Шевченко обіцяв вивчити українську мову, але вперто не бажає це зробити
Андрій Шевченко компрометує Україну на міжнародній арені.
ЗМІ повідомили, що головний тренер збірної України з футболу А.Шевченко залишається на своїй посаді, не дивлячись на провальний результат у відбірних матчах до ЧС-2018.
Контракт між ФФУ і А.Шевченком був укладений у 2016 році за формулою 2+2, проте деталі цієї угоди не були доведені до громадськості. Що мається на увазі?
По-перше, які завдання були поставлені перед головним тренером, по-друге, яка наступає відповідальність у разі невиконаних задач, по-третє, чи була представлена головним тренером програма підготовки збірної команди до відбірних матчів, як на чемпіонат світу так і Європи. По-четверте, чи було ним порушено питання про розвиток футболу в Україні.

Змагання завершилися, і варто було б провести публічне засідання ФФУ, на якому заслухати звіт головного тренера А.Шевченка про його "внесок" у виступі збірної команди України з футболу. Футбольні Європейські структури УЄФА, ФІФА дотримуються досить жорсткої позиції щодо невтручання урядових структур країн у діяльність національних федерацій, і в цьому їхня принципова позиція. Разом з тим вони наголошують на їхній відкритості, співпраці у питаннях розвитку футболу та широкого висвітлення про їх діяльність у ЗМІ.

Виникає питання, в який спосіб призначається особа на посаду головного тренера. Чи враховується, яка у нього освіта, стаж роботи, попередні досягнення? Чи це дуже важливе рішення знаходиться в цілковитій компетентності лише голови ФФУ. Якщо така норма прописана в установчих документах федерації, то вона надає голові ФФУ дуже широких повноважень, тому й стає зрозумілим, що ніяких конкурсів на посаду головного тренера збірної команди не проводилось і, напевне, змагання серед тренерів на кращого наставника збірної команди і у майбутньому проводитися не буде.

Постать А.Шевченка вельми відома в Україні та далеко за її межами як футболіста, але він невідомий як тренер і вперше посів таку відповідальну посаду, не маючи досвіду. Мотив призначення його керманичем збірної команди країни залишається невідомим. Широкому загалу не зрозуміло, наскільки він обізнаний у футболі як тренер, і перший млинець, який він спік разом зі своїми помічниками і футболістами, буде дуже доречним у формуванні його як тренера.

Але є деякі дрібниці у його поведінці, які насторожують. Він представляє Україну на міжнародній арені і вперто не бажає вивчити українську мову, хоча публічно брав на себе таке зобов'язання. Крім того, треба реально оцінювати стан речей і давати об'єктивну оцінку гравцям збірної і команді в цілому. Хотілось би порадити Андрію Шевченку, щоб він прослухав теоретичний і практичний курс з риторики в Україні чи в Європі.
І ще одне: на лацкані піджака тренера національної збірної України мала би бути державна символіка України!

Микола Нагорний, для порталу "Воля народу"

Коментарі