ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Сучасна освіта стала показником соціальної нерівності

"Необхідно перетворити середню освіту з чинника соціальної нерівності на чинник соціальної мобільності для кожного громадянина", - про це заявила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич 23 жовтня у Верховній Раді на брифінгу перед парламентськими слуханнями "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".
За словами голови Комітету, якість освіти залежить від можливостей батьків. "У школах, де батьки мають більше грошей - краща якість освіти. А де ні - тече дах, холодно, немає сучасних посібників, гірша якість навчання і менше шансів належно підготуватися до продовження своєї освіти", - вважає Лілія Гриневич.
 

22 жовтня відкрився VІІІ Міжнародний конгрес україністів, присвячений 200-річчю Тараса Шевченка

Сьогодні, 22 жовтня, у Києві, у Колонній залі Мерії відбулося відкриття VІІІ Міжнародного конгресу україністів
Цього року учасниками резонансного наукового заходу, приуроченого до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка стали близько 700 вчених-україністів з понад 10 країн (США, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Азербайджану, Білорусі, Молдови тощо.
Організатори – Національна академія наук України, Міністерство культури України та Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка.
 

Вчені створюють комп'ютерний мозок

Найшвидший комп'ютер у світі працюватиме як людський мозок
Велика група вчених і дослідників займається розробкою найшвидшого комп'ютера, відомого людству, який повинен працювати як мозок людини. У жовтні 2013 року відбулася конференція у Швейцарії, присвячена грандіозному проекту Human Brain Project, який об'єднав наукові кадри із 135 наукових і державних установ, щоб створити комп'ютерний мозок. Вартість проекту оцінюється в 1,6 мільярда доларів.
 

Вивчати американську англійську можна безкоштовно

75 уроків англійської з американцями (ВІДЕО)
Ми представляємо спеціально створені для Вас відео-уроки англійської мови! Наші відео-уроки не відсортовані по складності від простого до складного, тому починати дивитися спочатку немає необхідності.
Просто виберіть цікаву для вас тему і насолоджуйтеся переглядом: ВІДЕО
 

Табачник викорінює зі шкільних програм все українське

У нових Державних стандартах базової і повної загальної середньої освіти практично відсутній український зміст. 
Про це заявляє президент Міжнародного фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрелько.
За її словами, поняття "державна мова" в освітніх стандартах підміняють терміном "рідний", що відкриває можливості для просування російської мови в освітній простір.
"Державна мова - українська - не виділяється окремим розділом, а йде в розділі "мови та літератури", через кому з "мовами національних меншин". Мабуть, щоб уникнути прописування головної мети і складових її вивчення", - зазначає Стрелько.
 

Перший смартфон із гнучким дисплеєм (ФОТО)

Вигнутий Смартфон LG G FLEX
Видання The Next Web опублікувало перші фотографії не анонсованого смартфона LG G Flex. За попередніми даними, LG G Flex має стати першим смартфоном з гнучким 6-дюймовим дисплеєм LG, масове виробництво яких стартувало зовсім недавно. LG G Flex вийде орієнтовно в наступному місяці, правда точні терміни, ціна і, тим більше, технічні характеристики поки невідомі. Як видно на зображеннях, смартфон має вигнуту форму. Інф. ubr.ua, ФОТО:
 

Бюджетне навчання студентів опинилося під загрозою

Рахункова палата України розкритикувала формування і виконання держзамовлення, зокрема відзначивши дорожнечу оплати навчання фахівців у вузах.
"Міністерства та відомства необгрунтовано з року в рік збільшують обсяги фінансування державного замовлення на освіту через відсутність методики розрахунку вартості підготовки одного фахівця. В результаті фактична вартість навчання на контрактній основі набагато менше вартості отримання аналогічних спеціальностей за держзамовленням", - йдеться в повідомленні відомства.
 

Українські школярі вивчатимуть наркотики

Українських учнів 1-11 класів будуть навчати розрізняти наркотики. Міністерство охорони здоров'я розробило програму, згідно з якою має навчати всіх учнів і навіть їхніх батьків розрізняти наркотичні речовини, розуміти наслідки їхнього вживання та протистояти "поганим компаніям".
На думку авторів, програма "підвищить рівень особистого захисту учня в ситуаціях, які пов'язані з ризиком вживання алкоголю, наркотиків та ВІЛ-інфікування".
 

Шкільні зошити і щоденники як інструмент політичної пропаганди

Політреклама в українських школах
Політична реклама все ще присутня в українських школах – зокрема, у зошитах та щоденниках. На це скаржаться вчителі Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Сум, Донецька, - пише DW.DE. Експерти вказують уряду на порушення прав дітей. Шкільні зошити і щоденники дедалі більше перетворюються на інструмент політичної пропаганди, переконана 30-річна харків’янка Олена, мати учня третього класу однієї зі шкіл міста: "Моя дитина спочатку цілий рік дивилася на обличчя Президента, потім – мера. Цього року в школу приходили купа нардепів, які роздавали безкоштовно і зошити, і лінійки, і інше приладдя зі своїми фото і підписами".
 

Міносвіти замовило підручників по 300 гривень за книжку

ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міносвіти уклав низку угод на видання підручників та навчальної літератури на 8,91 мільйона гривень, йдеться у "Віснику державних закупівель".
Підручники призначені для глухих, розумово відсталих та дітей зі зниженим зором, а також кілька видань для учнів професійно-технічних навчальних закладів.
Загалом вісім найменувань підручників виявились дорожчими від 300 гривень за примірник, зазначає видання. 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні250
mod_vvisit_counterВчора4114
mod_vvisit_counterЦього тижня21132
mod_vvisit_counterМинулого тижня28805
mod_vvisit_counterЦього місяця8015
mod_vvisit_counterМинулого місяця126484
mod_vvisit_counterЗа весь час24288217