Президент Володимир Зеленський у понеділок, 18 вересня, прибув до Нью-Йорка, де проходить 78-а сесія Генеральної асамблеї ООН.
Глава держави повідомив у Telegram, що з аеропорту вирушив до захисників України, які проходять реабілітацію та лікування у США.
«Передусім — підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі — важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки. Вже намічені вагомі двосторонні зустрічі», — розповів він.
У Вашингтоні у президента заплановано зустрічі з американським колегою Джо Байденом, лідерами палат і партій Конгресу, військовим керівництвом, американським бізнесом, журналістами та громадою.
Читайте також:
Невдовзі очікується нова особиста зустріч президентів Джо Байдена та Володимира Зеленського
Особиста зустріч двох президентів.
Зеленський нагадав, що територіальна цілісність країни є ключовим принципом в усіх базових міжнародних документах, зокрема в Статуті ООН.
«І потрібно повернути йому повну силу, зруйновану російським вторгненням, і збільшити можливості ООН зупиняти агресії та запобігати їм. Україна зробить чітку пропозицію з цього приводу членам ООН», — сказав президент.
Разом із главою держави з візитом у США перебуває перша леді України Олена Зеленська. У неї заплановано кілька виступів на полях Генасамблеї ООН, переговори з гендиректором ВООЗ, зустріч із родиною Клінтонів та відкриття разом із ЮНЕСКО виставки, присвяченої руйнуванню української культурної спадщини.
Раніше повідомлялося, що Зеленський під час візиту в США може зустрітися зокрема з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, президентом Польщі Анджеєм Дудою і президентом Бразилії Лулою да Сілвою.

Інф.: NV

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити