ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Політика

Народ без національної свідомості - перегній, на якому проростають інші народи

Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу «Універсум» 

Два роки тому на сайті «Української правди» була вміщена моя стаття «Чи треба вивчати російську мову?». Серед численних відгуків був і коментар такого собі Андрея русича: «Долго мы вас, хохлов, тут терпели. Закончились ваши игры в нэзалэжность. Власть теперь наша. Еще немного, будете проситься по контракту в нашу армию, когда условия жизни на Украине станут не по силам. Наши в «уряде» и «президент» стараются. Мои друзья в России говорят, что денег на сериалы и фильмы про армию выделяют немеряно. Друг не успевает выполнять заказы. Так что смотрите телик и учите великий и могучий.
 

Народ, нездатний сформувати власну політичну еліту, змушений годувати чужу й підкорятися їй

Сергій Грабовський, кандидат філософських наук, член Координаційної ради Асоціації українських письменників
  ,

Публічні безумства незалежних інтелектуалів: камо грядеши?

Інтелектуальні кола України – політизовані й аполітичні, ліберальні й націоналістичні, україномовні й російськомовні, ґендерно просунуті і ґендерно консервативні – опанувало безумство.
Воно не торкнулося хіба що невеликого числа тих, у кого ще з совєтських часів був якимось дивом набутий імунітет до політико-ідеологічних кампаній, з іншого боку, значно численніше тих, хто ще за тих же совєтських часів входив до числа добре оплачуваної "реєстрової інтелігенції" або поповнив її лави пізніше.
 

Завдання політиків нової формації - розбудити і активізувати людей, - Віталій Кличко

Про це заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко під час спілкування з блогерами та представниками громадських організацій Чернігова.
«Люстрація кадрів – це необхідна умова виведення України з глибокої політичної та економічної криз. Я переконаний, що треба звільняти тих людей, які брали хабарі й наживалися замість того, щоб працювати на користь держави, які дискредитували професію правоохоронців, захисників громадян», - сказав Кличко. Він переконаний, що за приклад успішного реформування правоохоронної сфери необхідно брати Грузію, де за короткий час вдалося повністю перезавантажити правоохоронну систему.
 

Влада себе так опустила, що вже вичерпала простір для самоприниження

Микола СЛАВИНСЬКИЙ, для Волі народу

У замкнутому просторі диктатура найвідчутніша, а репресії найочевидніші
Сьогодні, 15 травня,  Віктор Янукович вирушив до  Москви на перше побачення з новим-старим президентом Росії Володимиром Путіним. Я проводжав нашого керманича з великою любов’ю. Звичайно, у думках, та все одно здалеку, бо ближче не пускали  чи то стражники-почуття, чи то охоронці Зевса. Махав рукою так завзято, що навіть голуби порозліталися. Коли птахи зникли за обрієм, заходився надсилати правицею повітряні поцілунки.  

 

Завдання «нової політики» опозиції – побудувати зрозумілу систему відбору та формування кадрів

Вікторія ПІДГОРНА, Центр соціально-політичного проектування, для Української правди

 Поки в Москві опонентів влади б'ють кийками і саджають до СІЗО, українська опозиція проводить грандіозні Форуми об'єднання. Чи то влада не боїться опозиції, чи то у нас ще демократія?!
Безумовно, об'єднання опозиційних партій - справа потрібна для майбутніх перемог, та й виборець не буде плутатися в бюлетені. Але чи знайде він там альтернативу владі?
Форум об'єднаної опозиції відповідь на це питання не дав.
 

Стрімголов у партійні списки поспішають глухонімі, - Петро Осадчук

15 травня відкривається чергова сесія Верховної Ради України. Нинішній парламент, на жаль, не є виразником волі українського народу. Він, скоріше, нагадує клуб за особистими інтересами депутатів, у якому змішалося праведне з грішним. Сутність цього горе-парламенту відомий поет і сатирик Петро ОСАДЧУК дотепно виразив у своїх мініатюрах:

Пороззявляли широкі писки,
Вірні ідеї, як смерть — чумі,
Стрімголов у партійні списки
Поспішають глухонімі.

 

Форум опозиції: кримінально-олігархічний режим Януковича буде усунуто

altІнф. та фото Волі народу

Об’єднана опозиція представила проект спільної програми дій і винесла його не всенародне обговорення

Сьогодні, 12 травня, на Михайлівській площі нашої столиці відбувся форум об’єднаної опозиції «За Батьківщину», який відкрив Олександр Турчинов.
Проект спільної програми дій представив Арсеній Яценюк і запросив усіх до її всенародного обговорення.
Ось 7 першочергових програмових завдань:

1. Ми усунемо кримінально-олігархічний режим Януковича.
2. Ми відновимо справедливість, проведемо реформи прокуратури і правоохоронних органів, звільнимо з в’язниць  Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, всіх політичних в’язнів та противників режиму.
3. Корупціонери понесуть відповідальність, буде проведено антикорупційну люстрацію.
 

Руйнація Києва – символ нинішньої влади

Микола СЛАВИНСЬКИЙ, для Волі народу

    Андріївський узвіз сьогодні – руїна, мовби після бомбардування. Це – найточніший, найвичерпніший символ нинішньої влади. За всіх часів загарбники насамперед нищать святі місця, перелицьовують історію, вбивають бажання підкорених громадян відстоювати ідентичність, боротися за свободу й самобутність, плекати своє майбутнє.
    Київ трощать зі смаком, азартом і апломбом. Так само, на вкрадених територіях, будують для себе. І ось уже купи цегли й гори каміння височіють на колись зелених дніпровських схилах.

 

Висування по округах бізнесменів від опозиції - це помилка, - Тарас Чорновіл

altНардеп Тарас Чорновіл заявляє, що перші реальні політв’язні можуть з’явитися в Україні після парламентських виборів
Як повідомили УНІАН у прес-службі Т. Чорновола, за його словами, «на тих представників опозиції, що йдуть по мажоритарних округах і яких неможливо «підчепити» на «гачок» після виборів, уже є готові кримінальні справи. Наприклад, мій колега по парламентському Комітету закордонних справ Андрій Парубій. У разі, якщо він не обереться до Верховної Ради, його автоматично посадять. Бо проти нього порушено кримінальну справу за спротив ратифікації Харківських угод», - зазначив народний депутат.
 

Щоб змінити владу, опозиції потрібно ставити завдання-максимум, - Анатолій Гриценко

Анатолій ГРИЦЕНКО, голова партії "Громадянська позиція"

Стратегія опозиції    
Вибори в Раду повинні привести до зміни влади. Як цього досягти?
Пік довіри президентові і партії влади позаду. У всіх 27 регіонах більшість громадян нинішню владу відторгає. Про це свідчать усі соцопитування. Влада нездатна проводити ефективну внутрішню і зовнішню політику, не може обмежити власні апетити, посилює тиск на суспільство, і насамперед - на бізнес.
Успіх опозиції на парламентських виборах стане перемогою України. Він буде означати, що країна не скотиться в тупик диктатури, вийде з міжнародної ізоляції, твердо стане на європейський шлях розвитку.
 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні177
mod_vvisit_counterВчора4900
mod_vvisit_counterЦього тижня9602
mod_vvisit_counterМинулого тижня38978
mod_vvisit_counterЦього місяця42494
mod_vvisit_counterМинулого місяця171784
mod_vvisit_counterЗа весь час20141872