Сьогодні кожен четвертий мешканець Землі страждає на короткозорість.
Операції з імплантації в очі штучних лінз виявились більш безпечними і результативними, ніж лазерна корекція зору. До такого висновку прийшли лікарі британської клініки Мурфілдс.
Медики впевнені, що у майбутньому ця методика стане популярною для лікування короткозорості, хоча зараз більш поширеною є лазерна хірургія.

Операція з імплантації факічних інтраокулярних лінз передбачає імплантацію тонких пластикових лінз в очі пацієнтові - або за зіниці, або перед райдужною оболонкою. Лазерна корекція зору вимагає видалення частини рогівки. При цьому обидва види операцій усувають найбільш поширені проблеми із зором: міопію, гіперопію та астигматизм.

Сьогодні кожен четвертий мешканець Землі страждає на короткозорість. Проте досі вживлення лінз використовувалося тільки для лікування пацієнтів із сильною короткозорістю.

Британські фахівці проаналізували результати трьох досліджень, в яких взяли участь 132 людини, і порівняли два типи операцій. Як з'ясувалося, імплантація факічних інтраокулярних лінз набагато безпечніша за лазерні операцій для корекції як середньої, так і сильної короткозорості. Втім, через рік після операцій в обох групах налічувалася однакова кількість пацієнтів з ідеальним зором.

Але, як відзначають фахівці, відмінності все ж таки були: ті, кому імплантували лінзи, бачили навколишній світ чіткіше, ніж під час носіння окулярів, і мали кращу контрастну чутливість. Тепер необхідно вивчити довготривалі ефекти імплантації лінз: лікарі припускають, що пацієнти з імплантованими лінзами можуть зазнавати багато ризиків, які непомітні через рік після операції, але проявляються пізніше.

Інф.: interests.at.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити