Ющенко – кандидат на посадку в буцегарню? – Олег Соскін
Директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрін звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовом до екс-президента України Віктора Ющенка про законність заборони Олегу Дубині як керівнику НАК "Нафтогаз України" підписувати газові контракти за ціною 235 доларів.
Отже, для Ющенка може справдитись народна мудрість: не копай іншому ями, сам у неї впадеш. Якщо проти Ющенка все ж таки порушать кримінальну справу, це означатиме, що Янукович може порушити всі домовленості, які у нього могли би бути з Ющенком.

Можна припустити, що історія цих домовленостей давня і сягає своїм корінням в період, коли Ющенко призначив Януковича прем’єр-міністром. Саме з цього кубла, схоже, вилізла криворізько-єнакіївська гідра, яка своїми міазмами сьогодні отруїла всю Україну.
Головним питання тоді було: чому Ющенко пішов на це. Існує версія, згідно із якою Янукович пред’явив йому матеріали, які свідчили про корупційну оборудку, яку начебто Ющенко здійснив разом зі своєю сім’єю та Івченком, і ця оборудка стосувалася продажу буферних запасів газу, про які Івченко, як говорить ця версія, знав. Ці запаси начебто були продані через структури Фірташа і Сьоми Могильовича, який тепер живе під прізвищем Шнайдер.

Чи правда це, чи неправда, могли б сказати ті, хто має у своєму розпорядженні відповідні документи. Можливо, такі документи є у колишнього керівництва США, зокрема, віце-президента Чейні, про них могли б знати Тимошенко, Мороз та Ахметов. Чи правда, що в той час був надрукований випуск газети «Сегодня» із відповідними матеріалами про корупційну оборудку, який так і не пішов у продаж? І яка сума фігурувала там, яка кількість газу? Чи тягнула вона більше, ніж на мільярд доларів?
Якщо в цій версії є частина правди, то можна припустити, що саме тоді був організований альянс Ющенка та Януковича, який тривав до нинішнього часу. Але ситуація для кланової групи Януковича стає день від дня все гіршою. Схоже, що Янукович змушений жертвувати будь-ким, розуміючи, що його повітряна куля підбита і починає падати, а тому потрібно скидати баласт. Таким баластом для Януковича міг стати Ющенко. Адже перед черговою газовою війною із Росією, яка от-от може розпочатися, потрібно якомога більше аргументації, для того, щоб виграти справи в Стокгольмському суді.

Оскільки справа Тимошенко стає все більш політичною, а сама Тимошенко, як би там не було, є лідером опозиції, то тепер для правлячого клану Януковича вигідно поставити під роздачу Ющенка, оскільки він ніякої підтримки серед народу немає, його вважають головним винуватцем того колапсу, який зараз спостерігається в Україні. Тому зараз всім великим політичним гравцям на руку, щоб розрахуватися Ющенком за всі ті проблеми, які постали перед Україною.

Отже, виглядає так, що в мозковому центрі єнакіївської групи прийнято рішення, що потрібно Ющенка принести в жертву. Тому в цьому нічого надзвичайного немає, і якщо Ющенко буде відповідати за всі його провини, то можна сказати, що справедливість в цьому випадку восторжествує. І чим швидше це станеться, тим буде краще для всіх. Адже Ющенко, як і Кравчук та Кучма, є одним із головних організаторів занепаду України, і саме Ющенко, схоже, виконав роль, яка описана у Євангелії – вовка в овечій шкурі. Бо саме особи, які діють в личині добропорядної особи, будучи насправді хижаками, є найстрашнішими. Зрозуміло, що Кучма і Кравчук – це відкриті україножери, а Ющенко – це той, хто діяв нишком, хто викрав в українців серце, вкрав надію, хто скористався українською мрією для того, щоб реалізувати свої шкурні інтереси.

Отже, якщо Ющенко буде затриманий і опиниться в буцегарні, то можна говорити про те, що ми переходимо до відкритої війни кланово-корпоративних груп, коли всі починають воювати проти всіх. Коли клани починають битись між собою не на життя, а на смерть, коли порушуються всі домовленості, які були досягнути в попередні періоди. Відтак, можливість відкриття кримінальної справи проти Ющенка – це ще один крок до панування хаосу в Україні. Тому, вітаємо всіх з початком нової фази розвитку.

Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства

Інф.: osp-ua.info

Коментарі