alt22 серпня 1992 року відбулася знаменна подія – історична передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні. Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО "УНР")  напередодні 20-річчя цієї епохальної події  звернулося до національно-демократичних сил України, до всього українського народу із закликом гідно її відзначити, закріпити історичну неперервність Українського державотворення.
"Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення. Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації", - говориться у Зверненні УНР.         

Повний текст Звернення:

                      Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада»

25.07.2012                         ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
до національно-демократичних сил України, до всього українського народу
  про відзначення 20-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

    22 серпня 1992 року відбулася знаменна подія – історична передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні.
Ця подія - унікальна й безпрецедентна не лише в українській, а й у світовій історії. Державний Центр УНР в екзилі, який протягом 72-років репрезентував Україну за кордоном, урочисто передав атрибути УНР відродженій Україні, в якій 24 серпня 1991 року відновилася державна незалежність з часу її проголошення IV-м Універсалом Центральної Ради 22 січня 1918 року.
    22 серпня 1992 року ДЦ УНР в екзилі на чолі з останнім Президентом УНР Миколою Плав’юком склав свої повноваження, оприлюднивши на сесії Верховної Ради України відповідну Грамоту та Заяву про те, що «проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки». Ці історичні документи були підписані керівниками ДЦ УНР в екзилі: Президентом УНР Миколою Плав’юком, Головою «Української Національної Ради» Михайлом Воскобійником і Головою Уряду УНР Іваном Самійленком.   

    Звертаємось до всіх національно-демократичних сил, всього громадсько-політичного активу України, всіх українських патріотів, всього світового українства із закликом гідно відзначити 20-річчя цієї епохальної події 22 серпня 2012 року:
 
    Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення:

1.  Відлік незалежності Української Держави має йти від 22 січня 1918 р. (дати проголошення IV-го Універсалу).

2. Потрібен офіційний реєстр президентів Української держави, починаючи від першого Президента – Михайла Грушевського.
До цього реєстру повинні увійти і президенти Української Народної Республіки в екзилі: Симон Петлюра, Андрій Лівицький, Степан Витвицький, Микола Лівицький, Микола Плав’юк.
 
3. За історичний вклад у відновлення та становлення незалежності України Президента УНР Миколу Плав’юка, якого по праву називають одним із символів української державності, необхідно внести до славної когорти Героїв України.

Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації. 

Хто не визнає, принижує або замовчує історичну подію 22 серпня 1992 року, не може перебувати у вищих ешелонах державної влади в Україні.

Політичні партії патріотичного спрямування повинні продемонструвати свою національну свідомість та національну зрілість!
Слава Україні!

Голова «Української Національної Ради»     Юрій Пальчуковський  

Інф. unr.org.ua

І 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити