ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Список об'єднаної опозиції: гроші та особисті зв'язки

   Вибори
Сергій ЛЕЩЕНКО, журналіст "Української правди"
Я йшов на з'їзд опозиції зі сподіваннями, що помилки минулого чогось їх навчать. Не можна проводити вибори в 2012 році за канонами 1990-их. Сьогодні інформація поширюється в десятки разів швидше, ніж це було на зорі політичної кар"єри Тимошенко і Турчинова. Це тоді можна було непомітно зробити родича депутатом. Зараз це – неминучий скандал...
Перше. Наприклад, за прохідним округом у Львові опозиція в рамках квоти партії "Фронт змін" висуває молодшого брата екс-віце-прем'єра Іван Васюника.
Друге. Ірина Луценко – дружина Юрія Луценка – отримала 18 номер у списку. Я розумію, що у них родинна драма, але Верховна Рада – це не Палата лордів, тут крісла в спадок не передаються.
Третє. Я не можу зрозуміти, навіщо на прохідну позицію до списку включено Тетяну Донець – екс-дівчину регіонала Василя Горбаля.
Іншого пояснення, крім як гроші та зв'язки, не існує.      Детальніше
 

PostHeaderIcon УККА: Восени час міняти владу - злодія і банкрута

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:
Лист 19

Можновладці в Україні все більше не лише крадуть, а й брешуть. В останні тижні на вулицях міст і містечок країни буйним цвітом ростуть біг-борди (котрі в народі влучно назвали «біг мордами») про значні досягнення Януковича та його поплічників у економічній сфері. Однак, це знову ж таки не більше як брехня. Звернемося до фактів.
 

PostHeaderIcon З’їзд об’єднаної опозиції: Українська політична система буде радикально змінена

   Політика
Інф. Волі народу
Сьогодні вранці у Києві відбувся XI З’їзд об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина». Його відкрив Олександр Турчинов словами:
«Революційні умови, в яких проходить з’їзд (на подвір’ї офісу ВО «Батьківщина», без сидячих місць – ВН), відповідають вимогам часу. Батьківщина в небезпеці! А вона для нас – понад усе!»
На З’їзді були присутні 136 делегатів із 148 і понад 3,5 тисячі запрошених.
До Президії З’їзду увійшли: Ю. Тимошенко, А. Яценюк, В. Кириленко, С. Соболєв, Б. Тарасюк, О. Турчинов та інші.
 

PostHeaderIcon Статки найбагатшої людини країни Рената Ахметова за 2,5 роки зросли у 8,8 разів

   Політика
В опозиції підрахували, у скільки разів Янукович покращив життя Ахметову
Партія регіонів та президент Віктор Янукович не виконують своїх передвиборчих обіцянок. Їхнє "покращення життя вже сьогодні" виявилося покращенням лише для своїх.
Таку думку Gazeta.ua висловив народний депутат від фракції "НУ-НС", лідер Народного Руху України Борис Тарасюк.
"Альтернативи немає, оскільки лише українська влада може захистити національні інтереси та кожного громадянина. Ця влада не українська. Я впевнений, що ми переможемо, оскільки Україна для нас - понад усе", - зазначив політик.
 

PostHeaderIcon Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії

   Політика
Наприкінці правління Леоніда Кучми нацдеми стали політичними статистами, що були змушені рятувати себе від суспільного небуття різноманітними альянсами із впливовішими силами. Помаранчева революція 2004-го дала їм останній (унікальний – улюблене слівце Ющенка) шанс здобути друге політичне дихання. Новообраний президент символізував саме цю частину політичного спектру. Результат 2005–2009 років – тріумфальне повернення Януковича до влади. Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії, її схильність до дрібного інтриганства, яке її представники вважають високою політикою. Нині ці люди знову намагаються оживити політичний труп екс-президента, воліють не згадувати, як Ющенко за допомогою «універсалів» та «меморандумів» повертав в українську політику Януковича і Партію регіонів, геть деморалізованих після Майдану.
 

PostHeaderIcon Шляхетна, на перший погляд, мета, яку декларує «Украинский выбор» Медведчука, насправді витончено підступна

   Політика
Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум", для Радіо Свобода
«Украинский выбор»: для кого чи для чого?  
«Борьба за Украину продолжается и будет все больше и больше рызыгрываться… Выход для Украины – это федерализация. Это русский язык – второй государственный, и это компромис», – саме так спрогнозував майбутні стосунки між Києвом і Москвою скандально відомий Костянтин Затулін у березні 2007 року.
Відтоді до основних складових проекту поглинання України, розробленого на Луб’янці і в Кремлі додалися наміри такого собі громадського руху (так званого «Украинского выбора») федералізувати Україну. І не тільки. Йдеться про нагально ініційований (Владіміром Путіним?) політичний проект
 

PostHeaderIcon 28 липня - День святого князя Володимира - творця великої Руської держави зі столицею в Києві

   Гаряча тема
28 липня - день пам'яті святого князя Володимира Великого - свято, яке люблять усі кияни. І не тільки тому, що він сприяв утвердженню християнства на наших землях. Пам'ять рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Багато чого і в топонімії Києва пов'язано з його пам'яттю. "Візитні картки" столиці - Володимирська гірка з пам'ятником князю, однойменна вулиця, руїни княжої Десятинної церкви і, нарешті, Володимирський собор - все це місця, де полюбляють бувати у вільний час кияни і прагнуть відвідати насамперед гості міста.
 

PostHeaderIcon Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

   Вибори
Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1685
mod_vvisit_counterВчора3297
mod_vvisit_counterЦього тижня20273
mod_vvisit_counterМинулого тижня52930
mod_vvisit_counterЦього місяця83671
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25537730