ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Громадянське суспільство

9 травня перетворили на день Сталіна негідники, які продовжують війну, - Юрій Луценко

Луценко: 9 травня має бути днем пам'яті та скорботи, а не святом Сталіна
Звільнений за помилуванням президента Юрій Луценко закликає припинити політтанці на кістках жертв двох тоталітарних систем - ГУЛАГу і Освенцима.
Про це екс-глава МВС написав на своїй сторінці в Facebook: "9 травня може бути тільки днем пам'яті і скорботи. Це, до речі, - рішення ООН", - цитує Луценка Gazeta.ua.
Він підкреслив, що травень зазвичай стає місяцем спланованого розбрату в Україні.
 

Звичайний вчитель музики - найфартовіша людина в світі

Цей чоловік ледь не помер сім разів, а після цього, мов компенсація з небес, виграв мільйон доларів у лотерею
Смуга невдач у хорватського вчителя музики Франа Селака почалась у 1962 році. Поїзд, в якому він їхав, зійшов з рейок, перекинувся кілька разів і впав у воду. Загинули 17 людей. Селак зумів допливти до берега зі зламаною рукою.
Рік по тому він полетів на літаку. Десь високо над землею сталася розгерметизація і бічні двері в салон відірвалася. Селака засмоктало прямо за борт ... Коли він прокинувся у шпиталі, йому повідомили, що літак розбився, а його знайшли у копиці сіна.
 

Український Інтернет потребує тотальної українізації

Дивує й обурює засилля російськомовних сайтів в українському Інтернеті. Я не читаю блогів російською мовою, написаних українцями. Вони чужі мені за духом. На співвітчизників, які вправляються в Інтернеті російською, пишучи при цьому для української аудиторії, я дивлюся як на перекинчиків, "остарбайтерів" або наймитів. Мені із такими не цікаво не лише в інтернеті, але й у реальному житті, - йдеться у статті на Радіо Свобода.
Український Інтернет потребує тотальної українізації. Можна сказати навіть так: створення сайтів українською мовою у тій чи іншій галузі – обов’язок кожного свідомого громадянина України. І не треба тут нарікати на владу. Українізація Інтернету може відбуватися і без неї.
 

Партії та громадський сектор мають взаємодіяти в єдиному цілісному форматі

На осі "громадянство – громадські організації – партії" замість сталих зв’язків продовжує домінувати ставлення споживацьке і паразитичне. Що можемо зробити у цій ситуації? Шанси на позитивний розвиток зростуть, якщо вдасться засипати досі нездоланні рови між пересічними громадянами, громадськими організаціями та політичними силами. Це можна зробити виключно на основі взаємної довіри та поваги. І – відмови від пихи, – хай як банально це звучить. Громадський сектор у цій ситуації мав би відіграти ключову роль.
 

Нагальною є потреба створення громадської установи для стратегічного забезпечення суспільного поступу

Держава залишає громадян наодинці із наростаючими глобальними загрозами. Саме влада, через свою бездіяльність та некомпетентність, є первинним чинником суспільної небезпеки.Вона сама перетворює себе на конгломерат неефективних та нелегітимних інституцій.У цих обставинах нагальною є суспільна потреба створення громадської установи, яка здійснюватиме аналіз поточної ситуації та стратегічної проблематики, випрацьовуючи рекомендації щодо подолання наростаючих викликів, що постали перед Україною. Її завданням має стати привернення уваги громадськості до справжніх чинників порушення національної безпеки, тиск на політиків усіма доступними способами з метою спрямування їхньої діяльності у русло суспільного поступу.
 

Громадськість закликає опозицію погодити з нею кандидатуру Київського міського голови

25 квітня в інформагентстві "Інтерфакс-Україна" відбувся круглий стіл за участі столичних громадських ініціатив та організацій щодо узгодження кандидатури Київського міського голови від опозиційних сил з київською громадою.
Модератор круглого столу, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко заявив, що київські громадські ініціативи також є суб’єктами муніципальної політики і тому мають право виступати з пропозицією до кандидатури Київського міського голови.
"Ми зініціювали Меморандум, в якому прописані принципи та підходи до визначення кандидатури київського мера.
 

Ми обираємо - ми відкликаємо

25 квітня відбулися збори ініціативної групи "Ми обираємо - ми відкликаємо"
Головним завданням громадської ініціативи є створення законодавчого механізму для відкликання виборцями народних депутатів України.
Ініціативу започаткували народні депутати Юрій Дерев'янко та Микола Томенко. 12 нардепів вже підписали законопроект про про відкликання народного депутата.
 

5 жахливих наслідків закону про референдум

Громадські організацій закликали парламентарів скасувати Закон "Про всеукраїнський референдум!"
Не кажіть, що не вчасно! Хай би що не відбувалося в парламенті сьогодні – це який не є, але прояв політичної конкуренції. Закон "Про всеукраїнський референдум" одиним пострілом вбиває і політичну конкуренцію, і парламент...
Тому Коаліція громадських організацій "За чесний референдум" вітає заяву опозиційних партій і закликає усіх депутатів Верховної Ради проявити хоча б інстинкт самозбереження та зробити все можливе для скасування Закону "Про всеукраїнський референдум":
 

Для українців бути народом-жертвою - це вирок?

Чи буде терпіти нормальна нація на своїй землі пам’ятники тим, хто топтався по її незалежності, хто приніс її представникам страждання? Ви можете уявити в Ізраїлі пам’ятники Гітлеру? Або в Польщі – Катерині ІІ та Миколі І? Або в Росії – Наполеону? А ось в Україні повсюдно зустрічаємо пам’ятники людині, яка зробила чи не найбільше зла її народові. Маю на увазі Леніна.
Домінування мазохізму перетворює українців у народ-жертву. Ми занадто толерантні, даємо чужинцям змогу сісти нам на голову, тобто відібрати майно, землю, культурні надбання. А потім ще й цілуємо руку своєму панові, який нас цією ж рукою б’є. Не даремно ж ми обираємо в свої представницькі органи українофобів. Про це йдеться у статті Петра Кралюка на Радіо Свобода.
 

Геопозиційна соцмережа глобальної взаємодії дозволить кожному впливати на суспільні процеси

Громадянин+смартфон(PC)+мапа+соціальна мережа+почуття справедливості та мораль=зміна системи суспільних взаємовідносин
Реалізувати Національну мережу наступного покоління з використанням геопозиційних координат, поєднану з існуючими соціальними мережами, пропонують її ініціатори у Facebook.
Як це працює? На смартфон чи комп’ютер встановлений додаток, котрий дозволяє кожному Громадянину в реальному часі працювати з Глобальною мапою взаємодії. Карта має багато шарів: політичний, економічний, соціальний, розважальний, медицина, освіта і т.д., котрі у свою чергу мають власні підшари.
 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4480
mod_vvisit_counterВчора5892
mod_vvisit_counterЦього тижня4480
mod_vvisit_counterМинулого тижня49892
mod_vvisit_counterЦього місяця140195
mod_vvisit_counterМинулого місяця213283
mod_vvisit_counterЗа весь час19703947