бути відповідальним перед містом. У Попова є відповідальність перед начальниками, які його поставили. Підхід нової влади до Києва є периферійним, містечковим.
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук України, професор
Паліатив - це засіб, що тимчасово полегшує хворобу чи проблему, але її не ліквідовує.
У світі прийнято укладати комерційні угоди і вести міжнародну торгівлю в резервних валютах - стійких і вільноконвертованих. До таких валют відносяться долар США, євро, японська йена, швейцарський франк. Російський рубль, на сьогодні, не являється ні резервною валютою, ні вільноконвертованою, а тим більше – не являється стійкою. Влада Росії заявляла неодноразово про свої наміри перетворити свій рубль у резервну валюту.
Відновлюючи паркан навколо Верховної Ради, влада готується до протестів проти прийняття Державного бюджету на наступний рік. Про це в ефірі «5 каналу» заявив прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова партії «Реформи і Порядок» Сергій Соболєв.
Він спрогнозував, що протести «афганців» і «чорнобильців» у регіонах уже в недалекому майбутньому виллються у масові заворушення в столиці.
За його словами, нинішня влада, зокрема й голова Верховної Ради Володимир Литвин, розуміє, що пік народних протестів може припасти на ухвалення остаточної редакції Державного бюджету на 2012 рік, тому відновлення паркану навколо будівлі парламенту є «підготовкою президентської більшості до того, щоб відбивати атаки людей».
Ukraine охоплює білоруський політичний вірус?
Юрій Пальчуковський,
Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»
Не потрібно драматизувати ситуацію щодо реалізації білоруського варіанту в Україні. Білорусь не виходила із системи Радянського Союзу. У країни не змінився менталітет, відсутня свобода слова. А. Лукашенко діє так, як діяли комуністи за радянських часів. Україна випереджає Білорусь на десятки років за розвитком демократії.
Український народ отримав частковий кисень демократії.
Ярослав ПАВЛОВСЬКИЙ, для УП
Блиск і вбогість української опозиції
Зі шкільного курсу політекономії пам'ятаємо відомі ленінські передумови виникнення революції - "низи не можуть, а верхи не хочуть". Схоже, в Україні складається така ситуація - політична еліта не хоче чути своїх виборців, а виборці не можуть зрозуміти, що відбувається там, нагорі.
Звідси й настільки безкомпромісні соціологічні зрізи - довіри в країні не мають ні влада, ні опозиція, ні політичні інститути в цілому.
Парламентська більшість знову відмовилася звільняти Тимошенко
Верховна Рада під час розгляду у другому читанні президентського закону про декриміналізацію відмовилася виключати з Кримінального кодексу ст.365, за якою було засуджено екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко.
За поправку у вівторок, 15 листопада, проголосували лише 147 депутатів (із фракції «БЮТ-Батьківщина» і частково з — НУНС).
Якби Рада прийняла цю поправку, Ю.Тимошенко було б звільнено протягом п'яти днів.
"Це чітка системна робота щодо вбивства Тимошенко у в'язниці"
«Із завтрашнього дня головним завданням фракції« БЮТ-Батьківщина »стане боротьба за свободу Юлії Тимошенко». Про це під час погоджувальної ради заявив перший заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем'якін.
Фракція вимагає поставити на розгляд завтра закон про декриміналізації економічних злочинів. «Убити морально Юлію Тимошенко неможливо. Тому влада намагається вбити фізично ... і допитує засуджену в камері, в лежачому стані », - заявив Кожем'якін.
В Україні нема революційного стану. Всі протести – «на кухні або на пиві»
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що афганці припустилися низки помилок при штурмі Верховної Ради.
"Допустилися низки помилок. Треба знати, що з приміщення Верховної Ради є вісім виходів, тож треба було їх усі перекрити, послати туди перевірених людей. Та й штурмувати Раду треба було не тоді, коли там сидів сам Чечетов, а тоді коли б усі депутати від різних фракцій були присутні", - сказав Тягнибок, повідомляє gazeta.ua.
|
|