Неперевершена боксерська вистава відбулася 27 січня у столиці Латвії - Ризі, де в  рамках суперсерії у півфіналі ВБО зустрілись два чемпіони світу у різних боксерських версіях  - українець   Олександр Усик та латвієць Майріс Брієдіс. Поєдинок між ними обіцяв бути дуже цікавим, на чому наголошували фахівці  боксу.
Не дивлячись на те, що М.Брієдіс не дуже відомий для прихильників цього мужнього та видовищного виду спорту, він склав гідну конкуренцію нашому чемпіонові О.Усику.
З першого й до останнього раунду в ринзі йшла напружена боротьба між супротивниками й шальки терезів гойдались то в одну, то в іншу сторону. Боксери прикладали неабиякі зусилля для перемоги. На думку суддівського журі переможцем став  О.Усик.
Повне відео бою:

Зараз, після переможного бою, є можливість зробити аналіз поєдинку, хоча за відомим висловом "Переможців - не судять" і лаври, по праву, належать нашому земляку. Проте треба тверезо подивитися ,що ж відбулось.
Дванадцятий раунд для переможця був дуже складний і цей небезпечний дзвоник має стати для тренерського штабу і всієї команди темою для перегляду фізичної підготовки О.Усика. Я лише нагадаю фрагмент бою між В.Кличком і Е Джошуа, коли останній після важкого нокдауна зумів не лише відновитися, але й перемогти свого супротивника технічним нокаутом. Наступне - переможець півфінального бою, напевне, вперше у своїй боксерській біографії пропустив таку кількість ударів. Тому виникає нагальна необхідність переглянути захисну складову ведення бою  і поліпшити свої показники. У нашого чемпіона потужні удари, проте  їх потужність та силу варто було б збільшити, поєднуючи їх із нанесенням  ударів як у верхню частину, так і в інші частини  тіла. 
Чемпіон світу у важкій вазі (на жаль, вже покійний) Мухаммед Алі, говорячи про сутність боксерської майстерності, наголошував: "Пурхай, як метелик, жаль, як бджола". Було б дуже бажано, щоб і сам чемпіон О.Усик і його команда засвоїли це золоте правило боксу!
Вітаємо з перемогою! Бажаємо нових перемог!

Микола Нагорний, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі