ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Українець у десятки разів бідніший за пересічного європейця

   Рейтинги
І це не метафора, а статистичні дані, стверджує газета "Україна молода". За годину праці житель України отримує в 16 разів менше, ніж пересічний європеєць, зарплата якого становить близько 23 євро за годину. Експерт видання зазначає, що в країні виникла унікальна ситуація, коли робота не захищає людей від бідності. Приблизно 24% сімей, де обидва члени родини працюють, перебувають за межею бідності. Сьогодні в Україні працювати не означає забезпечувати свою родину і взагалі мати якусь перспективу. Про це йдеться в огляді преси від Радіо Свобода.
 

PostHeaderIcon Сильні світу відверто не поважають Україну, говорячи євроштампами

   Політика
Ми не відстояли перед світом своє право помилятися, погано чи добре обирати владу, самостійно судити своїх політиків і президентів. Нам насмілюються погрожувати невизнанням результатів виборів, які ще не відбулися, не вірячи у здатність народу самостійно вершити демократію. Сильні світу відверто не поважають Україну, говорячи євроштампами, але насправді нам давно визначили роль поганої невістки. Все просто – Україна надто спокуслива мішень із незахищеним суспільством. Вже цілком очевидно, що світом панує інтерес великого гендлярського капіталу, який здатен купити будь-який фальшивий голос захисту свободи слова і прав людини в Україні.
 

PostHeaderIcon Половина українців не вірять в неупередженість ЗМІ на виборах, - DW-Trend

   Соціологія
Українці, як і раніше, сумніваються в чесності парламентських виборів. Вони побоюються сильного втручання з боку влади та мас-медіа. Це засвідчили результати актуального опитування DW-Trend.
Близько половини українців (47%) не вірять у те, що засоби масової інформації неупереджено повідомляють про виборчу кампанію, що передує парламентським виборам 28 жовтня 2012 року. Повідомлення мас-медіа вважають незаангажованими лише 30 відсотків людей. Про це свідчать результати опитування DW-Trend в Україні. Його провело на замовлення української редакції Deutsche Welle українське відділення соціологічного інституту IFAK, опитавши у період з 20 вересня по 4 жовтня репрезентативно 1 000 українських громадян. 
 

PostHeaderIcon Тема володінь Януковича – чорна діра, в якій не діють закони

   Політика
Сергій ЛЕЩЕНКО, журналіст “Української правди”
Новий секрет Януковича
В Україні існують цілі ТЕМИ-ТАБУ, відносно яких ви ніколи не отримаєте інформацію по всій вертикалі влади. Знаєте, що охороняється найбільше? Ні, не дані про військовий потенціал України або золотовалютні резерви. А будь-яка інформація, пов'язана з власністю президента Януковича, оформлена через його підставні фірми. Навіть офіційна версія влади про те, що Янукович володіє у "Межигір'ї" тільки ділянкою землі площею 1,7 га, не знаходить свого документального підтвердження. Але закон про доступ забороняє засекречувати інформацію про розпорядження державним майном – в даному випадку державною землею, яка була передана в приватні руки Януковича.   Детальніше
 

PostHeaderIcon У Києві відкриється виставка "Сила волі. Провідники визвольного руху"

   Історія
Захід приурочений до 70-річчя створення Української Повстанської Армії.
Час: 16 жовтня, вівторок о 12-00. Місце: Національний музей Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 12).
Про силу волі, яка стала взірцем для сотень тисяч і зробила цих людей символами. Про минуле боротьби та особистого життя командирів УПА Романа Шухевича і Василя Кука, засновника ОУН Євгена Коновальця та лідера визвольного руху Степана Бандери покажуть у фотографіях, архівних документах та спогадах їх сучасників в Національному музеї Тараса Шевченка.
 

PostHeaderIcon Усі люди мріють отримати свободу, а в житті від неї тікають, - Видрін

   Політика
Дмитро ВИДРІН: Уроки політичного шулерства
Колись чудовий Дмитро Мерешковський у своєму блискучому есе “Про мудре жало” сформулював таку поширену загальнонародну якість, як “воля до безглуздя". Суть його полягає в тому, що більшість людей не любить і не сприймає будь-які складні рішення. Нормальні в цьому плані люди (так звані “прості люди") на будь-яке найскладніше запитання вимагають абсолютно простих односкладових відповідей.
Пам'ятається, колись Еріх Фром написав чудову книгу “Втеча від свободи”, де довів, що це в демократичних утопіях всі люди мріють отримати свободу, а по життю від свободи біжать, як від вогню, оскільки свобода - це завжди ризик і відповідальність - а хто ж це любить? А я особисто сформулював цей принцип, як втеча людей від будь-яких сенсів. Адже вони чекають тільки однозначних, однолінійних месседжів і обіцянок. Так дайте ж простим людям те, що вони хочуть! (Тим більше, в епоху есемізаціі всієї країни).

 

PostHeaderIcon Ми не маємо іншого шляху, крім протистояння злу, - Ігор Лосєв

   Політика
Ігор ЛОСЄВ
Чого чекати?
Ситуація в Україні погіршується навдивовижу стрімко і поки не видно, що може зупинити цей процес. Якщо в Росії та Білорусі демонтаж демократичних норм тривав п’ять-шість років, то Україні на це вистачило лише два з половиною й "успіхи" влади вражають: лідери опозиції за ґратами, частина втекла за кордон, українська мова де-факто втратила державний статус, а одіозний законопроект нардепа Журавського прагне перекреслити свободу слова і преси.
 

PostHeaderIcon Кандидати в депутати витрачають на виборчу кампанію значно більше, ніж офіційно декларують

   Вибори
Кандидати у народні депутати витрачають на виборчу кампанію значно більше, ніж декларують у своїх офіційних бюджетах. Такі результати отримали експерти громадської ініціативи “Звідки?“ після проведення моніторингу фінансових витрат кандидатів у народні депутати.
Аби отримати від виборця голос на свою користь, кандидати вдаються до різних способів – від пожертв на церкву до світлового шоу в дельфінаріях, - йдеться в публікації на Радіо Свобода.   Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2666
mod_vvisit_counterВчора4758
mod_vvisit_counterЦього тижня7424
mod_vvisit_counterМинулого тижня29622
mod_vvisit_counterЦього місяця125079
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24278797