altУроки політичного шулерства (урок 3)
Цей принцип (або ця технологія) зводиться до двох класичним казусів. Перший казус я називаю циганським. І суть його вичерпно викладена у знаменитому пісенно-билинному циганському кредо: краще сорок разів по разу, ніж один раз сорок разів.
Другий я називаю "казусом Віа-Гри". І суть його полягає в тому, щоб від будь-якої дівчини, навіть солістки "Віа-Гри", ви отримаєте набагато більше за колечко із сердоліку, яке ви обіцяєте подарувати завтра, ніж за колечко з брюликами ("кращими друзями дівчат"), яке ви подарували вчора.  І тому бюджет, виділений на "дівчат", краще не витрачати повністю на брюлики, а розбити на ті ж сорок траншів на які-небудь сердоліки або "сваровськи".

Так от, цей принцип, особливо ефективно і вичерпно спрацьовує в політиці. Колись "батько народу" своїм непередаваним грузинським акцентом повчав свого земляка і міністра Орджонікідзе, як ефективніше працювати "з малими, але важливими справами". З тих пір ця технологія є чи не домінуючою. Кожен бувалий політик, принаймні, інтуїтивно, здогадується, що сорок пофарбованих під'їздів дадуть йому на окрузі більше голосів, ніж, скажімо, один проект в новій Конституції. І це правильно. Оскільки дрібне і дріб'язкове мислення електорату (принаймні, значна його частина), краще сприймає "роздроблення" подачки - до таких шматків, які можна заковтнути відразу, миттєво і не обдумуючи.

Відповідно, можу дати точну і правильну пораду хоча б одному кандидату. Він усім роздає пакети, на яких написано "Рис Довгий". А мені здається, що занадто Довгий рис - це надмірно. Можливо, варто було б кожну рисинку розрізати хоча б на дві частини. Тоді це буде ближче до класики.

vydrin.com

vydrin 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити