У сучасному світі безсоння, у тому числі й хронічнt - це звичне явище, у зв'язку з цим експерти із США створили спеціальний центр щодо боротьби з цими розладомами за допомогою найбільш ефективних методів.
Якщо у Вас виникли труднощі із засипанням, не укривайтеся ковдрою в надії стати сонливим, відзначає фахівець зі сну і директор Центру боротьби з безсонням.
Ви не повинні лежати в ліжку та змушувати себе заснути. Це може мати неприємні наслідки.

Замість цього встаньте та займіться стимулюючої й нудною діяльністю, такою як читання декількох глав улюбленої книги. Після цього повертайтеся в ліжко та засинайте вже більш успішно.

Алкогольний коктейль або келих вина перед сном можуть здаватися ідеальним способом для занурення в сон, проте, на ділі — це не найкраще рішення. Спочатку ви відчуєте себе сонним від алкоголю та навіть зможете заснути, але коли його дія припиниться, Ви, мабуть, будете прокидатися по кілька разів за ніч. Бажано виключити вживання алкоголю зі свого графіка за кілька годин до того, як зберетеся лягати спати.

Не зловживайте серфінгом в інтернеті. Світло від комп’ютера підтримує тривожний стан, в той час як Вам потрібно розслабитися перед сном. Щоб уникнути цього несприятливого ефекту, намагайтеся відключити або максимально знизити яскравість світла в будинку за три години до того, як зберетеся спати.

Само собою уникайте кофеїну, оскільки він здатний робити вплив на ваш організм навіть через кілька годин після його вживання. Фактично, через 6 годин з організму виводиться тільки половина кофеїну, випитого разом з однією чашкою кави. Обмежте кількість споживаного кофеїну та протягом дня (його повинно бути не більше трьох чашок по 226 г) і перестаньте вживати напої з кофеїном задовго до планованого відходу до сну.

Також, експерти радять не займатися фізичним навантаженням пізно ввечері. Фізичні вправи протягом 2 годин перед сном завадять вашому сну, тому як температура тіла буде вище норми. Заняття на біговій доріжці або з гантелями слід перенести на раніше час.

Важлива порада — не працюйте у ліжку. Звичайно, це дуже зручно — оплатити рахунки або відповісти на лист електронної пошти з затишного ліжка, але від цього невинного вчинку ваше ліжко перетворитися на маленький офіс, а цього потрібно уникнути. Запам'ятайте — ваше ліжко призначена виключно для сну.

Інф.: vkurse.ua

Коментарі