Верховенство влади чи права? Спроба №2
Право |
Віталій КРЮКОВ, юрист
Як вбачається, однією з головних політичних проблем сучасного українського суспільства є, по-перше, те, що жодна з політичних сил поки що за відбудову саме верховенства права в ньому не змагається. Вони і досі фактично лише борються за свою пріоритетність в контексті верховенства влади. А по-друге (втім, швидше саме по-перше!), саме наше суспільство ще не дозріло до усвідомлення необхідності верховенства права і не сформулювало однозначної та жорсткої такої вимоги ані чинній владі, ані політикуму в цілому.
Ініціативно він аж ніяк не зможе витягнути сам себе з багнюки верховенства влади і поставити над собою наше право. Не може він бути слугою — призвичаївся до статусу повновласного хазяїна. І допоки будемо чекати на таку його спроможність —і надалі набуватимемо гіркий досвід історично дефектної соціально-політичної самоорганізації — з усіма її супутніми і органічними історичними помилками, соціальними драмами і навіть трагедіями (не дай Боже!).
Але поки що — справа саме в нас самих, у суспільстві! В тому, коли нарешті український народ — цей, за нашою Конституцією, вищий політичний суб’єкт на нашій власній землі — скаже сам собі і існуючому режиму — ДОСИТЬ, бо вже НАБРИДЛО! Детальніше
Політичний аспект мовної проблеми на дузі „Москва - Київ- Тель-Авів”
Володимир ПИЛИПЧУК, академік, професор, для ВН Мова – це та категорія, що „визначає” національність людини, її приналежність до окремого етносу. Людина народжується з незапрогамованими мізками – окрім інстинктив-них….Громадянин створюється при навчанні історії України, її мови і літератури… Мета ідеології тоталітаризму – підпорядкувати, поневолити, іншого (інших) і отримати від цього моральну сатисфакцію, матеріальну вигоду, за рахунок поневолених, а потім і за рахунок рабськи підпорядкованих прибічників. Якщо Ви думаєте, що в Україні йде війна мов, то ви помиляєтесь. І якщо Ви думаєте, що в Україні йде протистояння двох національних культур, то Ви теж помиляєтеся. В Україні йде війна двох цивілізацій. Повний текст: Псевдоопозиція - перешкода народовладдю!
Михайло РОЛЬ, політичний експерт В Києві йде посилена підготовка до Майдану-2
22 січня 2011 року повинен відбутися похід на Київ. Про це в интерв'ю «Главкому» заявив генеральный координатор акції на Майдані Незалежності в Києві, лідер громадського руху «Спільна справа» Олексаендр Данилюк. В Україні зростає протестна активність
Інф. УНІАН Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген ЗАХАРОВ під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві. Детальніше Два хлопчики-одоробла - символи Євро-2012 чи чергове позорище?
Прошу від імені громадян України, яким не байдужий авторитет нашої держави у Європі і світі. Зверніть увагу на факт явного приниження нашого народу, авторитету України і візьміть ситуацію створення символіки майбутнього європейського футбольного чемпіонату під власний контроль. Необхідно переламати злиденну практику паплюження України на міжнародному рівні, довільне використання національної символіки України і твердо відстоювати наші інтереси у європейському і світовому просторі. Навіщо уряду спілкуватися з електоратом?
Подобається їм чи ні – українські політики є державними службовцями. Вони отримують зарплатню з бюджету за те, що мають слугувати інтересам народу і держави. Цей основоположний принцип демократії закріплено й у Декларації про державний суверенітет, і в Конституції.
Проте один склад парламенту за іншим продовжує захищати виключно власні корисливі інтереси, роблячи все можливе, щоби підірвати цю основу, а громадськість, здається, не відає, що саме народний уряд робить від імені народу. Детальніше Не плутократія, а народовладдя!
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, для ВН Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі. Пора усвідомити, що жодній, окремо взятій, політичній партії це не під силу. Ця проблема, також, не зводиться лише до голосування на виборах і, навіть, не до зміни виборчого законодавства. Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада має слугувати народові й бути підзвітною йому). А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і Закону про політичні партії і, головне, за умови постійної злагодженої взаємодії демократичних сил – всього громадсько-політичного активу України. Детальніше...
|