altЕкс-прем'єр України Юлія Тимошенко вважає, що нинішні вибори у Верховну Раду стали найбільш нечесними за весь час незалежності України.
"З 29 липня по 29 жовтня 2012 року в Україні пройшли найбільш нечесні вибори за весь час незалежності України", - йдеться в заяві Тимошенко, яку оприлюднив у понеділок її захисник Сергій Власенко.
На думку екс-прем'єра, те, що відбувалося, не можна визнати навіть виборами, оскільки вся кампанія супроводжувалася масштабними порушеннями.

"Визнати їх чесними або частково чесними або взагалі виборами - означає сказати всім тим, хто корумпував народ на мажоритарних округах, ліквідував ТВі та інші незалежні канали телебачення, всім тим, хто бив і порушував кримінальні справи проти кандидатів від опозиції, всім тим, хто організовував каруселі, фабрикував довідки про неіснуючі хвороби для фальсифікації голосування вдома, сказати всім тим, хто під відеокамери вкидав стопки бюлетенів, заповнених однією рукою - рукою режиму Януковича, сказати всім тим, у ЦВК ухвалював рішення про реєстрацію фіктивних партій і використання їх ресурсу для формування залежних виборчих комісій, сказати всім тим, хто на округах дарував продукти і платив гроші, сказати всім їм, цим очевидним порушникам законів, у тому числі клієнтам Кримінального кодексу: "Хлопці, ви все правильно, робіть так і далі. Ми всі готові вам назвати чорне білим, зло добром, фальсифікаторів - чесними політиками, тому що всі ми - за політичну кон'юнктуру, за політичну доцільність, а не за правду і не за європейські цінності", - заявила екс-прем'єр.

На її думку, визнати такі вибори чесними і легітимними - це повністю деморалізувати українську націю, ту частину нашого народу, яка ще продовжує вірити у справедливість і Європейський вибір".

Екс-прем'єр також відзначила, що, незважаючи на такий хід виборчої кампанії, за даними Національного екзит-полу, 73% виборців не підтримали партію влади.

"Легітимність режиму повністю втрачена. Цей результат голосування є вироком олігархії, її хрещеному батьку і її кланам", - підкреслила Тимошенко.

На її думку, зараз влада намагається "підправити" результат виборів "через корупцію на мажоритарних округах" і "фальшивими протоколами в підкуплених дільничних і окружних комісіях", щоб сформувати парламентську більшість.

"Я не буду керуватися політичною доцільністю, не буду називати очевидний обман правдою. Вибори сфальсифіковані від першого до останнього дня, і приховувати це означає перекреслити майбутнє України... Якщо б я зараз була серед вас, і мала можливість вільно діяти, я без усякого сумніву закликала вас до безстрокової акції громадянської непокори, і ми з вами поставили б на місце фальсифікаторів, як ми це вже неодноразово робили. Але зараз я не можу, перебуваючи за ґратами, кликати вас на площі, оскільки не зможу гарантувати мирність і високий рівень організації таких дій. Тому я роблю те, що можу зробити в таких умовах: я оголошую голодування в знак протесту проти фальшивих виборів і нелегітимності цього парламенту. Я знаю і вірю, що більшість українців мене зрозуміє і підтримає", - підсумувала Тимошенко.

Інф.: Версии.com

Коментарі