ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Псевдоопозиція - перешкода народовладдю!

   Політика

   Михайло РОЛЬ, політичний експерт 

    У сучасному українському варіанті, опозиція – це, усього-на-всього, кілька розрізнених груп політиків, відсторонених від влади, точніше, від "державної годівниці", які намагаються за будь-яку ціну туди повернутись. Ця "опозиція" далека від народу, не є виразником його волі й, відповідно, захисником національних інтересів.
Головна мета чинної опозиції – не слугувати народові (електоратові), а, тимчасово імітуючи таке "слугування", виграти чергові вибори. Для цього опозиція створила й усіляко підтримує міф про свою місію виразника та захисника інтересів простих українців.     Детальніше

 

PostHeaderIcon В Києві йде посилена підготовка до Майдану-2

   Гаряча тема

22 січня 2011 року повинен відбутися похід на Київ. Про це в интерв'ю «Главкому» заявив генеральный координатор акції на Майдані Незалежності в Києві, лідер громадського руху «Спільна справа» Олексаендр Данилюк.
За його словами, одним із напрямків стратегії активістів Майдану, зокрема, є проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Президента та Верховної Ради - «нехай навіть і всуперч позиції влади».        Детальніше

 

PostHeaderIcon В Україні зростає протестна активність

   Громадянське суспільство

Інф. УНІАН

Кількість випадків порушень свободи мирних зібрань впродовж 2010 року суттєво зросла.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген ЗАХАРОВ під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві.       Детальніше

 

PostHeaderIcon Два хлопчики-одоробла - символи Євро-2012 чи чергове позорище?

   Імідж України

Прошу від імені громадян України, яким не байдужий авторитет нашої держави у Європі і світі. Зверніть увагу на факт явного приниження нашого народу, авторитету України і візьміть ситуацію створення символіки майбутнього європейського футбольного чемпіонату під власний контроль. Необхідно переламати злиденну практику паплюження України на міжнародному рівні, довільне використання національної символіки України і твердо відстоювати наші інтереси у європейському і світовому просторі.

 

PostHeaderIcon Навіщо уряду спілкуватися з електоратом?

   Громадянське суспільство
Подобається їм чи ні – українські політики є державними службовцями. Вони отримують зарплатню з бюджету за те, що мають слугувати інтересам народу і держави. Цей основоположний принцип демократії закріплено й у Декларації про державний суверенітет, і в Конституції.
Проте один склад парламенту за іншим продовжує захищати виключно власні корисливі інтереси, роблячи все можливе, щоби підірвати цю основу, а громадськість, здається, не відає, що саме народний уряд робить від імені народу.  Детальніше

                                                            
 

PostHeaderIcon Не плутократія, а народовладдя!

   Політика

          Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, для ВН

          Ситуація в Україні красномовно свідчить про те, що наявна система державної влади себе вичерпала.

         Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі.

         Пора усвідомити, що жодній, окремо взятій, політичній партії це не під силу. Ця проблема, також, не зводиться лише до голосування на виборах і, навіть, не до зміни виборчого законодавства. Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада має слугувати народові й бути підзвітною йому). А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і Закону про політичні партії і, головне, за умови постійної злагодженої взаємодії демократичних сил – всього громадсько-політичного активу України.

 

PostHeaderIcon Кілька штрихів про місцеві вибори на Львівщині

   Вибори

                                                                                                                               
       Роман ЧЕРНІГА
      доктор фізико-математичних наук, для ВН 
       
                                                                              
             За тиждень  до виборів 31 жовтня авторові цих рядків довелося побувати в приватних справах на Львівщині.  Паралельно поцікавився у знайомих та рідних про передвиборну агітацію.  Не  претендуючи на повну і всебічну характеристику,  подаю те, що побачив і про що дізнався. Опускаю, при цьому, інформацію про боротьбу за міського голову Львова, бо про це вже багато написано.
Перш за все, було би неправдою сказати, що всі вулиці Львова та прилеглих районів, де довелося побувати (Городоцький, Самбірський та Пустомитівський),  були  обвішані  агітацією лише Партії регіонів. 

 

PostHeaderIcon Чому Конституцію не може приймати Верховна Рада

   Дискусії

Олесь ГРИБ, громадський діяч, для ВН

Загальновідомо, що Верховна рада України є однією з трьох гілок  влади, покликана творити закони. Поділ влади на три  гілки – фундаментальне досягнення людства в боротьбі з авторитаризмом задля права громади і кожної людини зокрема. Але закони  поділяються на основні  - конституції -  які формуються  волею народу через Установчі  або  Національні  збори, і  похідні від них, які  ухвалюються  парламентами  на грунті основних. Як українське суспільство визначає взаємини  цих  двох категорій законодавства?

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1062
mod_vvisit_counterВчора3137
mod_vvisit_counterЦього тижня11175
mod_vvisit_counterМинулого тижня24820
mod_vvisit_counterЦього місяця15523
mod_vvisit_counterМинулого місяця106809
mod_vvisit_counterЗа весь час25136381