Опозиція виступає проти бюджету України на 2013 рік, внесеного на розгляд сесії Верховної ради 4 грудня Партією регіонів.
Про це на засіданні Верховної ради заявив один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк.
"Ми проти прийняття цього бюджету і вимагаємо розгляду цього питання по повній процедурі", - сказав Яценюк. Він додав, що у "регіональному" бюджеті влада зовсім не думає про людей.


"Хотів би окремо пройтись по декількох цифрах, які я щойно побачив в отриманому бюджеті України. У ньому всі соціальні статті зупиняються. А мінімальні прожитковий рівень і заплата зростають лише на 13 гривень", - сказав Яценюк.

Він додав, що відставлений уряд, згідно з регламентом, взагалі не мав права вносити на розгляд депутатів бюджет.
"Регіонали не читають закони, вони не утрудняють себе цим. Бо сьогодні набагато легше зібрати в парламенті необхідні голоси. Але  за законом відставлений уряд не має права вносити бюджет. Це повна відповідальність нового уряду", - сказав Яценюк.
Він також наголосив, що опозиція вимагаємо від Кабміну звіту про виконання держбюджету у 2012 році.

"Вимагаємо, щоб Азаров сказав, чому Україна втратила 12 мільярдів золотовалютних резервів, чому Україна найбільше потерпає від фінансово-економічної кризи, чому соціальні стандарти в Україні не відповідають програмним обіцянкам, які давав президент Янукович", - сказав Яценюк.
Крім того, на думку опозиціонера, Азаров повинен відповісти, яким чином уряд працює останні 2,5 роки, не маючи програми дій уряду.  


Інф.: “Українська правда”,   фото: novostimira.com.ua

Коментарі