Нас вибирають, нами вибираються, як це часто не збігається...
У період виборів частіше говорять про рейтинги та шанси. Мені видається важливішим розмова про мораль і моральність. Тих, кого обирають, і тих, хто обирає.
У країні працюють соціальні ліфти? Вони піднімають найкращих з нас, освічених, відповідальних і моральних на високі посади головлікаря, ректора, мера, депутата, міністра, президента? Ні. Соціальні ліфти знеструмлені.
Хто може їх включити, щоб дати країні перспективу? В рамках виборів, без революцій і потрясінь, ці функції виконують громадянин, громадянське суспільство. По ідеї, ми всі повинні бути зацікавлені в тому, щоб у країні було більше народу - і менше населення.  Більше громадян, які знають свої права і готових спільно, через інститути громадянського суспільства, активно їх захищати - і менше рабів, прислуговуючих будь-якої влади і приголосних голосувати так, як вкажуть, в обмін на подачки.

А що відбувається насправді?

Днями переглянув результати фокус-груп, проведених штабами мажоритарників. Вони намагалися зрозуміти мотивацію виборців. Головний висновок, причому в різних регіонах: кандидат без грошей, будь у нього хоч сім п'ядей у ​​чолі, який має тверді принципи і стандарти моралі - практично не має шансів бути обраним. Такого бачити депутатом не хочуть і найчастіше називають "жмот": він не роздає, не наливає, не асфальтує ...

Продаж голосу, а разом з ним і совісті, свого майбутнього і майбутнього дітей за гроші або гречку - не поодинокі випадки, це вже стало масовим явищем. І в малих селах, і у великих містах. Навіть там, де регулярно всією сім'єю відвідують церкву, і, здавалося б, шанують Божі заповіді ...

Продають не лише власний голос. За гроші багато хто готовий продати (або вкрасти) голоси інших - причому людей близьких і знайомих, що живуть у сусідніх будинках і сусідніх квартирах.

Погодьтеся, адже не президент, прем'єр чи губернатор чесно рахують голоси на виборчій дільниці, або фальсифікують результати голосування. Це роблять громадяни, загальним числом більше 500 тисяч чоловік, члени комісій та спостерігачі.

Але ж у дитинстві тато з мамою вчили їх бути чесними і відповідальними. Перша вчителька прищеплювала їм повагу до людей і доброту. Самі вони знають в обличчя практично всіх, чиї голоси потім крадуть, псуючи бюлетені і підписуючи фальшиві протоколи ...

Хто на таких виборах швидше за інших проривається у владу, називаючи потім себе елітою суспільства? Найбільш цинічні, розважливі, злодійкуваті, без будь-яких моральних обмежень.

А потім таку владу і народ, і населення, всі дружно ненавидять, на другий же день після обрання.

Де вихід? Зазвичай він там, де вхід. Влада зміниться тоді, коли народу в Україні стане більше, ніж населення.

Подивіться навколо: Чехія, Литва, Польща цей шлях давно пройшли. А ми не можемо? Можемо і повинні.     

Журнал «Особистий рахунок», жовтень 2012

Інф.: grytsenko.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити