Чому дівчатка стають істеричками і як з цим жити
Психолог розповіла, що робити, якщо дівчатка б'ють посуд і різко змінюють поведінку. Яскрава, діяльна, харизматична, яка прагне до слави і влади особистість, що розбиває серця і б'є тарілки. Навколишні називають її істеричкою, а насправді вона - маленька дівчинка, яка потребує турботи і підтримки, не вміє висловити свої потреби і душевні переживання, - повідомляє izvestia.kiev.ua з посиланням на Сегодня. Такий тип особистості психологи пов'язують з міфічною героїнею Кассандрою - незрозумілою і непочутою. Чому стають истеричками, як їм жити і при чому тут Кассандра, розповідає психотерапевт Злата Заньковская.

Кассандра - персонаж давньогрецької міфології, типовий приклад дівчинки, вихований «холодною» матір'ю. Американський психолог Лорі Лейтон Шапіра писала: "У дівчинки виникає враження, що життя не може протікати так, як хоче вона, а тільки так, як хоче мати. У поданні дитини реальність не заслуговує довіри". Чому? Бо мама для дитини - це перша і до певного віку єдина реальність. Якщо мама виявляла свою холодність в ранньому дитинстві (не брала на руки, не давала груди, що не пестила) у свідомості малятка міцніє думка: світ мені нічого не дасть просто так. Я можу жити тільки в тому випадку, якщо буду зручною, такою, як хоче мене бачити мама, а значить - і світ.
Через відсутність схвалення з боку матері дівчинка з дитинства привчається ховати глибоко в душі свої справжні почуття і приховувати свій світ. Ховаючи справжню себе, вона тут же починає відчувати себе винною. Таким чином, зароджуються комплекс провини і аутоагресія, а єдиним способом пред'явити себе стає істерія. Чому так чинить з дівчинкою мати? Та тому, що з нею поводилися так само. Так розмножуються «льодинки» - пристрасні, але ті, що не приймають свою пристрасть, здатні на багато що, але не здатні второпати цього. Такі дівчатка - жертви нелюбові.

ЯКА Я
Кокетлива, яка прагне привернути увагу різними способами. Притому не тільки яскравим макіяжем чи відвертим вбранням: навмисна, як би виставлена ​​напоказ скромність, - теж знаряддя з арсеналу істеричних жінок.

РУХ
Істеричка знаходиться в постійному русі. Вона примудряється рухатися навіть лежачи. У цьому виражається її спроба контролювати все.

КРОК ДО СТРАХУ
Робити те, чого боюся - один із проявів істеричного типу особистості. Якщо істерична жінка боїться своєї негарної зовнішності, вона починає активно виставляти її; якщо боїться сексуальності, то демонструє її.

ПРОТИРІЧЧЯ
Істеричка - це товариськість і відстороненість, співчутливість і егоїстичність, балакучість і потайливість в одному флаконі.

ЖІНОЧНІСТЬ - ЦЕ СТРАШНО
Істеричній жінці дуже складно прийняти свою жіночність. У ній вона відчуває небезпеку для себе, за якою стоїть низка страхів - наприклад, страх небажаної вагітності, залежно від чоловіка та інше.

ПОЧУТТЯ
Почуття істеричок дуже сильні. Вони їх не бояться: вони ними живуть. Як істеричка висловлює агресію? Кричить, махає руками, метає ножі, б'є тарілки. А через кілька хвилин плаче, просить вибачення, щиро сміється. І будьте впевнені: навіть всередині вже не відчуває гніву. У неї вже все пройшло.

СУМНИЙ СЦЕНАРІЙ
ПУСТКА. В результаті холодного ставлення мам до доньок складається родової сценарій, який передається по жіночій лінії. Часто в таких сім'ях дівчатка починають відчувати себе мамами своїх мам, намагаються дати їм захист, а це непосильний тягар для дитячої психіки. Маля повинне отримувати багато любові і турботи, в іншому випадку у неї всередині утворюється порожнеча. Не знаходячи любові та підтримки у матері, дівчинка починає шукати їх в соціумі і вибирає чоловічий сценарій свого життя.
ІЛЮЗІЯ. З дитячих років Кассандра шукає уваги та підтримки чоловіків, підносячи на п'єдестал батька, примудряючись одночасно любити і ненавидіти, підкорятися, відчувати себе жертвою і прагнути до свободи. Адже з одного боку разом з родовим сценарієм дівчинці передалася підозрілість і тривога стосовно чоловіків, а з іншого вона хоче бути для батька кращою жінкою, ніж мама. Їй хочеться відчувати від нього турботу і в теж час перетворитися на активного хлопчика, щоб стати батьковим улюбленцем. Подорослішавши, вона шукає чоловіка, який буде схожий на батька, але дасть те, чого не дала мати. Притому, турботливий і милий їй нецікавий, а от хто відрікається і холодний - те, що потрібно. Навіщо він їй? Щоб не втратити ілюзію свободи. Жінка з комплексом Кассандри схильна до жертовної поведінки і провокує свого чоловіка бути поруч з нею черствим, бездушним, жорстким і жорстоким. Насправді вона відображає материнське уявлення про чоловіка, яке вербально і невербально передається дочці в процесі виховання. Гірка правда в тому, що навіть найчуйніший і турботливий чоловік поряд з Кассандрою перетворюється на бездушного монстра.

ДЕ ВЗЯТИ ТЕПЛО?
Істеричкам дуже не вистачає тепла. І брати його треба там, де дають. Страшно взяти у чоловіка - беріть у подруг. Виходить створити теплі стосунки на роботі - чудово, з'явився душевний друг - прекрасно, знайшли підтримку у вірі - ура! Цього цілком достатньо, щоб вижити, якщо немає бажання нічого міняти. А от щоб змінитися, треба прожити травмуючі ситуації під наглядом фахівця.

Інф.: izvestia.kiev.ua
Фото: zdravika.ru

Коментарі