ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Міносвіти змінило умови прийому до вишів

Міністерство освіти і науки опублікувало оновлений проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.
У документі було перероблено частину положень, змінено - найчастіше у бік спрощення - визначення термінів. Так, помітного скорочення зазнало визначення ваучера (документа, встановленого Законом "Про зайнятість населення", що дає право на перепідготовку або підготовку на наступному освітньому рівні), про який в Умовах прийому нинішнього навчального року не згадувалося взагалі. 
 

Вища освіта у Польщі "українізовується"

Станом на 2013 рік у Польщі найбільше навчається українців (майже 9,8 тисяч).
У польських вищих навчальних закладах з 2005 року уп'ятеро (до 10 тисяч) збільшилася кількість студентів з України, що у Польщі вважають справжньою "українізацією".
Про це йдеться у дослідженні "Іноземні студенти в Польщі 2013", підготовленому варшавською освітньою фундацією Perspektywy.
 

Підручники з математики - непридатні для навчання школярів

Підручники з математики для 1-го і 2-го класів авторства Ф. Рівкінд та Л. Оляницької не можуть використовуватись у навчальному процесі через велику кількість помилок.
Такий висновок зробили фахівці з Інституту української мови НАН України на запит комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.
Про це йдеться у повідомленні Комітету, опублікованому у понеділок, 28 жовтня.
 

Американці прпонують недорогі подорожі у космос

Нова послуга американської компанії Paragon Space Development дозволить туристам відносно недорого помилуватися космічними пейзажами - бажаючих піднімуть на 30 км над Землею у новому стратостаті.
Розробники обіцяють оснастити камеру стратостата панорамними вікнами, що дозволить туристам милуватися виглядом Землі.
Новітня система життєзабезпечення дозволить людям з легкістю переміщатися по салону та не вдягати спеціальні маски та скафандри в середині апарата. Загалом час перебування у стратосфері складе близько шести годин.
 

Грошей на зарплати вчителям в бюджеті знову не знайшли

Недостатність коштів на виплату зарплати працівникам освіти більшості територій в листопаді-грудні призводить до напруження в освітянському середовищі. Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка під час виступу на парламентських слуханнях "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".
За його словами через недостатність видатків у більшості територій не забезпечується виплата педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та допомоги на оздоровлення. 
 

Сучасна освіта стала показником соціальної нерівності

"Необхідно перетворити середню освіту з чинника соціальної нерівності на чинник соціальної мобільності для кожного громадянина", - про це заявила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич 23 жовтня у Верховній Раді на брифінгу перед парламентськими слуханнями "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".
За словами голови Комітету, якість освіти залежить від можливостей батьків. "У школах, де батьки мають більше грошей - краща якість освіти. А де ні - тече дах, холодно, немає сучасних посібників, гірша якість навчання і менше шансів належно підготуватися до продовження своєї освіти", - вважає Лілія Гриневич.
 

22 жовтня відкрився VІІІ Міжнародний конгрес україністів, присвячений 200-річчю Тараса Шевченка

Сьогодні, 22 жовтня, у Києві, у Колонній залі Мерії відбулося відкриття VІІІ Міжнародного конгресу україністів
Цього року учасниками резонансного наукового заходу, приуроченого до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка стали близько 700 вчених-україністів з понад 10 країн (США, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Азербайджану, Білорусі, Молдови тощо.
Організатори – Національна академія наук України, Міністерство культури України та Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка.
 

Вчені створюють комп'ютерний мозок

Найшвидший комп'ютер у світі працюватиме як людський мозок
Велика група вчених і дослідників займається розробкою найшвидшого комп'ютера, відомого людству, який повинен працювати як мозок людини. У жовтні 2013 року відбулася конференція у Швейцарії, присвячена грандіозному проекту Human Brain Project, який об'єднав наукові кадри із 135 наукових і державних установ, щоб створити комп'ютерний мозок. Вартість проекту оцінюється в 1,6 мільярда доларів.
 

Вивчати американську англійську можна безкоштовно

75 уроків англійської з американцями (ВІДЕО)
Ми представляємо спеціально створені для Вас відео-уроки англійської мови! Наші відео-уроки не відсортовані по складності від простого до складного, тому починати дивитися спочатку немає необхідності.
Просто виберіть цікаву для вас тему і насолоджуйтеся переглядом: ВІДЕО
 

Табачник викорінює зі шкільних програм все українське

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. 
Про це заявляє президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько.
За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідний", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.
"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови та літератури", через кому з "мовами національних меншин". Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначає Стрелько.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1116
mod_vvisit_counterВчора3854
mod_vvisit_counterЦього тижня1116
mod_vvisit_counterМинулого тижня29137
mod_vvisit_counterЦього місяця34094
mod_vvisit_counterМинулого місяця121958
mod_vvisit_counterЗа весь час24757108