Існує безліч найрізноманітніших міфів про наше тіло, в які ми, однак, й досі віримо.
Міф перший. Вважається, що сомнамбул краще не будити, бо це може порушити їх психіку через різке пробудження.
Це помилкове твердження, набагато більшої шкоди можуть завдати каліцтва від зіткнення з різними речами. Будити сомнамбул треба поступово, після чого допомогти повернутися в ліжко.
 
Міф № 2. Якщо стрибнути у крижану воду – можна застудитися. Не існує ніяких доказів, що підтверджують це. Так, віруси найбільш поширені взимку в період низької вологості, але ймовірність захворіти набагато вище в закритому приміщенні, де багато людей. Єдине, що може зробити холод – понизити опір організму тієї інфекції, яка вже знаходиться в організмі.
 
Міф № 3. Після смерті людини його нігті і волосся ще деякий час продовжують рости. Це омана, насправді після смерті шкіра людини зневоднюється і стискається, тому і здається що нігті і волосся стали довшими.
 
Міф № 4. Якщо збривати волосся, то знов підростаюче волосся буде більш товстими й темними. Ще одна помилка: Неголені волосся з часом звужуються, тому і здаються більш тонкими, ніж ті які заново відростають. Крім того, з часом волосся стає світліше через сонце, що також створює враження, що нове волосся темніше.
 
Міф № 5. Посічені кінці волосся можна вилікувати кондиціонером або шампунем. Помилка, від посічених решт неможливо позбутися ніяк, крім як обрізавши їх. Хороший шампунь або кондиціонер може захистити волосся, але ніяк не позбавити від кінців, що січуться.
 
Міф № 6. Чоловіки думають про секс кожні сім секунд. Якщо б це було правдою, неможливо було б сконцентруватися на необхідних речах, таких як робота, і багато на чому іншому. На щастя, це неправда, і вчені неодноразово доводили, що це твердження дуже сильно перебільшене.
 
Міф № 7. Різні ділянки язику відповідають за різні смакові відчуття. Ідея про те, що смакові рецептори в різних областях язику розрізняють окремо солодкий, кислий, смачний і солоний, обговорювалася протягом багатьох років, але виявилася помилковою. Кожна область язику може випробувати всі відчуття. Ідея про карту язику взагалі виникла через неправильний переклад професором Гарварду німецької наукової роботи.
 
Міф № 8. Людина використовує лише 10% свого мозку. Психолог Вільям Джеймс в 1800 році метафорично використовував ідею про 10% мозку. Цю ідею підхопили, неправильно витлумачивши, як би інші 90% мозку не використовуються взагалі. А 10% задіються поперемінно з різних частин мозку, і без решти 90% їх робота неможлива.
 
Міф № 9. Цукор робить дітей гіперактивними. Це неправда! Було проведено 12 масштабних експериментів, в ході яких доведено, що немає абсолютно ніякого зв’язку між дитячою поведінкою і споживанням цукру. Дослідження проводилися на цукор з цукерок, шоколадних і природних джерел. Навіть при дослідженні тих, кого вважали чутливим до цукру, не було виявлено ніяких змін у поведінці.
 
Міф № 10. Бородавки можуть з’явитися після контакту з твариною. Людські бородавки викликані вірусом, який зачіпає тільки людей – папиломою (pappiloma). Вони не можуть передатися від тварин з бородавками і вже тим більше від жаб.
 
Інф.: interests.at.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити