Наразі російські військові намагаються перебратися ближче до другої лінії оборони, вона більш укріплена.
Спікер ОК "Південь" Наталія Гуменюк розповіла про наслідки ударів по командних пунктах росіян на півдні - в Скадовському районі та на Арабатській Стрілці. Під час телемарафону вона наголосила, що з допомогою таких атак ЗСУ ліквідовують російський військових високого рангу, що сприяє збільшенню випадків дезертирства серед окупантів. Таке явище зараз спостерігається, приміром, на лівому березі Херсонської області.
"Вони усвідомлюють, що зимувати їм там ще доведеться, а тоді потрібно залишитись там, де безпечніше", – наголосила Гуменюк.
Як наслідок, російські військові вирішують евакуюватися в безпечні місця, наприклад, до більш зручного другого ешелону оборони, а не залишатися на позиціях, пояснила Гуменюк. Атаки ЗСУ, окрім цього, сприяють морально-психологічному розладу серед окупантів та розбиттю злагодженості підрозділів.
"Означає це одне, що українські сили продовжують роботу, яка є потужною складовою контрнаступу. Проте вона є не такою помітною та дещо відтермінованою, оскільки дорозвідувати її результати доводиться трохи пізніше", - пояснила вона.
Тож зараз на лівому березі Херсонщини окупанти обходять села не в пошуках проукраїнських громадян, а в пошуках дезертирів.
Нагадаємо, голова Командування спеціальних операцій армії США генерал-лейтенант Джонатан Брага розповів, що завдяки інформаційним операціям України з поля бою вдалося вивести 17 тисяч російських військових. Тепер Кремль намагається цьому протидіяти. Щоправда, методи Росії Брага назвав жорсткими. Йдеться, приміром, про страту солдатів, які відмовляються виконувати накази або відступають. Таке вже було під час Другої світової війни.

Підготувла Вікторія Хмілевська
Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити