altІнф. Волі народу, фото "Української правди"

Сьогодні в Київському Будинку вчителя відбувся черговий XI-й з’їзд партії ВО «Батьківщина».
Він, скоріше, нагадував форум об’єднаної опозиції, адже членами його Президії були: О. Турчинов, А. Яценюк, В. Кириленко, Б. Тарасюк, С. Соболєв, С. Луценко (брат Ю. Луценка) та інші.
З’їзд, на якому були присутні 143 делегати, гості та представники ЗМІ,  проходив під гаслом «Україні – волю!». Відкрив з’їзд О. Турчинов привітанням від Юлії Тимошенко з-за грат. У ньому говорилося, що Тимошенко навіть за гратами відчуває стук сердець делегатів та всіх українців. Вона закликала взяти за стратегію боротьби з режимом єдність демократичних сил і закрити «на замок» усі розбіжності. Суть цієї стратегії: одна команда – один список – одна перемога. Єдність опозиційних сил – це єдине, чого, як вогню, боїться влада. Це страшний сон для неї.
В кінці привітання Ю. Тимошенко нагадала, що всі авторитарні режими гинуть несподівано, тому і в Україні це може статися у будь-який момент.

Далі прозвучала доповідь заступника Голови ВО «Батьківщина» Олександра Турчинова.
У ній він, зокрема, зазначив, що це перший з’їзд, на який влада не допустила лідера партії.
В Україні встановлено режим, який оголосив війну проти власного народу. За це, - відзначив Турчинов, - беруть на себе відповідальність опозиційні сили, що не зберегли завоювання Помаранчевої революції. Шлях виходу із ситуації один – перемога на парламентських, а потім і на президентських виборах. Ці вибори будуть кардинально відрізнятися від попередніх. Адже єдиний вихід для влади – тотальна фальсифікація та маніпуляція. Турчинов підкреслив, що визволення Тимошенко та Луценка є обов’язком кожного.
Партія налічує 600 000 членів, але в списки попадуть найдостойніші і там не буде жодної випадкової людини.
 Турчинов наголосив, що об'єднання демократичних сил означає не лише готовність поступитися амбіціями. Це, насамперед, готовність до самопожертви. «Батьківщина» як найчисленніша партія повинна стати плацдармом для об’єднання і прикладом самопожертви. Хто здатен усе віддати, той усе отримає, - процитував святе письмо О. Турчинов.
Далі він закликав до негайного створення єдиного центрального виборчого штабу і відповідних штабів по Україні. Партії потрібна реалістична програма. До неї надійшли тисячі пропозицій від членів партії. Проект програми буде винесено на народне обговорення. Нова програма партії, зазначив Турчинов, покликана докорінно вибудувати правила співжиття між владою та суспільством, в результаті чого має бути створена система справжнього народовладдя.

Потім з трибуни виступили делегати та гості з’їзду, серед них лідер партії "Фронт змін" А. Яценюк:
"Протягом наступних трьох тижнів ми поставимо крапку і публічно оголосимо про те, яким чином об'єднана опозиція буде перемагати на парламентській кампанії 2012 року", - заявив А. Яценюк.

"Ми повинні створити нову українську політичну традицію. Ми повинні, нарешті, забути про родове прокляття українських демократів, які не здатні об'єднатися навіть за хвилину перед розстрілом. Ми повинні всім показати, що ми це зробимо", - підкреслив Яценюк.

Політик заявив, що об'єднана опозиція зробить все для того, щоб були звільнені політичні в'язні, зокрема Юлія Тимошенко і Юрій Луценко.

"Ми з вами не просто партнери, ми з вами друзі і побратими. Ми повинні перемогти разом", - підкреслив він.

Лідер "Фронту змін" зазначив, що не всі політичні сили готові сьогодні приєднатися до об'єднаної опозиції.

"Той, хто не з об'єднаною опозицією, той, хто не поділяє наші цілі та цінності, той, хто не йде з нами на виборчу кампанію, - той підтримує Януковича", - заявив Яценюк.
  
Далі виступили: Г. Немиря, С. Луценко (який, зокрема, повідомив про влиття "Народної самооборни" у ВО "Батьківщина"), Б. Тарасюк, В. Кириленко, С. Соболєв, С. Пашинський та інші.

У результаті своєї роботи з’їзд прийняв низку документів: Постанову, Резолюцію щодо звільнення політв’язнів, Звернення до Ю. Тимошенко та Ю. Луценка.

Було також оголошено, що робота над спільною угодою об’єднаної опозиції про єдиний формат її участі у парламентських виборах вийшла на фінішну пряму, і що ця угода буде підписана до кінця квітня.
  

Коментарі