Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що найбільш реальним шляхом виходу зі сформованої ситуації з екс-прем’єром, буде амністія, оскільки помилування Юлії Тимошенко буде проблематичним.
Співдоповідачка Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України Майліс Репс вважає, що українська влада повинна вирішити проблему з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і екс-главою МВС Юрієм Луценком, звинувачення щодо яких, за її словами, політично мотивовані.

"Я не буду говорити українській владі, який шлях вирішення проблеми найкращий — ані щодо Тимошенко, ані стосовно Луценка. Але вони повинні його вирішити. Нехай знайдуть той варіант, який їм підходить якнайкраще. У вас хороші юристи, у вас, як ви самі стверджуєте, є хороша судова система. Ну, так зробіть щось", — сказала вона в інтерв'ю Коммерсант-Украина.

Репс сказала, що кілька місяців тому відбулася дискусія з президентом України Віктором Януковичем, в ході якої він чітко заявив, що "якщо всі рівні апеляції для Юлії Тимошенко будуть пройдені, він розгляне можливість політичного рішення". Репс вважає, що той факт, що в ЄСПЛ йде розгляд справи Тимошенко, не може служити підставою для того, щоб Янукович відкладав своє рішення. "Ця позиція (що остаточне рішення щодо Тимошенко має бути прийняте після вердикту ЄСПЛ - ред.) аля нас неприйнятна!", — підкреслила вона. "ЄСПЛ — це не "ще один рівень' української юстиції. Всі три рівні судових інстанцій у газовій справі в Україні вже пройдено", — констатувала вона.

Найбільш реальним шляхом виходу зі сформованої ситуації співдоповідачка ПАРЄ бачить амністію, оскільки «помилування у випадку з Юлією Тимошенко буде проблематичним".

Вона зазначила, що оскільки стосовно колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка є рішення Європейського суду з прав людини про незаконне затримання, то, на її думку, український суд може переглянути його справу з метою "подальших дій". Окрім того, Репс вказала на проблеми зі здоров'ям у екс-міністра, що, на її думку, дає можливість Януковичу "вирішити проблеми".

Як повідомлялося, 22 вересня Сенат США прийняв резолюцію S.Res. 466. Документ закликає до звільнення з в'язниці колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, а також проведення парламентських виборыв «чесно та прозоро у відповідності до стандартів ОБСЄ".

Разом з тим, МЗС України висловив сумнів з приводу загальної підтримки резолюції. У відомстві, зокрема, вказали, що текст резолюції не проходив обговорення на засіданні комітету Сенату США з міжнародних прав і був прийнятий в пакеті з 11 іншими документами з різних питань.   

Інф.: Дзеркало тижня  

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити