Багато етнічних євреїв боролися за Україну в лавах УПА
Журналіст Микола Нагорний відповів опонентам, які не готові сприйняти історичну правду про С. Бандеру та УПА.
Шановні опоненти, щиро дякую Вам за небайдужість та за не дуже приємні слова на мою адресу, але це - спілкування і в ньому не завжди люди дотримуються коректної поведінки. Це не дуже приємно сприймати, коли йдеться про людину, яка присвятила своє життя служінню Україні.

Твердження, що бійці  ОУН нібито влаштовували єврейські погроми, є голослівними  і  не підтвердженими фактами. В документах Нюрнберзького процесу немає жодного слова про злочини ОУН і їхнього провідника Степана Бандери. Моїм опонентам  варто прочитати книжки про діяльність УПА, в яких вони знайдуть відомості про євреїв, які  воювали проти  німців у складі  загонів УПА .Наведу лише кілька імен. Лейба-Іцик Домбровський (псевдо - "Валерій"), єврей, співробітник полі штабу УПА на Волині. Автор відомих звернень УПА до різних поневолених народів СРСР, зокрема - до народів Азії і Кавказу, які служили в гітлерівських легіонах "Сини Туркменії", "Узбецькі аскери", "Таджики". Лейба- Іцик - автор публіцистичної праці "Як московський царизм підкорював народи". Наведу уривок із статті відомого українського поета Мойсея Фішбейна, єврея за походженням як відповідь московським трубадурам:  “Антиєврейські акції УПА” – то є провокації, що запускаються з Москви. Це брехня, буцімто УПА винищувала євреїв. Скажіть мені, як УПА могла винищувати євреїв, коли євреї були в УПА, служили в УПА? І я був знайомий з євреями, які служили в УПА. Наприклад, я був знайомий із доктором Абрагамом Штерцером, він по війні жив в Ізраїлі. Був Самуель Нойман, його псевдо було “Максимович”, був Шай Варма (псевдо “Скрипаль”), був Роман Винницький, його псевдо було “Сам”.

Була видатна постать в УПА - жінка, яку звали Стелла Кренцбах, вона написала спогади потім. Вона народилася в Болехові на Львівщині, вона була донька рабина, сіоністка, і вона товаришувала там, у Болехові, з донькою греко-католицького священика, яку звали Оля. 1939 року Стелла Кренцбах закінчила філософський факультет Львівського університету. Від 1943 року вона була в УПА медсестрою і розвідницею. Навесні 1945 року її схопили енкаведисти на зустрічі зі зв’язковим у Рожнятові. Потім там була тюрма, катування і смертний вирок, і її визволили вояки УПА, Стеллу Кренцбах, єврейку. Влітку 1945 року вона перейшла з українськими повстанцями в Карпати і 1 жовтня 1946 року пробилася до англійської окупаційної зони в Австрії. І відтак дісталася Ізраїлю. Знаєте, де вона працювала в Ізраїлі? В міністерстві закордонних справ.
У своїх спогадах Стелла Кренцбах написала: “Тим, що я сьогодні живу і усі сили моїх 38 років віддаю вільному Ізраїлю, я завдячую, мабуть, тільки Богові і Українській повстанській армії. Членом героїчної УПА я стала 7 листопада 1943 року. У нашій групі я нарахувала 12 євреїв, з них 8 лікарів”. Так от, я сподіваюся, що Українська держава назве їх усіх поіменно. Їх, що не бувши етнічними українцями, воювали за незалежність України, Українська держава назве своїми героями. Для мене особисто УПА – це святе, і, як на мене, для кожного, незалежно від його етнічного походження, хто має в душі бодай щось українське".  

Щодо СРСР, то ця країна  припинила своє існування,. а в спадщину від неї нам залишились на  згадку  безжальне  знищення патріотів ОУН, які зі зброєю в руках повстали проти коричневої та червоної чуми двадцятого століття та Голодомору і багато ще чого.

У 1933 році єврей Мендель Хатаєвич, що керував кампанією зернозаготівель, сказав: “Між селянами і нашою владою точиться жорстока боротьба. Це боротьба на смерть. Цей рік став випробуванням нашої сили і їхньої витривалості. Голод довів їм, хто тут господар. Він коштував мільйони життів, але колгоспна система існуватиме завжди. Ми виграли війну!”. Комуністична влада тричі влаштовувала голод в Україні: у 1921-1923 р.р. загинуло понад 2 млн українців, у 1932-1933 р.р. -  понад-10 млн, у 1946-1947 р.р. - біля 1 млн. Відносно Симона Петлюри усім зрозуміло, що його вбивство сплановано і організовано органами НКВС за вказівкою «вождя усіх народів». Був знайдений підступний "безпомилковий" сценарій, нібито С.Петлюра організовував єврейські погроми в Україні. Це безсоромна брехня та перекручування фактів.12.04.1919 була  ухвалена деклорація УНР, в який йшлося "..зокрема  уряд не допустить погромів над єврейським населенням України і рішуче буде боротись з цим ганебним протидержавним явищем, яке принижує український народ в очах культурних людей усього світу". Відомий сіоністський лідер В.Жаботинський  під час процесу над убивцею С.Петлюри  Шварцбардом заявив:"...Я з ними виріс, з ними разом провадив боротьбу проти асиміляторів русифікаторів-єврейських і українських. Ні мене, ні інших мислячих сіоністів з Півдня  Росії ніхто не в змозі переконати, що людей цього типу можна визначати як антисемітів".

Раджу також знайти та прочитати книгу Н.Штива "Погроми на Україні період Добровольчої армії". Вона була надрукована у 1922 році Берлинським видавництвом "Восток". Гадаю, що після їх прочитання у Вас складеться зовсім інша думка про події, які відбувались у тому (вже й не дуже далекому) часі!

Микола Нагорний, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі