УДАР зняв 26 мажоритарників на користь "Батьківщини" і сподівається, що вона відкличе 22
Політика |

“Партія “УДАР” заради перемоги, формування демократичної більшості у парламенті нового скликання та відсторонення від влади Партії регіонів, провівши переговори щодо ситуації в одномандатних округах з ВО “Батьківщина”, заявляє: для того, щоб у мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради не перемогли представники влади, “УДАР” і ВО “Батьківщина” повинні зробити все від них залежне”, - говориться в заяві. Повний текст заяви
|
Гаряча тема |

Повстанська пісня
14 жовтня — велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Свято Покрови було введено в X столітті на основі події, яка, за переказом, відбулася в Царгороді (Константинополі). Коли місто було оточене загарбниками, Божа Мати покрила своїм омофором городян, які молилися в церкві на всенічній службі. Це було провістям перемоги: невдовзі воїни-захисники звільнили народ від нападників. Свято Покрови було найбільшим святом для Запорозьких козаків. Вони вважали Пресвяту Богородицю своєю покровителькою і заступницею.
14-те жовтня 1942 року Постановою Української головної визвольної ради (УГВР) 1947 року було визнано днем утворення Української Повстанської Армії (УПА). Сьогодні УПА минає 70 років.
Детальніше...
Далі так жити вже неможливо, - думка 33,5% українців
Соціологія |

49,8% респондентів вважають, що політична ситуація в Україні напружена, 50,5% відзначають: жити важко, але терпіти можна. На думку ж 33,5%, терпіти вже неможливо. Тільки 28,8% громадян переконують себе в тому, що вибори дозволять поліпшити ситуацію, а майже половина (48,3%) переконані: вибори нічого не змінять. На думку 7,2%, вибори тільки погіршать ситуацію. Малоймовірними і взагалі неможливими вважають масові виступи з протестами у разі погіршення життя або на захист своїх прав у себе за місцем проживання 73,2% респондентів. Впевнені, що вони будуть, 2,3% опитаних. Узяли б участь у таких акціях 21,2% громадян. Газета “Дзеркало тижня” аналізує результати цього дослідження. Детальніше
З нагоди 70-річчя УПА "Свобода" проведе святкові марші в Києві, Львові та інших містах України
Гаряча тема |

Марш Боротьби в Києві. Вимоги маршу: повернути звання Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити 14 жовтня – День створення УПА – державним святом.
Учасники Маршу вийдуть із гаслами захисту національних, соціальних, історичних та громадянських прав українців.
Андріївський Узвіз у столиці хочуть накрити скляним саркофагом (ВІДЕО)
Гаряча тема |

Центральну частину художньої алеї Андріївського Узвозу перетворять на скляну галерею площею до 1000 кв. м. Це робиться "за народною ініціативою": проект реконструкції узвозу з амбітною назвою “Київський монмартр” запропонував вуличний комітет. Замість 300 митців на історичній вулиці залишиться лише сотня. Для них облаштують стенди для презентації картин. Рішення хто саме виставлятиме тут роботи, ухвалюватиме спеціальний комітет. Незважаючи на зауваження спілки художників, голова КМДА Олександр Попов запевнив, що через півроку цей проект буде повністю реалізований. Детальніше – у відеосюжеті телеканалу 24tv.ua
Брат Наталії Королевської звинувачується у скоєнні злочинів
Гаряча тема |

Про це повідомляє "Интерфакс" із посиланням на СК РФ.
"Королевський звинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 159 КК РФ (шахрайство) та п. "в" ч. 3 ст. 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень)", - йдеться в повідомленні.
Колега Королевського - ще один колишній перший заступник голови департаменту містобудівної політики уряду Москви Олександр Левченко звинувачується у скоєнні злочину, передбаченого п. "в" ч. 3 ст. 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень).
Сьогоднішнє рішення Нобелівського комітету говорить про якусь імпотенцію, - номінанти на премію миру
Гаряча тема |

Голова Московської Гельсінкської групи вважає неправильним рішення про присудження Нобелівської премії світу 2012 Європейському Союзу.
"Якби вручили політв'язням Ірану, мені було б зрозуміліше. Цікаво, як вони будуть фотографувати ЄС в якості лауреата і як вони будуть вручати цю премію?" - сказала російська правозахисниця Людмила Алексєєва (на фото).
Людмила Алексєєва і інша російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна були в числі номінантів на Нобелівську премію миру 2012, але Нобелівський комітет вирішив присудити премію Євросоюзу.
"Не зрозумійте, що говорить ображена людина. Це коментар розсудливої людини. Спочатку дають Нобелівську премію миру Бараку Обамі, потім - Європейському Союзу, і громадським діячам в усіх країнах стає нудно і нецікаво. Кому далі вручать цю премію? Може, Шанхайської організації співпраці? " - заявила Алексєєва.
Політики не помітили, що світ перевернувся. Уроки Грузії, - Видрін
Політика |

Я майже не сумніваюся, що найближчим часом хтось із моїх колег-політологів напише книгу “Уроки Грузії”. Наприклад, про те, як треба і не треба виховувати свій народ. Як гідно ставитися до ворогів і друзів. У яких випадках говорити знамените грузинське “ара”. Але поки ця книга пишеться, я назву кілька уроків, які я особисто виніс і які напевно стануть у пригоді нашим політикам і до виборів у Верховну Раду, і особливо після.
Уроки Грузії
У дні моєї студентської юності була така культова книжка Андрія Бітова “Уроки Вірменії”. В ній він писав, здавалося б, дуже прості, але в той же час сокровенні істини, які виніс, подорожуючи по сонячній Вірменії.