Коли в черговий раз будильник будить вас і починається метушливий робочий день, ви вискакуєте з ліжка, біжите в ванну, швидко одягаєтеся, їдите на роботу, випиваєте чашку кави, читаєте ранкові газети, беретеся за роботу, і готові до того, щоб  "народити" оригінальну творчу ідею.
Однак, як показують останні дослідження, те, як ми проводимо свій ранок, вбиває наші шанси на творче мислення. Справа в тому, що це йде абсолютно врозріз з тими умовами, які, як стверджують нейропсихологи і когнітивні психологи, сприяють гнучкому, відкритому мисленню.

Так, наприклад, у дослідженні, опублікованому в минулому році, вчені заявили, що творчі ідеї найчастіше приходять до нас, коли ми перебуваємо в загальмованому і несфокусованому стані. Психічні процеси, які перешкоджають відволікаючим і недоречним думкам в такі моменти, ослаблені, що дозволяє робити несподівані й інколи надихаючі зв’язки. У сонної людини більш розмитий “фокус уваги”, що дозволяє їй розширити пошук у своїх знаннях. В результаті це призводить до кращого вирішення творчих завдань. Не надаючи собі достатньо часу, щоб налаштуватися на такий “незв’язний” стан, ми позбавляємо себе дивних рішень. Для тих же, хто рано встає, творчий час настає, коли ми починаємо розслаблятися на початку вечора.

Стресова поїздка на роботу також не додасть вам нових оригінальних ідей. Гормон стресу кортизол пошкоджує мієлін, жирову речовину, що покриває клітини мозку. В результаті швидкість сигналів, що між нейронами, зменшує шанси на появу моменту “Еврика!”.

Також, хоча нам здається природним читати ранкові газети і бути в курсі всіх подій, варто відкласти це до кінця робочого дня. Недавнє дослідження в журналі Psychological Science виявило, що ті, хто дивився короткий відео кліп, який їх засмучував, з меншою ймовірністю вирішували завдання творчо, ніж ті, хто дивився більш оптимістичний кліп. І найгірше почували себе ті, хто дивився новини про землетруси.

Вся справа в тому, що позитивний настрій підвищує “когнітивну гнучкість”, в той час як поганий настрій звужує наші розумові горизонти.

Єдине, що ми робимо правильно вранці, так це п’ємо каву. Кофеїн робить нас не тільки більш пильними, але і збільшує рівень допаміну в мозку, який впливає на почуття мотивації та винагороди, коли до нас в голову приходить геніальна думка.

Інф.: erudition.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити