Проблеми і перспективи європейської інтеграції України
Політика |
Володимир ПИЛИПЧУК, академік, професор, для ВН
Спочатку планувалося написати на цю тему чисто наукову статтю з висвітленням суб’єктивних і об’єктивних причин, ендогенних і екзогенних факторів, але вирішив її зробити доступнішою для масового читача, прочитавши в ЗМІ три наступні фрази :
– Без дотримання прав на мирні зібрання та свободу засобів масової інформації Україні не бачити зближення з Європейським Союзом ("меседж" єврокомісара з питань розширення ЄС Штефана Фюле).
– Ми добре розуміємо, що політичний діалог між Україною і ЄС вимагає продовження контактів на високому рівні (Віктор Янукович). У зв'язку з цим Президент України відзначив, що буде радий зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу .
– Ми виходимо з того, що європейська інтеграція – це та ідея, яка має об’єднувати все українське суспільство, – сказав К.Грищенко.
У трьох фразах дипломатична напівправда і не вся правда щодо реальних намірів і реальних умов та можливостей європейської інтеграції України.
|
Політика |

Події, що стрімко розгортаються в Україні – це не просто політичні репресії влади проти неугодних, це не тільки війна проти Бандери і масовий терор проти бандерівців. Це не тільки відбілювання Сталіна. Це відродження сталінізму з усіма його методами, деталями і наслідками. Тому суспільство повинно дати гідну відповідь на дії нинішньої влади. Детальніше
Новорічне вітання!

Народні протести повинні продовжуватися
Громадянське суспільство |

Народ має тиснути на можновладців, вимагати прозорості і справедливості у їхній діяльності. Лише під тиском влада може піти на поступки. Люди, у свою чергу, мають самоорганізовуватися і приносити нову філософію відносин між урядовцями і народними масами. Детальніше
Верховенство влади чи права? Спроба №2
Право |
Віталій КРЮКОВ, юрист
Як вбачається, однією з головних політичних проблем сучасного українського суспільства є, по-перше, те, що жодна з політичних сил поки що за відбудову саме верховенства права в ньому не змагається. Вони і досі фактично лише борються за свою пріоритетність в контексті верховенства влади. А по-друге (втім, швидше саме по-перше!), саме наше суспільство ще не дозріло до усвідомлення необхідності верховенства права і не сформулювало однозначної та жорсткої такої вимоги ані чинній владі, ані політикуму в цілому.
Ініціативно він аж ніяк не зможе витягнути сам себе з багнюки верховенства влади і поставити над собою наше право. Не може він бути слугою — призвичаївся до статусу повновласного хазяїна. І допоки будемо чекати на таку його спроможність —і надалі набуватимемо гіркий досвід історично дефектної соціально-політичної самоорганізації — з усіма її супутніми і органічними історичними помилками, соціальними драмами і навіть трагедіями (не дай Боже!).
Але поки що — справа саме в нас самих, у суспільстві! В тому, коли нарешті український народ — цей, за нашою Конституцією, вищий політичний суб’єкт на нашій власній землі — скаже сам собі і існуючому режиму — ДОСИТЬ, бо вже НАБРИДЛО! Детальніше
Політичний аспект мовної проблеми на дузі „Москва - Київ- Тель-Авів”
Публікації |

Мова – це та категорія, що „визначає” національність людини, її приналежність до окремого етносу. Людина народжується з незапрогамованими мізками – окрім інстинктив-них….Громадянин створюється при навчанні історії України, її мови і літератури…
Мета ідеології тоталітаризму – підпорядкувати, поневолити, іншого (інших) і отримати від цього моральну сатисфакцію, матеріальну вигоду, за рахунок поневолених, а потім і за рахунок рабськи підпорядкованих прибічників.
Якщо Ви думаєте, що в Україні йде війна мов, то ви помиляєтесь. І якщо Ви думаєте, що в Україні йде протистояння двох національних культур, то Ви теж помиляєтеся.
В Україні йде війна двох цивілізацій.
Повний текст:
Псевдоопозиція - перешкода народовладдю!
Політика |
Михайло РОЛЬ, політичний експерт
У сучасному українському варіанті, опозиція – це, усього-на-всього, кілька розрізнених груп політиків, відсторонених від влади, точніше, від "державної годівниці", які намагаються за будь-яку ціну туди повернутись. Ця "опозиція" далека від народу, не є виразником його волі й, відповідно, захисником національних інтересів.
Головна мета чинної опозиції – не слугувати народові (електоратові), а, тимчасово імітуючи таке "слугування", виграти чергові вибори. Для цього опозиція створила й усіляко підтримує міф про свою місію виразника та захисника інтересів простих українців. Детальніше
В Києві йде посилена підготовка до Майдану-2
Гаряча тема |
22 січня 2011 року повинен відбутися похід на Київ. Про це в интерв'ю «Главкому» заявив генеральный координатор акції на Майдані Незалежності в Києві, лідер громадського руху «Спільна справа» Олексаендр Данилюк.
За його словами, одним із напрямків стратегії активістів Майдану, зокрема, є проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Президента та Верховної Ради - «нехай навіть і всуперч позиції влади». Детальніше