На 300 добу повномасштабного вторгнення в Україну Росія все більше перекидає з далекосхідних регіонів мобілізованих чоловіків, озброєння і військову техніку, пально-мастильні матеріали й боєприпаси. Джерело: оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на 18:00 вівторка 20 грудня Дослівно Генштаб: "Російські окупанти продовжують вести повномасштабну збройну агресію проти нашої держави, не припиняють завдавати удари по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення на території України, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.
Військово-політичне керівництво росії зосередилося на підготовці до нового наступу на Україну. Це може відбутися у найближчі місяці.
Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).
За словами експертів, керівництво рф намагається вдавати себе частиною ефективного апарату воєнного часу. Зокрема, хочуть змінити громадську думку щодо провалів російської армії у війні проти України.
Відомо, що міноборони рф 18 грудня показало кадри, на яких Сергій Шойгу знаходиться з робочою поїздкою в Південному військовому окрузі. Він інспектує угруповання російських військ у зоні бойових дій в Україні.
Російські окупанти на Херсонщині продовжують обстрілювати правий берег Дніпра, залишений ними раніше, але вже готуються відійти ще далі на схід. Частину військ росіян можуть відвести з Каховки та Нової Каховки у бік Нижніх Сірогоз.
Російські окупанти на Херсонщині продовжують обстрілювати правий берег Дніпра, залишений ними раніше, але вже готуються відійти ще далі на схід. Частину військ росіян можуть відвести з Каховки та Нової Каховки у бік Нижніх Сірогоз.
Бійці Національної гвардії України змогли зупинити спробу прориву окупантів у районі селища Велика Новосілка Донецької області.
Про це повідомляє Нацгвардія у Facebook.
Під час розвідки бійці спецпідрозділу «Омега» помітили, що росіяни готуються розпочати штурм. Зокрема, у напрямі, який тримають українські сили оборони, рухалася техніка та загарбники.
Сили оборони за минулу добу відбили атаки росіян в районах 11 населених пунктів Донеччини і Луганщини, а також завдали 6 ударів по пунктах управління і зосередженнях ворога.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Деталі: За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Андріївка, Червонопопівка, Житлівка, Серебрянське і Білогорівка на Луганщині та Верхньокам’янське, Соледар, Бахмутське, Підгородне і Бахмут Донецької області.
Збройні сили за добу ліквідували ще 380 росіян та декілька одиниць їхньої техніки.
Джерело: Генштаб
Деталі: Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 11.12 орієнтовно склали:
особового складу ‒ близько 94140 (+380) осіб ліквідовано,
танків ‒ 2942 (+2) од,
Партизанський рух «АТЕШ», який діє в окупованому Криму, взяв на себе відповідальність за підпал російської військової бази, де перебували мобілізовані. Пожежа на базі спалахнула вранці в суботу, 10 грудня, а своє повідомлення партизани опублікували ввечері того ж дня.
«База мобілізованих армії РФ у смт. Радянське в українському Криму горить. Наші агенти спрацювали як по нотах. Ми довго працювали над цим "проектом" і, звісно, у нас все вийшло. Ми будемо продовжувати розвалювати армію РФ зсередини», – заявили партизани.
Російська влада просуває оборонні приготування на своїй міжнародно визнаній території, щоб розпалити патріотичні почуття громадян.
Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії у середу, повідомляє "Європейська правда".
Відзначається, що останнім часом Росія почала розширювати оборонні позиції вздовж міжнародного кордону з Україною та вглиб Бєлгородської області. 6 грудня 2022 року бєлгородський губернатор оголосив про створення місцевих "загонів самооборони".
У росії два дні поспіль відбуваються інциденти на авіабазах у глибині території. 5 грудня пожежі були на аеродромі «Енгельс» у Саратовській області та «Дягилєво» під Рязанню, а 6 грудня – у районі курського аеродрому. У всіх випадках влада заявляє про атаку безпілотників, запущених Україною. Україна причетність до інцидентів не підтверджує, але й не спростовує. Тим часом західні ЗМІ з посиланням на джерела пишуть, що безпілотники все ж таки українські, і захоплюються такою тактичною винахідливістю Києва. «Слово і діло» пропонує згадати, на яких російських (а також білоруських) аеродромах і базах відбувалися надзвичайні події під час повномасштабної війни.
На думку Олега Жданова, перемога України може бути наступної весни, але за умови постачання Заходом великих обсягів зброї.
ЗСУ могли вигнати російських окупантів з України до кінця року, але через відсутність великої кількості озброєння перемога відкладається на наступний рік.
Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов в інтерв'ю OBOZREVATEL. Він наголосив, що українській армії бракує далекобійних ракет.
|
Загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну, за даними Генштабу, станом на ранок 2 грудня:
особового складу – близько 90 090 осіб (приблизно +650 за попередню добу);
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що приблизно за пів року Україна вже звільнить тимчасово окупований Крим. Про це він сказав у ефірі національного телемарафону.
За його словами, за шість місяців він спеціально поїде на набережну Ялти, щоб ввімкнутися до ефіру українського телебачення.
«Є у мене там одне улюблене місце. Я хочу звідти ввімкнутися, гарантую. І ми поговоримо з вами, яким буде вільний Крим. Тоді звідти вже поїдуть усі росіяни», – сказав Подоляк, якого цитує LIGA.net.
Білий дім, за повідомленнями західних ЗМІ, стурбований можливим застосуванням Росією хімічної зброї в Україні. Це може статися на фоні поразок російської армії на полі бою.
Американське видання Politico з посиланням на шість інформованих джерел у владі США повідомило 23 листопада про занепокоєність адміністрації Білого дому можливим застосуванням хімзброї в Україні.
Це начебто може статися, якщо російські війська продовжать зазнавати поразок на полі бою.
Тому Кремль намагається чинити тиск на Україну та Захід, щоб вони форсували переговори про припинення вогню або затягли війну, щоб підірвати витривалість антипутінської коаліції.
Для цього президент РФ ще має три карти в рукаві, але їх використання може бути небезпечним для нього самого. Про це пише німецьке видання Bild.
Дослівно: "23 листопада держава-терорист вчергове завдала масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури України із літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту.
Пуски здійснено із 10 літаків-ракетоносців Ту-95мс з районів Волгодонська Ростовської області та Каспійського моря, а також із двох малих ракетних катерів з акваторії Чорного моря".
Європейський парламент сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму.
Символічна резолюція була схвалена 494 голосами, проти були 58 депутатів, 44 – утрималися, повідомляє Euronews.
«Умисні напади та звірства, вчинені російською федерацією проти цивільного населення України, знищення об'єктів цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права прирівнюються до актів терору проти населення України та є воєнними злочинами», — йдеться у повідомленні.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє телеканал CBC. За словами Столтенберга, нарощування темпів виробництва озброєнь критично важливо для здійснення безперебійної підтримки України. Альянсу необхідно щільно працювати з промисловістю, щоб максимально наростити виробництво.
Також країни НАТО повинні бути готові заплатити певну ціну за зміцнення обороноздатності України - це можуть бути вищі ціни на енергоносії, деякі інші наслідки для економіки. Але Україна платить за війну набагато більшу ціну, зазначив генсек Альянсу.
Загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну, за даними Генштабу, станом на ранок 20 листопада:
особового складу – близько 84 210 осіб (приблизно +330 за попередню добу);
танків – 2 886 (+1);
бойових броньованих машин (ББМ) – 5 817 (+2);
артилерійських систем – 1 868 (+1);
В зимі в деяких районах буде складно.
Україна розпочала добровільну евакуацію мешканців деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей. Держава візьме на себе всі витрати, пов’язані з евакуацією.
Як повідомила у суботу, 19 листопада, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, мешканці південних областей, які самі не можуть себе забезпечити, вже зголосилися виїхати з деокупованих територій.
Україна розпочала добровільну евакуацію мешканців деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей. Держава візьме на себе всі витрати, пов’язані з евакуацією.
|
|