"Москва офіціально не ангажується у війну, нею спровоковану, а тільки веде її посередньо, руками своїх сателітів чи т. зв. "добровільцями", - Степан Бандера, 1957 р.
Журналіст Микола Нагорний: Інтерес до ролі та діяльності Бандери з кожним роком зростає.
Події,які останнім часом відбуваються  в сусідній Польщі з прийняттям парламентом цієї країни закону про Інститут національної пам'яті, в якому у викривленому вигляді  подається діяльність ОУН, не можуть не викликати занепокоєння в Україні.
   Раніше директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович написав чудову аналітичну статтю про постать  Степана Бандери та ставлення Польщі до України, в якій  спростквав усі абсурдні  звинувачення  відносно ОУН та її провідника. Сьогодні путінська Московія, зважаючи на непрості  стосунки нашої країни і Польщі  у минулому, застосовує  один із своїх старих прийомів ведення гібридної війни. За допомогою законсервованої агентури та агентів впливу і чималого фінансового ресурсу вона щосили намагаються зіпсувати  добросусідські стосунки, які встановилися за час нашої самостійності.
Україна вже неодноразово робила кроки на примирення та  всебічне спільне вивчення нашої  доволі непростої історії. Але ж наше добросусідство  не відповідає мріям господарів з Білокам'яної, у яких є одна єдина мета, яку можна порівняти  з невиліковною  хворобою,  діагноз  якій – прагнення до світового володарювання. Тому ми можемо вважати, що ординські стратеги виграли перший етап інформаційної війни, створивши  за допомогою брехні напруження у стосунках між нашими країнами. Цілком зрозуміло, що як Україна, так і Польща будуть знаходитися у стані переможених, а виграє третя сторона. Здогадатися ім'я «переможця»  нескладно: його офіс розташований у центрі столиці Московії.
    Безсоромна пропаганда  радянської доби, а ще більш агресивна - сучасної Московії переслідує єдину мету: довести до людей викривлену інформацію про життя і діяльність наших справжніх героїв. Зрозуміло, що головним  «винуватцем»  для Польщі є ОУН та її провідник  Степан Бандера, проте для багатьох  українців  він є Героєм України. І це, не дивлячись на доволі кволе інформування  вже й за час поновлення нашої самостійності. Інтерес до  його ролі і діяльності у визвольних змаганнях 40-50 р.р. минулого століття  з кожним роком  зростає. Про це говорить такий красномовний факт: в інших містах нашої держави, крім Західної України, названі  вулиці  на честь справжнього Героя нашої держави.
    Більше того, у столиці України  рішенням Київради на його честь  названо проспект. Здавалось, що  лишилась у минулому доба тероризму. Розвиток  історії  в сучасних умовах свідчить про те, що агресія  проти нашої країни не тільки не припинилась, а навпаки - набула  нових форм ведення  війни та  захоплення наших земель. Щодо цього неодноразово  застерігав очільник ОУН не в такому вже й далекому часі, а саме, в 1957 році! Минув шістдесят один рік, а його  вислів  актуальний і сьогодні - цитую:  
"...Москва офіціально не ангажується у війну, нею спровоковану, а тільки веде її посередньо, руками своїх сателітів чи т. зв. "добровільцями". А безпосередня, одверта участь Москви у війні може бути маскована ніби-то "гуманними" мотивами збройної інтервенції".
Степан Бандера, ПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (збірник вибраних праць).

  Які пророчі слова!!! Сучасна польська еліта, розпочавши демонтаж стосунків між нашими країнами, які склалися за останні двадцять шість років, не до кінця має уявлення про наслідки, до яких може призвести це протистояння. Це небезпечний прецедент.
Будь -яка війна завжди закінчується миром, тому, як би не було важко і некомфортно,  треба поновити  діалог між істориками, урядами, президентами України та Польщі і не піддаватися тиску, а мужньо, з витримкою підтримувати нашу правоту та підготувати узгоджені пропозиції. А вже на їх підставі будувати новий алгоритм наших стосунків.

Микола Нагорний, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Коментарі  

 
-1 #1 Aleks 05.02.2018 10:26
Людмила Димерська та Леонід Фінберґ звинуватили його (Дмитра Донцова – авт.) книжку «Націоналізм» (1926 р.) в повторенні думок Гітлера з «Mein Kampf» (L. Dymerskayaand L. Finberg. The «Willful» Nationalismof Dmytro Dontsov and his Followersin Today’s Ukraine// Antisemitismoft he Ukrainian Radical Nationalists: Ideologyand Policy. — Jerusalem, 1999. — P. 12.). Думаю, что пришло время выступить против против кощунствннного памятника в Бабьем Яру в связи с расстрелом оуновцев, которые о участвовали в Холокосте, занимались мародерством имущества расстрелянных (см. газету Хадашот №1, 2017) и т.п. Кто мог бы это поддержать? 28 ноября, 2016 Львівський історик Ярослав Грицак: “Декомунізація в Україні є нечесною. Ми засуджуємо радянський тоталітарний режим, але нічого не говоримо про націоналізм, який теж був тоталітарною ідеологією. Українські націоналісти мали причетність до геноциду проти єврейського та польського населення в роки Другої світової війни. І про це не треба забувати” https://tribuna.pl.ua/news/ne-bandera-ne-mazepa-yaroslav-gritsak-rozpoviv-hto-ob-yednuye-ukrayintsiv/;http://zik.ua/news/2016/12/01/yaroslav_grytsak_nazvav_imena_yaki_obiednuyut_ukraintsiv_tse_ne_bandera_1001439 «Ми повинні заявити, що багато хто з (ОУН) і (УПА) були вбивцями євреїв», - заявив порталу IzRus екс-голова правління «Яд Вашем» Іцхак Арад, який бився всю війну з нацистами і колабораціоніст ами в лісах Литви і Белоруссіі.- «організація українських націоналістів поширювала антисемітизм в своїй пропаганді. Її лідери заявляли, що в їх Україні не буде місця москалям, полякам і жидам ». Арад додав, що в рядах УПА, сформованої в 1943 році на базі воєнізованих підрозділів ОУН Бандери, складалися колишні українські поліцаї - учасники геноциду євреїв. Він нагадав, що навесні 1943-го ці працювали на німців поліцаї залишили свої пости і пішли в ліси за призовом ОУН. «УПА вбивала і єврейських утікачів з гетто, особливо на Волині». «Интересно также свидетельство Зыбачинской о том, что зимой 1942 года немцы активно прозводят аресты мельниковцев, в том числе людей, близких к Войновскому, за то,что они грабили имущество убитых евреев, вырывали золотые зубы у расстрелянных жертв Холокоста и переплаляли их.» (Хадашот, №1, 2017). От рук УПА ... погибло до 100 тыс. человек, из которых 80-90% - это мирное население.... (Хадашот, №7, 2015) http://versii.com/news/363278/
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити