ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Громадянське суспільство

"Мутний союз" висміяла січеславська опозиція

Кілька днів тому глава Дніпропетровської міської організації ВО "Свобода" Герман Назаренко на своїй сторінці "Вконтакті" вмістив звернення від імені патріотичних сил Січеслава, яке вмить підхопила Iнтернетспільнота. Для непосвячених нагадаю, що всі місцеві опозиціонери вже давно іменують свій Дніпропетровськ Січеславом, сподіваючись, що невдовзі саме таку назву отримає їхнє місто. Цього разу вони закликали місцян приєднатися 5 квітня до їхньої акції проти вступу України до Митного союзу і вийти на Європейську площу, де на них чекатиме гумористичне театралізоване дійство.
 

Сексизм в Україні досяг апогею

Чоловік і жінка - рівні, а не різні
Міжнародна спільнота вважає, що в нашій країні порушуються права жінок. Якось привернуло увагу оголошення в інтернеті. В ньому пропонували солідну зарплатню на посаді аналітика. Звісно, зацікавилась і відкрила його, щоб дізнатися про умови конкурсу.
Уявіть здивування й розчарування від тексту, в якому йшлося, що якійсь там компанії потрібен такий собі аналітик - дівчина привабливої зовнішності до 28 років без спеціальної освіти й досвіду роботи! Навіть для дуже наївного читача зрозуміло, на яку "посаду" запрошувались кандидатки.
Цей випадок одразу пригадався на прес-конференції, організованій Національним прес-клубом "Українська перспектива" і присвяченій Міжнародній кампанії "16 днів проти гендерного насильства", яка проводиться за підтримки ООН.
 

Обережно: соціальні мережі!

У соціальних мережах криються технології маніпулювання свідомістю
Соціальні мережі заважають людям мислити критично.
Лише 30% людей мають таку властивість як «критичність свідомості». Соціальні мережі роблять число людей, які здатні критично мислити та відстоювати власну думку, ще меншим. Таку думку висловили експерти під час дискусії у прес-центрі "RegioNews".
"Так звана критичність свідомості "уповільнює" наше життя. Якби вона була нам властива у повній мірі, ми б замислювалися над кожною дрібницею. Але наше життя полегшується тим, що поведінка людини на 90% є автоматичною", - зазначила психолог Оксана КОРСУН.
 

Закопати імперський труп і зітхнути з полегшенням, - Антін Мухарський

"Смерть малороса" - відповідь українофобам від Антіна Мухарського
"Чорти у неприродній спосіб ґвалтують одного малоросійського письменника через його земні гріхи" – так одним реченням розповів Радіо Свобода про свою нову книгу "Смерть малороса або Ніч перед Трійцею" письменник, музикант, актор Антін Мухарський під час презентації у Києво-Могилянській академії, - інформує Радіо Свобода.
У центрі повісті – людина, яка за сюжетом є публіцистом та знаним українофобом. За словами автора, той чимось схожий на відомого у вузьких колах Олеся Бузину, "творчість" якого і надихнула Мухарського вкотре взятися за літературне перо.  Детальніше+ВІДЕО
 

Одеська "Гуморина" 40-річної витримки - на невибагливі смаки

Хоча день 1 квітня у жодному календарі свят не значиться, та його у багатьох країнах відзначають, називаючи то Днем сміху, то Днем дурня. Почесне звання столиці гумору здавна носить наша сонячна Одеса. А сорок літ тому тут було започатковано традиційні першоквітневі "Гуморини".
Усе починалося з народного свята
Започаткували його КВВешники з команди "Одеські сажотруси", які в 1972 році, не зважаючи на політичний тиск, виграли чемпіонат країни. Після цього "з ідеологічних причин" КВВ закрили. Натомість вигадливі одесити придумали фестиваль сміху. Назву "Гуморина" запропонував Олег Сташкевич, а логотип свята у вигляді морячка з рятувальним кругом придумав Аркадій Цикун.
 

Україна потребує незалежного від влади і бізнесу громадського телебачення, - Мирослав Попович

Інформаційний простір, який нехтує гідність, культурні смаки, духовні потреби і саме життя суспільства, повинен готуватися до неминучого бойкоту людей. Про це йдеться у заяві ініціативи "Першого грудня", до якої входять відомі інтелектуали країни. Щоправда, один із членів ініціативи академік Мирослав Попович (Фото: franuk.com) розповів Радіо Свобода, що в них немає готових рецептів "лікування" українського інформаційного простору, крім одного – Україна потребує неконтрольованого владою і великим бізнесом громадського телебачення.  Детальніше
 

В Україні 57% безробітної молоді мають вищу освіту

За підсумками 2012 року, в Україні кожною другою безробітною людиною є молода особа до 30 років. Про це сьогодні, 28 березня, повідомила на  "круглому столі" на тему: "Ринок праці в Україні 2013: майбутнє молодих спеціалістів" заступник начальника відділу Державного центру зайнятості Валентина Плачинда, передає кореспондент RegioNews.
Серед зареєстрованих молодих безробітних 57% − випускники ВНЗ. Основною причиною безробіття молоді у Центрі зайнятості називають недостатній рівень професійної кваліфікації молодих людей.
 

Інтелектуали закликали до формування "розумного простору"

Група "Першого грудня" назвала п’ять кроків, як змінити інформаційний простір країни
Слід творити альтернативу — відомі інтелектуали запропонували конкретні справи: бойкот інформаційного простору, який нехтує правами і потребами людей, громадянська позиція журналістів, створення суспільного мовлення, формування «розумного простору», усвідомлення політиками та великим капіталом наслідків дій.
 

Пасажири потягів скидаються "Укрзалізниці" на чай по 8 млн щомісяця (ВІДЕО)

Чай з "віника" та брудної води приносить "Укрзалізниці" майже 8 млн грн на місяць. Співробітники залізниці скаржаться на щорейсовий план з чаю та інші побори.  Протягом дня "Укрзалізниця" заробляє не один мільйон на добре всім знайомому чаї, який транспортники закупають в невідомої фірми, йдеться у сюжеті програми "Гроші". При цьому вартість одного пакетика вдвічі перевищує ціну будь якої брендової заварки. Нескладні розрахунки показують, що навіть по 60 гривень за рейс з кожного вагону, що курсує Україною, принесе більше 7,8 млн грн на місяць. І куди спрямовуються такі кошти – не відомо. Інф.: tsn.ua. 
Детальніше+ВІДЕО  Фото: donbass.ua
 

США також замело снігом

У декількох штатах США мешканці також потерпають від сильних снігопадів наприкінці березня: засипавши Середній Захід, снігопад добрався до Східного узбережжя.
Сайт FlightAware пише, що через сніг у Штатах більше 350 авіарейсів скасували (позавчора скасували 500 рейсів).
За даними метеорологів, лише 4 рази в історії у ці дні березня чи пізніше у США випадало більше 15 см снігу на добу: востаннє – у 1987 році, коли на початку квітня зафіксували більше 19 см.
Інф.: 24tv.ua
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2737
mod_vvisit_counterВчора7049
mod_vvisit_counterЦього тижня27507
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця80501
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24234219