12 листопада в Україні стартує моніторинг якості середньої освіти. Вчителям і батькам доведеться розщедритися.
Моніторинг буде проведено у всіх школах країни. Міністерські тести протягом місяця здадуть учні 5-х та 10-х класів.
Моніторинг якості освіти проводиться за збірниками завдань, виданих ТОВ "Центр навчально-методичної літератури". Друковані версії збірників завдань вже є у відкритому продажу: вартість збірника з одного предмету для 5 класу складає 7 гривень, для 10-го класу - 8 гривень.
|
Українці активно скуповують "фаблети"
Нова категорія великих смартфонів "фаблети" перестала бути рідкістю на українському ринку, вона виросла за квартал у 3 рази, позначивши тренд на великі діагоналі. Про це повідомляє ubr.ua з посиланням на прес-службу мережі гаджетів і аксесуарів "Цитрус", посилаючись на спільне дослідження з GfK Ukraine, пише Бізнес.
Як повідомляється, пристрої розміром більшим, ніж середній смартфон, але меншим, ніж планшет, вже отримали поширену назва "плафони" ("планшет + смартфон") і "фаблети" (англ. "phone + tablet"). Фаблети - це смартфони з діагоналлю від 5 до 7 дюймів,
Життя на Землі виникло з глини?
Неродюча й нібито непридатна для існування більшості мікроорганізмів глина могла бути середовищем, у якому зародилося життя на Землі. Принаймні саме всередині глини виникли складні біохімічні сполуки, з яких сформувалися живі організми. Таких висновків дійшли біоінженери з університету Корнелла, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на онлайн-видання Science Daily.
Виявлено ген, який змушує тканини відновлюватися, як у молодості
Група вчених із США виявила ген, при активації якого тканини дорослих мишей починають відновлюватися так само швидко, як у молодих особин. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.
"Звучить як наукова фантастика, але ген Lin28a може бути частиною цілющого коктейлю, що додає тканинам дорослих виняткові здібності до відновлення, які спостерігаються у молодих тварин", - пояснив Джордж Дейлі з Дитячої лікарні Бостона, провідний автор дослідження.
Люди не перестали розвиватися. Хоча багато змін, що відбуваються з людиною непомітні, з плином часу багато з них проявляться в повну силу.
Ми як і раніше схильні до природного відбору, незважаючи на розвиток сучасної медицини та технологій.
Якими ж особливостями ми будемо володіти в далекому майбутньому, базуючись на сучасних тенденціях?
Ось 10 найбільших змін, які можуть відбутися через кілька сотень тисяч років.
Освітній фонд Varkey GEMS Foundation (VGF) у Дубаї оголосив про заснування премії в 1 мільйон доларів з метою вшанування найкращого у світі вчителя.
"Фонд Varkey GEMS Foundation запровадив премію в 1 мільйон доларів для нагородження найкращого вчителя у світі. Міжнародне журі обиратиме його з числа кандидатів, представлених країнами з усієї планети", - йдеться у повідомленні. Висування кандидатів на здобуття премії офіційно почнеться у березні 2014 року в рамках форуму з питань глобальної освіти і кваліфікації Global Education and Skills Forum у Дубаї.
Британський астрофізик Альберт Шервинський впевнений, що Землю знищить хмара, що складається з кислот, яка виповзла з чорної діри і упевнено взяла курс на Сонячну систему.
Гігантська хмара розміром близько 16 мільйонів кілометрів у поперечнику досягне планети приблизно в середині 2014 року.
Якщо підрахунки вірні, то повне руйнування Сонячної системи неминуче, вважає астрофізик.
Він стане продовженням першої частини проекту, який транслювався в ефірі каналу "Україна" в листопаді 2012 року і відкрив нові факти про походження українців.
За результатами дослідження, отриманими при підготовки першої частини проекту "ДНК-портрет нації" з'ясувалося, що предки сучасних українок прийшли на ці землі приблизно на 20 000 років раніше, ніж трипільці.
Черговий запуск ракети-носія "Дніпро", створеної на базі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-20 (за класифікацією НАТО SS -18, "Сатана"), буде виконаний з пускової бази "Ясний" (Оренбурзька область) у кінці листопада, повідомив командувач Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) генерал-полковник Сергій Каракаєв, пише ubr.ua. "Підготовка до запуску йде за планом. Запуск намічений на початок третьої декади листопада", - уточнив він.
Микола Іванович Кибальчич (31.10.1853 – 15.04.1881) - український винахідник. Революціонер-народник. Випускник Новгород-Сіверської гімназії. Учився в Інституті інженерів шляхів сполучення (1871-1873) і Медико-хірургічної академії в Петербурзі (1873). Арештований (1875) за революційну діяльність і 2 роки провів в одиночному ув’язненні. З 1878 р. – на нелегальному становищі. Організатор динамітної майстерні, "головний технік" "Народної волі". Розробив конструкцію бомб, якими був смертельно поранений імператор Олександр II (1.03.1881). Засуджений за участь у царевбивстві, Кибальчич був доставлений у жандармське управління, що розміщалося в дворі будинку №2 по Гороховій вулиці. Знаходячись у ув’язненні, розробив перший у Росії ракетний літальний апарат для польоту людини,
|
|