Українці Росії попросили Путіна про дві речі
Українці, які живуть у Росії, звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням зупинити репресії проти Бібліотеки української літератури в Москві і українських активістів.
Про це йдеться у відкритому листі до російського лідера, повідомляє УНІАН.
Документ підписали керівники понад 20 українських організацій з Омська, Москви, Санкт-Петербурга, Саратова, Владивостока, Уфи, Тольятті, Ярославля, Єкатеринбурга, Хабаровська, Томська, Сургута, Мурманська та інших російських міст.

"Шановний пане президент, українські організації Росії звертаються до Вас як гаранта Конституції, гаранта прав і свобод усіх людей, що проживають в Росії, з проханням розібратися в ситуації, що створилася. Ми вважаємо, що в демократичній правовій державі люди можуть мати різні думки і погляди на історію, суспільно-політичні події, при цьому поважаючи думки інших, а дії влади мають бути спрямовані на зміцнення цих свобод, на зміцнення міжнаціональної, міжконфесійного миру і злагоди. Ситуація навколо Бібліотеки української літератури ніяк не сприяє досягненню цих цілей", - йдеться в листі.
Його автори відзначають, що в українських організаціях виникло глибоке занепокоєння щодо нещодавних подій у Бібліотеці української літератури в Москві, арешт директора бібліотеки Наталії Шаріної, обшук у квартирі співголови громадської організації "Українці Москви" Валерія Семененка, заборона на в'їзд до РФ відповідальному секретарю Українського конгресу РФ Віктору Гіржове, повторювані провокації по відношенню до Українського культурного центру в Москві.

Як повідомляв "Обозреватель", 28 жовтня силовики провели обшук у московській Бібліотеці української літератури. Наступного дня за звинуваченням у поширенні екстремістських матеріалів була затримана директор бібліотеки Наталія Шаріна. Затримали її через донос колишнього співробітника-українофоба.
 
Інф.: ukr.obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити