Історичний Герб Києва відновлено Рішенням Київради від 18 квітня 1995 року, яке залишається чинним, - Леонід Косаківський
Викладаю повну версію запису прямої телетрансляції по загальнонаціональному каналу УТ-1 церемонії повернення Києву стародавнього герба із зображенням Архістратига Михаїла, що відбулася 27 травня 1995 року, в ході якої герб Києва установили на фасаді будинку мерії, а прапор міста підняли на щоглі перед будинком Київради.
Дане відео оприлюднюється вперше, аби нарешті припинити всі спекуляції навколо герба столиці, написав на своїй сторінці у Facebook колишній мер Києва Леонід Косаківський і оприлюднив 39-хвилинне відео, фрагмент якого подаємо нижче:

На цих кадрах добре видно, з яким саме зображенням Архангела Михаїла герб Києва, освячений представниками всіх конфесій, тоді прикрасив будівлю Київради, на честь чого пролунали "Многая літа" у виконанні хору ім. Г. Верьовки, і який прапор під пісню "Києве мій", що тоді ще не була офіціальним гімном столиці, але вже використовувалася нами в якості такого, замайорів над містом.

На урочистостях були присутні члени Уряду, депутати Верховної і міської ради, представники дипломатичного корпусу, чисельні зарубіжні гості, делегації міст-побратимів, мери історичних міст України, тисячі киян, які зібралися з цієї нагоди на Хрещатику. За цією хвилюючою подією у прямому ефірі спостерігали мільйони телеглядачів по всій Україні.

Герб міста Києва затверджено Київською міською радою 18 квітня 1995 року (рішення № 57).
Ураховуючи, що я головував на тому засіданні, і мій підпис стоїть під згаданим рішенням міської ради, з усією відповідальністю заявляю: зображення герба міста та його прапора з використанням варіанта авторства Ю.Соломінського (який у тому вигляді, що використовується зараз, не лише нами не голосувався, а й не подавався в якості проекту, він з’явився значно пізніше, десь на межі 2000-х, і згодом, у 2006-му, на нього було оформлено авторське право на приватну особу) не мають нічого спільного з тим, що в дійсності затвердили депутати, і під чим я підписувався. І цей відеоряд є ще одним підтвердженням цього факту.

Тож треба припинити усі ці безвідповідальні заяви про те, що, начебто, не те голосували, не так підписали тощо. Усі документи тоді були оформлені у повній відповідності до існуючих на той момент правил так само, як і усі інші рішення Київради. І ніхто їх дотепер в установленому законом порядку не оскаржував і не скасовував. Тож вони чинні та мають всіма виконуватися.

Сподіваюсь, що Кличко - мер, депутати  Володимир Прокопів, Володимир Бондаренко, Ігор Хацевич знайдуть можливість подивитися це відео, і після цього приведуть до тями тих посадових осіб, які відверто у цьому питанні лобіюють інтереси приватної особи, що є неприпустимим, наведуть лад у цій справі.

І ще. Було би добрим повернути на своє законне місце скульптурну композицію герба, коштовну, до речі, з бронзи, що була встановлена на фасаді Київради, і була звідти знята пізніше людиною, що так запопадливо цьому аплодувала під час церемонії 1995 року (час 34.42 – 34.55 на плівці), я маю на увазі Омельченка.

Коментар православного священика УПЦ КП СергіяТкачука:

- Новітні вандали та варвари зняли освячений Герб Києва, який фактично є освяченою іконою архистратига Божого Михайла та зневажили освячений Прапор Столиці України, то я як митрофорний протоієрей та екс-референт Патріарха Київського та Всієї Руси-України Святішого Володимира (Романюка), який 19 років карався у Сталінських та Брежневських концтаборах за незалежну Україну, скажу: що це святотацтво і превеликий гріх та моральний і одночасно і гуманітарний злочин новітніх шарікових та новітніх швондерів проти Святого Града Києва-Матері Городів Руських та Киян ... ! Ці заходи відбувались за ініціативою та благословінням Святої Людини - Патріарха Володимира (Романюка), тому Вам пане Леоніде подяка і шана, а тим хто це вчинив, ганьба і щоб їх Бог не карав, хай надтерміново каються і виправляють вчинений цей свій гріх!

Також по темі: Київська влада вперто використовує сфальшований герб Києва - ТУТ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити