Великою інтригою залишається питання присутності на саміті G20 (“Великої двадцятки”) президента РФ Володимира Путіна.
За заявами російської сторони, він не поїде на захід, а замість нього РФ представить глава МЗС Сергій Лавров. З Путіним просто ніхто не хоче говорити після розв’язаної ним повномасштабної війни проти України і звірств російської армії. Таку думку сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт з країн Центральної Європи Іван Преображенський.

    “Тут кілька причин. Перша — Володимир Путін хотів влаштувати з цього початок великих перемовин. За планами Кремля, які були і досить очевидні з того, як вони діяли, Путін сподівався, що на цій зустрічі він зможе почати перемовини як із Володимиром Зеленським, так і з Джозефом Байденом, і, по суті, перетворити саміт “Двадцятки” на такі перемовини Росії з усією рештою світу про припинення війни. І він очікував, що до нього прийдуть із цим, що не знадобиться жодних активних дій і головне — дати сигнал, що він готовий розмовляти, і розмовляти з ним одразу ж почнуть”, — сказав він.

На думку політолога, Путін категорично радикально помилився в тому, який зараз вигляд має міжнародна ситуація.

    “Відповідно, у підсумку жодного сенсу виявилося, що йому їхати немає, тому що з ним ніхто зустрічатися і розмовляти не збирається, принижуватися він не готовий, не хоче і не буде і, відповідно, він не хоче навіть виступати, тому що всі прекрасно розуміють, що в момент виступу Володимира Путіна практично всі делегації вийдуть із залу, це буде ще гірше, ніж не виступати взагалі. Він посилає туди Лаврова для розв’язання якихось дрібних практичних завдань, але з його точки зору дрібних. Тобто міжнародних, економічних, політичних питань, які обговорюють у “Двадцятці”. А тема його військової агресії проти України в такому разі в його розумінні по суті буде відсутня. Тому що не буде його, а він єдина людина, яка може ухвалювати рішення і відповідати за те, що робить Росія публічно”, — вважає Іван Преображенський.

Нагадаємо, 15 листопада в Індонезії стартує саміт лідерів G20. На думку кандидата політичних наук, засновника Соціал-Демократичної платформи Богдана Ференса, завданням України, доки вона не входить до клубу цих країн, є використати всі можливості, переконати своїх партнерів, щоб у фінальному документі було чітко зафіксовано: усі проблеми, кризи у глобальному світовому порядку зараз провокує російська агресія.

Іван Преображенський
https://uatv.ua/

Коментарі