Російські військові перебувають на межі бунту. Незабаром вони можуть втратити остаточну мотивацію до війни. Польський підполковник Мацей Коровай спрогнозував, які обставини пришвидшать поразку Росії. Чекати залишилося недовго.  Успішний контрнаступ українських сил може посіяти паніку серед російських військових, які вже почали втрачати мотивацію. Такий прогноз зробив польський підполковник Мацей Коровай.
Російські військові відмовляються наступати
Російські солдати все частіше відмовляються штурмувати українські позиції.
"Мобілізовані росіяни різко збільшили кількість скарг на своє становище на фронті. Вони масово записують відео про погану підготовку новобранців, відсутність техніки та сприйняття штурму як гарматного м’яса", повідомляє сайт "Російська Верстка".  Аналіз показує, що за останній місяць такі відеозаписи зробили солдати з 16 регіонів Росії: від Калінінграда до Сибіру. Усі вони беруть участь в останніх наступальних діях російської армії.
Однак навіть 1000 убитих на день – це все ще прийнятні втрати для росіян. Тому говорити про те, що російська армія вже зараз розпадається зсередини ще зарано, вважає Мацей Коровай.
"Надто мало повідомлень, щоб зробити висновок, що російська армія розвалюється внаслідок повстань. За російськими мірками навіть 1000 убитих і поранених на добу є прийнятними втратами під час операції такого масштабу. Поповнення 20 тис солдатів на місяць не буде проблемою", – сказав експерт в коментарі Wirtualna Polska.
За словами польського підполковника, під час штурмів гинуть переважно учасники угруповань, які атакували першою та другою хвилями. Це гірше навчені та оснащені солдати, яких називають "мобіки". Російська тактика передбачає, що підкоренням району та проривом оборони займаються лише війська третього ешелону, і це краще підготовлені солдати. Неминуче серед мобілізованих із найгіршим завданням буде найбільший бунт. "Я чув від командира: їдь туди і вмирай. Вони стріляли в бік непокірних", — сказав росіянин на одному із записів.

Військовий експерт: "Росіяни все ще вважають, що не можуть програти"
Експерт назвав подію, яка може призвести до остаточного падіння морального духу російських солдатів. "Можна було б говорити про серйозні проблеми для командування з Кремля, якби більші частини почали здаватися. Як під час операції "Буря в пустелі" в Іраку, коли більш мотивована армія Саддама Хусейна склала зброю. Але зараз цього немає. Думаю, що вони все ще вважають, що не можуть програти", — каже підполковник Коровай.
Але чекати переломного моменту, за словами військового, залишилося недовго. "Я переконаний, що незабаром відбудеться російсько-український наступ, результат якого вирішить поточний етап війни. Якщо росіяни зрозуміють, що перемогти неможливо, в їхніх рядах почнуться бунти. У них не буде мотивації боротися", — сказав експерт.

Інф.: Газета Польська

Коментарі